Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
lotto082020

KOŚCIÓŁ

Przy Zmartwychwstałym Panu jest miejsce dla każdego z nas

niedziela, 21 kwietnia 2019 07:33 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

„Wielokrotne Alleluja, jakie wybrzmiewa w Wigilię Paschalną i w poranek wielkanocny jest pięknym i czytelnym sygnałem, że Jezus żyje” – tymi słowami ksiądz biskup Jan Piotrowski rozpoczął swoją homilię w czasie Mszy świętej rezurekcyjnej w Święto Zmartwychwstania Pańskiego.

W słowach skierowanych do wiernych ordynariusz diecezji kieleckiej mówił, że należy pamiętać, że orędzie Ewangelii i wyrastające z niego przesłanie paschalne domagają się wiary. – Nie jest to tylko ciekawą, obiegową informacją, ale jest Dobrą Nowiną dla człowieka – mówił.

Biskup apelował w homilii o to, by otwierać się na łaskę wiary i nie ulegać pokusom współczesnego świata oddalającego się od Boga.Jeśli jakieś leniwe ludzkie serce nie otwiera się na Bożą łaskę, to żyje w nocy niepewności, życiowych roztargnień i nie wychodzi z kręgu miłości własne, gdzie pycha zawsze jest złym doradcą. Prośmy więc gorąco Jezusa Zmartwychwstałego, aby Kościół, nasza wspólnota wiary i każdy z nas w tej wspólnocie nie godził się na wszystko, co podstępnie ofiaruje nam świat, aby pomniejszyć wiarę o Zmartwychwstaniu, aby tradycję chrześcijańską wykreślić z przestrzeni naszego życia – mówił  do wiernych zgromadzonych w kieleckiej bazylice katedralnej.

Kończąc homilię biskup Jan Piotrowski życzył wiernym, aby Zmartwychwstały Pan był dla wszystkich źródłem nowego życia, które obficie bije łaską dla każdego z osobna. Jest w nim bowiem miejsce dla każdego z nas.

Nowy numer!
36/2020 36/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO