Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przedświąteczna pomoc Caritas

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przedświąteczna pomoc Caritas

21 grudnia 2018 / Tekst

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała szeroką pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji.

Paczki żywnościowe

Około 2500 paczek z żywnością przekazano osobom ubogim, samotnym, starszym, rodzinom potrzebującym. Większość rozprowadziły  Parafialne Zespoły Caritas w diecezji, zaś część wydano przez Punkt Pomocy Doraźnej Caritas w Kielcach. Produkty pochodziły ze zbiórki „Tak, pomagam”, która została przeprowadzona 7-8 grudnia w ponad 70 sklepach samoobsługowych naszego regionu. Dzięki zaangażowaniu ok. 1200 wolontariuszy z Parafialnych i Szkolnych Kół Caritas zebrano ponad 19 ton żywności. Dodatkowo ze środków własnych Caritas zakupiła wędlinę do paczek.

Od sierpnia br. Caritas realizuje wsparcie dla rodzin ubogich z programu operacyjnego Pomoc Żywnościowa. W Podprogramie 2018 Caritas Kielecka obejmuje pomocą ok. 10 tys. osób ubogich z diecezji kieleckiej przekazując im systematycznie paczki żywnościowe. Znaczna część tych produktów rozdysponowana została jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

Wigilia dla Osób Bezdomnych i Samotnych.

Szczególną troską w tym okresie zostały otoczone osoby bezdomne i samotne.  24 grudnia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach o godz. 11.00 odbędzie się Wigilia Caritas organizowana we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Rodzinie i WDK dla ponad 500 osób. Na wigilijnym stole zagoszczą tradycyjne potrawy: karp, kapusta, barszcz czerwony, kluski z makiem, ciasta i inne. Najważniejszy będzie wymiar duchowy: modlitwa, życzenia, dzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd. Na spotkaniu wigilijnym obecni będą biskupi kieleccy. Dla uczestników wigilijnego spotkania przygotowano też 500 paczek żywnościowych z produktów zorganizowanych przez Caritas oraz przekazanych przez Kielecki Bank Żywności. Wigilia Caritas jest częścią ogólnopolskiego projektu organizowanego po raz drugi na dużą skalę. Tego dnia w 24 miastach, m.in. w Kielcach, Krakowie, Poznaniu, Białymstoku i Lublinie, ubodzy, bezdomni i samotni spotkają się przy wigilijnym stole. Coroczna akcja Caritas może zgromadzić niemal 10 tys. osób w całym kraju, dla których to jedyna szansa na wspólny posiłek wigilijny. Akcję wsparła sieć hurtowni spożywczych Selgros Cash & Carry przekazując produkty na wigilijny stół.

Uczestnicy Wigilii Caritas otrzymają również szaliki własnoręcznie wykonane przez osoby z różnych środowisk, zachęconych przez wolontariuszy z Diecezjalnego Centrum Wolontariatu. Akcja przerosła najśmielsze oczekiwania, szaliki spływały do Kielc z całej Polski, a nawet z zagranicy. Zebrano ok. 1800 szalików, dzięki czemu

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna