Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przed nami Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu

23 lutego 2017 / Tekst
Fot. DIECEZJA KIELECKA Fot. DIECEZJA KIELECKA

26 lutego rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. –  Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa – czytamy w specjalnym komunikacie ks. biskupa Jana Piotrowskiego. 

Przez cały najbliższy tydzień wierni będą spotykać się w swoich parafiach, by modlić się o trzeźwość. Na każdy dzień przewidziana jest inna intencja. - W diecezji kieleckiej punktem kulminacyjnym będzie Droga Krzyżowa organizowana przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej. Wydarzenie odbędzie się  3 marca 2017 r. Rozpocznie się o godzinie 18.00 w kościele parafialnym pw. Św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Wierni powędrują  na Święty Krzyż. Zwieńczeniem wydarzenia będzie uroczysta Msza święta w Bazylice Mniejszej o godzinie 20.30 – zapowiada ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości. Będzie możliwość skorzystania z bezpłatnego autobusu MPK na trasie Kielce - Nowa Słupia; Święty Krzyż - Kielce. Autobus odjeżdża o godz. 16.45 z przystanku przy Stokrotce na ul. Jaworskiego ( obok kościoła św. Jadwigi Królowej)‚ zaś o godz. 17.00 z przystanku al. IX Wieków Kielc (Kościół św. Wojciecha). Zgłoszenia przyjmowane są  pod nr tel. 41-331-88-88 wew. 13.

W wielu kościołach będzie też dostępna specjalna księga do której będzie się można wpisać deklarując abstynencję.

Tydzień Modlitw o Trzeźwość  rozpoczyna Narodowy Kongres Trzeźwości, którego hasło brzmi: „Ku trzeźwości Narodu. Odpowiedzialność rodziny, Kościoła, państwa i samorządu”. - Jest on szansą na zjednoczenie działań wszystkich Polaków. Każdy z nas może i powinien wnieść osobisty wkład w przygotowanie i przebieg Kongresu poprzez modlitwę, czuwanie nad własną trzeźwością i dawanie świadectwa- pisze biskup w komunikacie.

ZOSTAW KOMENTARZ