Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przed nami Tydzień Misyjny

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Tydzień Misyjny

11 października 2017 / Tekst

„Idźcie i głoście” - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Misyjny. Rozpocznie się on w niedzielę – 22 października. Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się za misje i wspierać je finansowo.

- Czas ten powinien być dla nas wszystkich okresem wyjątkowej aktywności misyjnej i ewangelizacyjnej: animacji i współpracy misyjnej przede wszystkim. Ma to być czas odnowienia naszej więzi ze Zbawicielem i całym Kościołem – podkreśla ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.Tydzień misyjny rozpoczyna się od Niedzieli Misyjnej, która obchodzona jest każdego roku w przedostatnią niedzielę października. Ofiary składane w tym dniu na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. - Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Zebrane fundusze przeznaczane są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie – dodaje ks. Łukasz Zygmunt. Kapłan podkreśla także, że Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej bardzo prężnie działa dzięki pomocy wszystkich diecezjan. – Muszę powiedzieć, że każdy misjonarz, który jest posłany przez księdza biskupa nie czuje się osamotniony, bo czuje wsparcie diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, którzy tutaj codzienne zmagają się z trudem głoszenia Ewangelii w Polsce – zaznacza ks. Zygmunt.

Obecnie na misjach posługuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej. Są oni w takich krajach jak: Jamajka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylii, Peru czy Kazachstanie. Ewangelizację w różnych zakątkach świata wspierają także siostry zakonne oraz osoby świeckie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna