STARCOM MULTI (7)

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przed nami Tydzień Misyjny

Na antenie: eMisja Specjalna
Gosia Cioroch
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Tydzień Misyjny

11 października 2017 / Tekst

„Idźcie i głoście” - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Misyjny. Rozpocznie się on w niedzielę – 22 października. Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się za misje i wspierać je finansowo.

- Czas ten powinien być dla nas wszystkich okresem wyjątkowej aktywności misyjnej i ewangelizacyjnej: animacji i współpracy misyjnej przede wszystkim. Ma to być czas odnowienia naszej więzi ze Zbawicielem i całym Kościołem – podkreśla ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.Tydzień misyjny rozpoczyna się od Niedzieli Misyjnej, która obchodzona jest każdego roku w przedostatnią niedzielę października. Ofiary składane w tym dniu na tacę we wszystkich parafiach świata tworzą Fundusz Solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary. - Z tych środków utrzymywane są najbardziej potrzebujące parafie na terenach misyjnych oraz pracujący tam katechiści. Zebrane fundusze przeznaczane są również na budowy i remonty kościołów i kaplic, a także na pomoce duszpasterskie – dodaje ks. Łukasz Zygmunt. Kapłan podkreśla także, że Misyjne Dzieło Diecezji Kieleckiej bardzo prężnie działa dzięki pomocy wszystkich diecezjan. – Muszę powiedzieć, że każdy misjonarz, który jest posłany przez księdza biskupa nie czuje się osamotniony, bo czuje wsparcie diecezjan, kapłanów, sióstr zakonnych, którzy tutaj codzienne zmagają się z trudem głoszenia Ewangelii w Polsce – zaznacza ks. Zygmunt.

Obecnie na misjach posługuje siedmiu misjonarzy z diecezji kieleckiej. Są oni w takich krajach jak: Jamajka, Wybrzeże Kości Słoniowej, Brazylii, Peru czy Kazachstanie. Ewangelizację w różnych zakątkach świata wspierają także siostry zakonne oraz osoby świeckie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna