Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»11 lutego Światowy Dzień Chorego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

11 lutego Światowy Dzień Chorego

Diecezja Kielecka / 07 lutego 2019 / Tekst

11 lutego, we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego odbędą się 10 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Uroczystości rozpocznie Msza Święta o godzinie 11.30. Następnego dnia, w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach o godzinie 12 Najświętszą Ofiarę sprawował będzie biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, który w ten dzień odprawi również Eucharystię o godzinie 18 w Klasztorze Sióstr Bernardynek w Chęcinach. Podczas Mszy Świętej udzielony zostanie sakrament namaszczenia chorych.

Światowy Dzień Chorego ustanowił święty Jan Paweł II 13 maja 1992 roku. - Kościół, który za przykładem Chrystusa zawsze w ciągu swej historii odczuwał potrzebę służenia chorym i cierpiącym, widząc w tym integralną część swego posłannictwa, wie, że w pełnym miłości i wspaniałomyślnym przyjęciu każdego życia ludzkiego, a nade wszystko jeśli jest ono słabe i chore, realizuje się dzisiaj podstawowy wymiar jego misji. Ponadto Kościół nie zaprzestaje podkreślać zbawczego charakteru ofiary cierpienia, które przeżywane z Chrystusem należy do samej istoty odkupienia – pisał wówczas papież do Kardynała Fiorenzo Angeliniego, przewodniczącego Papieskiej Rady ds. Duszpasterstwa Służby Zdrowia

Centralne obchody dla całego Kościoła obchodzone są co roku w innych miejscowościach. W 1994 roku odbywały się one w Częstochowie.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna