Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Przed nami Majówka Rowerowa. Trwają zapisy

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Majówka Rowerowa. Trwają zapisy

Kielce / 14 maja 2019 / Tekst

Już 18 maja odbędzie się XIV Rodzinna Majówka Rowerowa, która tradycyjnie wyruszy z Kielc do Borkowa. Weźmie w niej udział biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Rowerzyści rozpoczną ten wyjątkowy rajd przed Bazyliką Katedralną, skąd wyjadą o godzinie 10. – Przejedziemy ulicą Ściegiennego, Dyminy, Kaczyn i dotrzemy do Borkowa, gdzie organizowany jest specjalny piknik i poczęstunek. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy się zgłoszą będą z takiej propozycji zadowoleni. Zapraszamy każdego, kto może wsiąść na rower, żeby pokonał z nami tę trasę. Doświadczenia poprzednich lat wskazują, że jest ona w miarę równa, a tempo peletonu nie jest zbyt intensywne – mówi Mieczysław Tomala, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

Dzień, w którym odbywa się Rodzinna Majówka Rowerowa nie jest przypadkowy. Organizowana jest ona w sobotę sąsiadującą z datą urodzin św. Jana Pawła II, czyli 18 maja. Biskup Marian Florczyk, który jak zwykle przewodzi rowerowej wyprawie zwraca uwagę na jej cel oraz duchowe znaczenie. – Musimy sobie uświadomić stan naszego życia i otaczającej nas rzeczywistości. Żyjemy w społeczności zorganizowanej, która jednak nie stanowi wspólnoty.  Dramatem dzisiejszej cywilizacji są wielkie miasta, gdzie nie ma żadnych więzów i relacji wewnętrznych. Jesteśmy samotni w tłumie, anonimowi i nie możemy, w razie potrzeby, liczyć na nikogo. Poprzez majówkę rowerową chcemy poczuć wspólnotę. Papieżowi Janowi Pawłowi II zależało na tym, żeby społeczności żyjące w danej miejscowości były rodzinami – tłumaczy biskup pomocniczy diecezji kieleckiej i pomysłodawca wydarzenia.

W zeszłorocznej imprezie wzięło udział ponad tysiąc osób. Zgłoszenia do XIV Rodzinnej Majówki Rowerowej możliwe są za pośrednictwem strony www.mosir.kielce.pl .

majowka2019

ZOSTAW KOMENTARZ