Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Prymas w Piekoszowie. Zakończenie jubileuszu

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Prymas w Piekoszowie. Zakończenie jubileuszu

Piekoszów / 08 listopada 2018 / Tekst

Arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski odwiedzi Piekoszów 18 listopada. Wizyta jest związana z zakończeniem Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Będzie to również dziękczynienie za 100-lecie wolnej Polski. Prymas o godzinie 15 odwiedzi Dom dla niepełnosprawnych w Piekoszowie, gdzie odmówi Koronkę do Miłosierdzia Bożego i spotka się z chorymi. Następnie uda się do miejscowego kościoła parafialnego.

O godzinie 16 arcybiskup odprawi Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Miłosierdzia. Podczas niej wygłosi także homilię. Najświętszą Ofiarę koncelebrować będą również biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki oraz biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

W czasie Mszy św. Ksiądz Prymas poświęci „szatę dla Maryi” wykonaną w pracowni DRAPIKOWSKI-STUDIO w Gdańsku – wotum wdzięczności parafian, pielgrzymów i mieszkańców dekanatu piekoszowskiego za Złoty Jubileusz Koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Do tej pory parafia gościła dwóch prymasów: w 1968 roku kardynała Stefana Wyszyńskiego, a w 1986 roku kardynała Józefa Glempa.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna