Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pomożemy Kościołowi na Wschodzie

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pomożemy Kościołowi na Wschodzie

Diecezja Kielecka / 04 grudnia 2018 / Tekst
Pomożemy Kościołowi na Wschodzie wschod.misje.pl

Jak co roku, w drugą Niedzielę Adwentu, czyli 9 grudnia Kościół w Polsce organizuje akcję Pomoc Kościołowi na Wschodzie. To doskonała okazja, aby podać dłoń naszym współbraciom, którzy potrzebują modlitwy i wsparcia materialnego.

Ofiary, na rzecz Kościołów na Wschodzie, będzie można złożyć tego dnia we wszystkich kościołach w Polsce. – Wielu naszych rodaków mieszka na Wileńszczyźnie, czy na ziemiach dawnej Rzeczpospolitej. Te Kościoły zostały osierocone przez to, że niszczono je i zapomniano o nich. Bardzo często ludzie tam mieszkający nie mieli środków materialnych, żeby je odbudować. Episkopat Polski zadecydował, by druga Niedziela Adwentu była pomocą modlitewną, duchową, ale również materialną wszystkim tym wspólnotom, zamieszkującym na wschodzie. Warto dodać, że pracuje tam wielu kapłanów, sióstr zakonnych i osób świeckich z naszej diecezji. – mówi ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

To nie jedyny sposób w jaki Kościół w Polsce pomaga tamtejszej społeczności. – Kościół katolicki organizuje wiele tego typu projektów. Wspiera m.in. dzieci, przyjeżdżające do naszego kraju na wakacje z Ukrainy, czy ferie zimowe. Potrzebują one pomocy psychologicznej, duchowej, ponieważ dalej przeżywają wielką traumę wojny, w której wielu z nich utraciło rodziców. Są to również dzieci z innych krajów byłego Związku Sowieckiego – wyjaśnia ksiądz Łukasz Zygmunt.

W tym roku akcja Pomoc Kościołowi na Wschodzie odbędzie się już po raz XIX.

ZOSTAW KOMENTARZ