Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pomówią o emocjach. O tych szkodliwych

Na antenie: Wrzuć na luz!
Aleksandra Niemczyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pomówią o emocjach. O tych szkodliwych

Kielce / 12 marca 2017 / Tekst

Porozmawiają o trudnej miłości, która szkodzi człowiekowi. Kieleckie Duszpasterstwo Młodzieży KANA organizuje Forum Młodych, a gościem tego spotkania będzie ojciec Łukasz Nocoń posługujący wśród chorych na raka. W swojej prezentacji opowie o zaborczej miłości rodzicielskiej. Kapucyn poruszy także temat uzależnienia od drugiej osoby, które udaje prawdziwe uczucie. Na koniec zebrani przedyskutują te zagadnienia.

- Forum Młodych to stara formuła spotkań, która funkcjonuje w diecezjach w całej Polsce. To przestrzeń do rozmowy adresowana głównie do młodzieży, ale nie tylko. Każdy może przyjść posłuchać, ale też zapytać osobę głoszącą konferencję o wiarę i wątpliwości, z którymi się boryka - wyjaśnia ksiądz Piotr Białek z parafii św. Józefa Robotnika w Kielcach.

Pierwsze kieleckie Forum Młodych odbędzie się pod hasłem „Dwa łona, czyli jak narodzić się na nowo”. Zaproszony do udziału kapucyn ojciec Łukasz Nocoń zmierzy się z tematem miłości rodzicielskiej, która często postrzegana jest jako idealna lecz niestety potrafi ograniczać swobodę dziecka, nawet, gdy staje się ono dorosłe. - Drugi temat to miłość, która nie rozwija się. Taka, która zatrzymuje się na etapie zakochania i staje się tak naprawdę uzależnieniem od drugiego człowieka – zapowiada ksiądz Piotr Białek.

Po prezentacji młodzież poprowadzi dyskusję. Spotkanie zakończy się modlitwą uwielbieniową.

- Osoby, które przychodzą na tego typu wydarzenia znają się od dawna, ale z różnych powodów nie rozmawiają o tym, czym żyją, przez co nie mogą spać w nocy. Forum Młodych będzie właśnie okazją do tego, by pomówić o nurtujących nas tematach miłości - mówi Maja Więcek z Duszpasterstwa Młodzieży KANA. - Co do tego spotkania nie mam oczekiwań. Nawet jeśli jedna osoba wyjdzie z niego ubogacona, to też będzie fajnie – dodaje.

Konferencja pod hasłem „Dwa łona, czyli jak narodzić się na nowo” odbędzie się w niedzielę 19 marca o godzinie 19 w dolnym kościele Sanktuarium świętego Józefa Opiekuna Rodziny. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna