online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymujemy na Jasną Górę
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymujemy na Jasną Górę

Kielce / 11 lipca 2017 / Tekst

Przed nami 36. Kielecka Piesza Pielgrzymka oraz V Rowerowa Pielgrzymka na Jasną Górę. Pierwsza z nich rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy. Z kolei pielgrzymi na rowerach w trasę wyruszą 16 sierpnia z Kielc. 

Piesza Pielgrzymka

Tradycyjnie pielgrzymka rozpocznie się 5 sierpnia w Wiślicy. Wydarzenie otworzy uroczysta msza święta o godzinie 18. W ten sam dzień, od godziny 15:00 rozpoczną się zapisy. – By się zapisać koniecznie trzeba mieć ze sobą specjalny formularz zgłoszeniowy. Należy go pobrać u siebie w parafii. Oczywiście Ci, którzy z różnych względów nie będą mogli rozpocząć wędrówki od  Wiślicy, mogą to zrobić w każdym innym momencie naszej wędrówki. Należy jednak pamiętać, by zgłosić swoją obecność u organizatorów – poinformował na konferencji prasowej Mateusz Żelazny, rzecznik pielgrzymki.

Na pątniczy szlak pielgrzymi wyruszą 6 sierpnia. W ciągu ośmiu dni będą mieli do pokonania trasę o długości  ponad 200 km. Tegoroczna pielgrzymka będzie odbywać się pod hasłem :

„Idźcie i głoście. Z Maryją niesiemy światu Chrystusa”.  - W tym roku przeżywamy trzechsetną rocznicę koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej, stulecie objawień Matki Bożej w Fatimie a także sto czterdziestą rocznicę objawień Matki Bożej w Gietrzwałdzie. Dlatego też podczas pielgrzymki będziemy mówić o tych objawieniach i rozważać słowa, które kieruje do nas Matka Boża – zaznacza ks. Jacek Iwan, kierownik 36. Kieleckiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę.  Podczas tej modlitewnej wyprawy oprócz krzyża pątnicy poniosą również Figurę Matki Bożej Fatimskiej.

Tradycyjnie, uczestnicy pielgrzymki kieleckiej podzieleni będą na trzynaście grup, każda z nich ma swój kolor oznaczający poszczególne dekanaty. Od kilku lat jest także czternasta - duchowa grupa żółto-biała, której patronuje święty Jan Paweł II. Tworzą ją osoby, które swą modlitwą wspierają pątników. – Zapraszamy do tej grupy wszystkich tych, którzy z różnych przyczyn nie mogą wybrać się razem z nami na szlak. Do grupy duchowej trzeba zapisać się w swojej parafii. Każdy  pielgrzym duchowy otrzyma tam legitymację z rozważaniami, czyli rodzaj „mapy duchowej” zawierającej tematy podejmowane podczas pielgrzymowania – informuje Mateusz Żelazny.

Pielgrzymka zakończy się 13 sierpnia. Organizatorzy przewidują, że w tegorocznym wydarzeniu weźmie udział ponad 2 tys. osób. 

Rowerowa Pielgrzymka

Przed nami również  V Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Rozpocznie się ona 16 sierpnia. Pielgrzymi wyjadą z Kielc (z parafii św. Maksymiliana Kolbego) przez Chmielnik, Busko-Zdrój, Wiślicę, Pińczów, Mnichów, Dzierzgów, Lelów do Częstochowy. -  Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania: dzieci z rodzicami, młodzież, dorosłych, starszych – wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze i kochają Matkę Bożą – zachęcają organizatorzy.  Do celu pielgrzymi dotrą 19 sierpnia.

Zgłoszenia przyjmowane będą  do 10 sierpnia telefoniczne: 723-589-587 lub mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna