Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka śladami bł. Wincentego

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka śladami bł. Wincentego

Kraków-Jędrzejów / 23 stycznia 2019 / Tekst

8 marca rozpocznie się III Piesza Pielgrzymka Śladami Błogosławionego Wincentego Kadłubka. To niezwykła okazja do modlitwy i poznania lepiej tej niezwykłej postaci.

Pielgrzymka ma charakter modlitewno-pokutny i stanowi swoiste rekolekcje w drodze. Jej celem jest również szerzenie kultu błogosławionego Wincentego i wyproszenie łaski jego kanonizacji. Uczestnicy nawiedzą miejsca z nim związane i przedstawią własne intencje, przyzywając dla nich wstawiennictwa błogosławionego.

Przewodnikiem grupy jest ojciec Bruno Paterewicz, przeor Klasztoru Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Każdego dnia będzie sprawowana Eucharystia. Organizatorzy przypominają o odpowiedni ubraniu ze względu na porę roku. Noclegi przewidziane są w świetlicach i salkach parafialnych.  

Poczatek pielgrzymki 8 marca o godzinie 5.45 na dworcu PKP w Jędrzejowie. Po drodze do pielgrzymów dołączą krakowianie. Istnieje możliwośc dołączenia do pielgrzymki w dowolnym jej miejscu, jednak należy to wczesniej zgłosić organizatorom. Wpisowe na okres całej pielgrzymki to 50 złotych. 1 dzień to 10 złotych.

W pierwszym dniu pielgrzymi udadzą się z Krakowa do Mogiły. W kolejnych dniach będą w Prandocinie, Kalinie Wielkiej i Nawarzycach. Ostatniego dnia będą w Jędrzejowie. Szczegóły pielgrzymki na www.jedrzejow.cystersi.pl

(źródło: komunikat organizatorów)

Kadłubek1

ZOSTAW KOMENTARZ