Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka Róż Żywego Rożańca

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka Róż Żywego Rożańca

03 października 2015 / Tekst

Pielgrzymi z całej diecezji kieleckiej  przybyli na VII Diecezjalną Pielgrzymkę Róż Żywego Różańca. Tym razem czciciele Różańca Świętego spotkali się w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej w Kielcach.

Jak zaznacza ks. dr ks. dr Grzegorz Kaliszewski, Diecezjalny Moderator Róż Żywego Różańca, tego typu spotkania mają ogromne znaczenie. - Każdy zjazd ma na celu wzbudzenie ducha modlitwy. Październik to miesiąc szczególny, kiedy modlimy się do Boga poprzez wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej. Osoby, które przyjechały na to siódme już spotkanie to przedstawiciele poszczególnych wspólnot parafialnych. To w nich dokonuje się duch modlitwy.

Kapłan dodaje, że modlitwa jest niezbędna do życia każdego chrześcijanina. – Nosimy w sercach różne intencje i prośby. Diecezjalny Zjazd Róż Żywego Różańca ma nam przypomnieć, że modlitwa różańcowa to wielki dar otrzymany od Boga. Wiele zyskuje ten, który swoje prośby przedstawia właśnie za pomocą tej modlitwy. Bo wstawia się za nami sama Maryja. – mówi. Oprócz modlitwy nie zabrakło również ciekawych prezentacji i konferencji. Na początku spotkania została przedstawiona krótka historia Sanktuarium. Głównym punktem pielgrzymki była Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego. Nie zabrakło także konferencji poświęconej genezie i historii powstania „Róż Żywego Różańca”. Wygłosił ją ks. Łukasz Zygmunt, Dyrektor Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

Czym ten Zjazd i modlitwa różańcowa jest dla wiernych? Posłuchajmy:

Aby zobaczyć zdjęcia z wydarzenia kliknij TUTAJ

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna