Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka rowerowa rozpoczęta. Błogosławieństwo biskupa

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka rowerowa rozpoczęta. Błogosławieństwo biskupa

Diecezja Kielecka / 20 sierpnia 2018 / Tekst

Sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego wyruszyła VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce.

550 rowerzystów naszej diecezji wyjechało rano z Kielc w kierunku Kaczyna. Zanim wyruszyli w trasę, biskup Andrzej Kaleta, kielecki biskup pomocniczy poprowadził specjalną modlitwę, pokropił zgromadzonych wodą święconą i udzielił im uroczystego błogosławieństwa. – Zawsze mówimy „Idźcie w pokoju Chrystusa”, dziś wypada powiedzieć „Jedźcie w pokoju Chrystusa” – zauważył biskup Kaleta.

Od godziny 7 trwały zapisy i przygotowania pątników do drogi. Wśród uczestników są osoby w różnym wieku, od dzieci po osoby starsze. – To pielgrzymka szczególna. Wzmacniamy zarówno swoje siły fizyczne oraz duchowe. Jadę wraz z chrześniakiem, z którym zamierzamy przeżyć ten czas na modlitwie. Zmierzam ze swoimi intencjami przed obraz Matki Bożej Królowej Polski – mówił Grzegorz Dorobek, uczestnik wyprawy. Z kolei Mariusz Łuszczek jedzie do Częstochowy już drugi raz. – W tamtym roku wyruszyłem w intencji zdrowia dla chorej córki. W tym, kiedy wszystko idzie w dobrym kierunku, chcę podziękować Matce Najświętszej – wyjaśniał pielgrzym.

–  Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Pogoda jest piękna, więc wyruszamy z optymizmem. Jedziemy do Kaczyna, potem będziemy  w Busku-Zdroju i Chmielniku. Na koniec dnia dojeżdżamy do Wiślicy, gdzie odbędzie się Msza Święta rozpoczynająca naszą pielgrzymkę. To miejsce szczególne. Po drodze staramy się również odwiedzać sanktuaria, które znajdują się na naszej trasie – tłumaczyła Aneta Winiarska-Syska, rzecznik prasowy pielgrzymki.

Trasa o długości 250 kilometrów została podzielona na odcinki 10 i 15 kilometrowe z przerwami na modlitwę i wypoczynek. – W Michałowie i Dzierzgowie będziemy prowadzili zapisy na potencjalnych dawców szpiku – dodała rzecznik pielgrzymki. Na Jasną Górę pątnicy dotrą 23 sierpnia. Tam, w Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę Świętą odprawi biskup Andrzej Kaleta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna