Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka rowerowa rozpoczęta. Błogosławieństwo biskupa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka rowerowa rozpoczęta. Błogosławieństwo biskupa

Diecezja Kielecka / 20 sierpnia 2018 / Tekst

Sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego wyruszyła VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce.

550 rowerzystów naszej diecezji wyjechało rano z Kielc w kierunku Kaczyna. Zanim wyruszyli w trasę, biskup Andrzej Kaleta, kielecki biskup pomocniczy poprowadził specjalną modlitwę, pokropił zgromadzonych wodą święconą i udzielił im uroczystego błogosławieństwa. – Zawsze mówimy „Idźcie w pokoju Chrystusa”, dziś wypada powiedzieć „Jedźcie w pokoju Chrystusa” – zauważył biskup Kaleta.

Od godziny 7 trwały zapisy i przygotowania pątników do drogi. Wśród uczestników są osoby w różnym wieku, od dzieci po osoby starsze. – To pielgrzymka szczególna. Wzmacniamy zarówno swoje siły fizyczne oraz duchowe. Jadę wraz z chrześniakiem, z którym zamierzamy przeżyć ten czas na modlitwie. Zmierzam ze swoimi intencjami przed obraz Matki Bożej Królowej Polski – mówił Grzegorz Dorobek, uczestnik wyprawy. Z kolei Mariusz Łuszczek jedzie do Częstochowy już drugi raz. – W tamtym roku wyruszyłem w intencji zdrowia dla chorej córki. W tym, kiedy wszystko idzie w dobrym kierunku, chcę podziękować Matce Najświętszej – wyjaśniał pielgrzym.

–  Jesteśmy pozytywnie nastawieni. Pogoda jest piękna, więc wyruszamy z optymizmem. Jedziemy do Kaczyna, potem będziemy  w Busku-Zdroju i Chmielniku. Na koniec dnia dojeżdżamy do Wiślicy, gdzie odbędzie się Msza Święta rozpoczynająca naszą pielgrzymkę. To miejsce szczególne. Po drodze staramy się również odwiedzać sanktuaria, które znajdują się na naszej trasie – tłumaczyła Aneta Winiarska-Syska, rzecznik prasowy pielgrzymki.

Trasa o długości 250 kilometrów została podzielona na odcinki 10 i 15 kilometrowe z przerwami na modlitwę i wypoczynek. – W Michałowie i Dzierzgowie będziemy prowadzili zapisy na potencjalnych dawców szpiku – dodała rzecznik pielgrzymki. Na Jasną Górę pątnicy dotrą 23 sierpnia. Tam, w Kaplicy Cudownego Obrazu Mszę Świętą odprawi biskup Andrzej Kaleta.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna