Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Pielgrzymka: pątnicy opuszczają Włoszczowę

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka: pątnicy opuszczają Włoszczowę

Włoszczowa / 11 sierpnia 2017 / Tekst
Apel we Włoszczowie  fot. M.Klapa (Radio eM) Apel we Włoszczowie fot. M.Klapa (Radio eM)

36. Piesza Pielgrzymka Kielecka na Jasną Górę opuszcza Włoszczowę i udaje się w kierunku Koniecpola. Wczesnym popołudniem opuści województwo świętokrzyskie, ale pozostanie jeszcze w diecezji kieleckiej. W czwartek wieczorem pątnicy wzięli udział w Apelu Jasnogórskim i koncercie zespołu Kerygmat na placu przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny we Włoszczowie.

 

Jak powiedział w rozmowie z Radiem eM rzecznik prasowy pielgrzymki Mateusz Żelazny, dla wielu pielgrzymów dotarcie do Włoszczowy ma charakter symboliczny – Częstochowa jest coraz bliżej, widzimy to chociażby po znakach. W piątek wejdziemy do innego województwa, kurczy nam się czas, bo już 13-tego będziemy na Jasnej Górze. Ten apel tutaj jest szczególny, czujemy się tu bardzo dobrze – powiedział.

Pytany o zdrowie pielgrzymów podczas marszu w rekordowych temperaturach powiedział, że zdarzają się przypadki udarów słonecznych, krwotoków z nosa oraz tzw. „asfaltówki”, jednak służby porządkowe pilnują by pielgrzymi uważali na siebie. - Paradoksalnie w kolumnie pieszej jest chłodniej. Idziemy w cieniu innych osób, więc te upały nie są aż tak odczuwalne – zaznaczył Żelazny.

W czwartek wieczorem na placu przed kościołem Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny pielgrzymi wzięli udział w Apelu Jasnogórskim połączonym z koncertem zespołu Kerygmat. Wysłuchali także świadectwa powołania.

Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w niedzielę wczesnym popołudniem.

mjk

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna