smartwatch

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Papież wskazywał na Chrystusa

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Papież wskazywał na Chrystusa

Kielce / 08 października 2017 / Tekst

„Idźmy naprzód z nadzieją” – takie hasło przyświeca obchodom XVII Dnia Papieskiego. Towarzyszy im szereg wydarzeń organizowanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Jedną z inicjatyw, które na stałe wpisały się w obchody Dnia Papieskiego jest zbiórka pieniędzy na stypendia dla członków fundacji. Osoby kwestujące są obecne na ulicach miast i przy kościołach. Nie zabrakło ich również na Mszy świętej w kościele akademickim pw. św. Jana Pawła II. W homilii ksiądz Rafał Dudała zwracał uwagę na potrzebę właściwego postrzegania znaczenia Papieża Polaka w Kościele. – Ryzyko, o które ocieramy się względem kultu św. Jana Pawła II jest następujące: Nie można zapomnieć o tym, że był on tylko i aż wskaźnikiem. Był osobliwym wyciągniętym palcem wskazującym na Odkupiciela. Papież pokazywał na Chrystusa. To było jego zadaniem i jest dziś jego misją. Nie trzeba się więc wpatrywać w ten palec. Trzeba się wpatrywać w tego, na którego palec wskazuje – apelował ksiądz Dudała.

Stypendyści fundacji przygotowali na Placu Literatów w Kielcach miasteczko rodzinne, czyli happening z wieloma atrakcjami dla mieszkańców miasta. – Zorganizowaliśmy konkurs plastyczny dla dzieci z Przedszkola Wincentego a’Paulo. Za chwilę wysłuchamy koncertu duetu akustycznego Ali Zawiszy i Moniki Zychowicz. Cały czas można skosztować pysznych babeczek przekazanych nam przez Cukiernię Ale Babeczka, a także ciast, które sami wypiekaliśmy. Mamy tu też kiermasz zabawek – mówi Emilia Koneczna, jedna ze stypendystek.

Dzień Papieski obchodzimy w Kościele katolickim od 2001 roku.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna