Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Papież Franciszek: Młodość nie jest poczekalnią

Na antenie: Radio eM
em.kielce.pl

bobik 750x200

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Papież Franciszek: Młodość nie jest poczekalnią

27 stycznia 2019 / Tekst
Papież Franciszek: Młodość nie jest poczekalnią Artur Podgórski

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W ostatni dzień spotkania młodych katolików z całego świata Ojciec Święty Franciszek odprawił uroczystą Mszę Świętą Posłania.

Najświętsza Ofiara była sprawowana na błoniach św. Jana Pawła II w Metro Park w Panamie, gdzie poprzedniego dnia młodzież uczestniczyła w modlitewnym czuwaniu. W swojej homilii papież nawiązując do słów niedzielnej Ewangelii przypomniał jak ważny dla każdego chrześcijanina jest prawdziwy obraz Pana Boga. – Nie zawsze wierzymy, że Bóg może być tak konkretny i codzienny. Tak bliski i rzeczywisty. Tym bardziej, gdy staje się obecny i działa przez kogoś znanego jak sąsiad, znajomy, czy krewny. Nie zawsze wierzymy, by Pan mógł nas zaprosić byśmy pracowali i pobrudzili sobie ręce razem z Nim w Jego Królestwie w tak prosty, ale zdecydowany sposób. Trudno nam przyznać, że miłość Boża wyraża się w sposób konkretny i niemal namacalny w dziejach. Nieraz zachowujemy się jak mieszkańcy Nazaretu i wolimy Boga na odległość – mówił papież Franciszek. – Chęć „oswojenia” Słowa Bożego jest codzienną pokusą. Również wam, drodzy młodzi, może się przytrafić to samo, gdy myślicie, że wasza misja, powołanie, a nawet wasze życie jest obietnicą dopiero na przyszłość i nie ma nic wspólnego z teraźniejszością, jakby młodość była synonimem poczekalni dla oczekujących na swój czas – dodał.

We Mszy Świętej uczestniczyło 700 tysięcy młodych ludzi ze 156 krajów, wśród których była ponad 50-osobowa reprezentacja naszej diecezji. Na zakończenie Mszy Świętej ogłoszone, że Światowe Dni Młodzieży w 2022 roku odbędą się w Lizbonie.

Poniżej zdjęcia z czuwania i Mszy Świętej.

(autor: Artur Podgórski)ZOSTAW KOMENTARZ