Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Panama w Kielcach

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Panama w Kielcach

Diecezja Kielecka / 15 stycznia 2019 / Tekst
Panama w Kielcach Źródło: diecezja.kielce.pl

Młodzież naszej diecezji wyjechała na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Oprócz modlitwy i spotkania z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie będą mieli okazję do poznania tamtejszych mieszkańców, ich kultury, zwyczajów i tradycji. Nie każdy ma możliwość odbyć pielgrzymkę do Panamy. Okazuje się jednak, że aby poczuć klimat tych niezwykłych dni nie trzeba wybierać się za ocean.

Poprzednie Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w 2016 roku w Krakowie pozostaną w naszej pamięci na zawsze. Każdy z nas bowiem doświadczył, w większym lub mniejszym stopniu, entuzjazmu młodych ludzi, którzy nie tylko spotkali się z Ojcem Świętym podczas centralnych uroczystości, ale również byli wśród nas w trakcie pobytu w parafiach naszej diecezji. Mogliśmy zobaczyć twarz młodego Kościoła, ale jednocześnie odkryć jego różnorodność, a przez to powszechność. Tegoroczne   ŚDM odbywają się jednak bardzo daleko. Diecezja kielecka organizuje w Targach Kielce wydarzenie, dzięki któremu poczujemy się jak w Panamie. 15 stycznia był ostatnim dniem zapisów na to wydarzenie. Szczegóły na stronie internetowej diecezji kieleckiej oraz duszpasterstwa młodzieży diecezji kieleckiej.

Jak będzie?

Spotkanie odbędzie się 26 stycznia o godzinie 18 pod hasłem „W mocy Bożego Ducha – Młodzi Kościołowi”. Wśród wykonawców podczas koncertu z uwielbieniem znajdują się m.in. zespół „TO ON”, „Muode Koty”, czy Michał Rassak. Swoje świadectwo wygłosi także Patrycja Hurlak. – Program jest dość szeroki, ale również atrakcyjny. Rozpoczniemy Hymnem Światowych Dni Młodzieży. Będzie dużo śpiewu, uwielbienia, będą świadectwa i fragmenty z przemówień Ojca Świętego z poprzednich Światowych Dni Młodzieży. Spróbujemy połączyć się z przedstawicielami naszej diecezji w Panamie – przedstawił program „Panamy w Kielcach” ksiądz Marcin Boryń, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Odprawiona zostanie również Msza Święta, której przewodniczył będzie biskup Mariana Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Na koniec zaplanowano krótkie uwielbienie przy Najświętszym Sakramencie. – Będzie możliwość adoracji Najświętszego Sakramentu, który będzie w oddzielnym pomieszczeniu i skorzystania ze spowiedzi – dodał ksiądz Marcin Boryń.

Zaproszenie biskupa Jana Piotrowskiego

13 stycznia biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki dokonał uroczystego posłania młodzieży na spotkanie młodych katolików z całego świata w Panamie. Pasterz naszej diecezji, za pośrednictwem jednego z serwisów internetowych, zaprosił również młodych ludzi do duchowej łączności z pielgrzymami, poprzez uczestnictwo w „Panamie w Kielcach”. – Piękne kongijskie przysłowie mówi, że dom przyjaciela nie jest nigdy daleko. W styczniowe dni takim domem dla młodzieży naszej diecezji będzie hala Targów Kielce, gdzie będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży. ŚDM to wielkie wyzwanie. Otwierajcie więc wasze serca, by rodziły się nowe owoce, marzenia i pragnienia. Osobiście będę w Panamie, będę pamiętał i modlił się za was. Niech Maryja, która będzie czuwać nad ŚDM jako Służebnica Pańska otacza również i was swoją opieką, wypraszając potrzebne łaski – mówił biskup kielecki.

Niezależnie od tego, czy będziemy w Panamie, na „Panamie w Kielcach”, czy włączymy się w przeżywanie Światowych Dni Młodzieży jeszcze w inny sposób, to z pewnością warto choć przez chwilę i choćby duchowo  przeżyć ten wyjątkowy czas. Niezależnie od wieku.

plakatpanama

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna