Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ponad 200 dzieci uczestniczyło w III Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Spotkaniu przewodniczył biskup Andrzej Kaleta.

W niedzielę konsekracja wdów

Diecezja Kielecka / 10 stycznia 2019 /

13 stycznia o godzinie 13 w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach odbędzie się uroczystość konsekracji wdów z diecezji kieleckiej. To niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła.

Święta u grekokatolików

Diecezja Kielecka / 08 stycznia 2019 /

Katolicy obrządku wschodniego obchodzą Boże Narodzenie. Wśród nich są grekokatolicy z naszej diecezji, którzy od 2017 roku mają swoje duszpasterstwo.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki uczestniczył w spotkaniu opłatkowym z samorządowcami w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Była to okazja nie tylko do składania życzeń, ale również do podsumowania minionego i przedstawienia planów na przyszły rok.

W Nowym Roku gościem Radia eM Kielce był Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Rozmawialiśmy o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie oraz o potrzebie modlitwy i wsparcia dla misji i misjonarzy.

W ŚDM w Panamie będzie uczestniczyć również młodzież z diecezji kieleckiej. Obecny będzie tam także ks. biskup Jan Piotrowski.

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła" w Kielcach zaprasza do udziału w Konferencji  „Chrześcijanin - człowiek w drodze", która odbędzie się 20 stycznia w Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła.

Zbliża się Betlejem

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Józef Broda, Mate.O oraz Dawid Kwiatkowski to gwiazdy, które zaśpiewają najpiękniejsze kolędy polskie podczas kolejnej edycji koncertu „Betlejem w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach.

Z duszpasterską wizytą…

diecezja kielecka / 07 stycznia 2019 /

W dalszym ciągu przeżywamy Boże Narodzenie. To czas świętowania przyjścia na świat Zbawiciela, ale również licznych spotkań i odwiedzin w gronie bliskich. Dla Kościoła w Polsce to okres szczególny, ponieważ we wszystkich parafiach trwają wizyty duszpasterskie, potocznie zwane kolędą.

6 stycznia odbyła się Gala Finałowa 4. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie”. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać fantastycznych interpretacji najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Królowie przeszli ulicami Kielc

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 /

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przeszedł ulicami Kielc. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta i barwny korowód.

Święto misyjne dzieci

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 /

W Uroczystość Objawienia Pańskiego Kościół obchodzi Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Bazylice Katedralnej w Kielcach biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawił uroczystą Mszę Świętą.

6 stycznia, jak co roku, Kościół katolicki obchodzi Światowy Dzień Misyjny Dzieci. Jest to również Święto Patronalne Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci.

Wizyta Trzech Mędrców

Skalbmierz / 03 stycznia 2019 /

Święta, święta i po świętach. Za nami Sylwester, huczne witanie nowego czasu. Wchodząc w nowe zadajemy pytanie, co przyniesie, czym zaskoczy, jakie marzenie spełni.

Monarszy orszak w Kielcach

Kielce / 02 stycznia 2019 /

Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej zainaugurowany zostanie kolejny Orszak Trzech Króli w Kielcach. Barwny korowód wyruszy również z kieleckiego Rynku.

Dziś ostatni dzień roku. Oprócz zabawy związanej z pożegnaniem mijającego roku noc sylwestrowa niesie też refleksje związane z przemijaniem i upływem czasu. – Koniec roku to dla wierzących okazja do obszernego rachunku sumienia, ale też do poważnego zadośćuczynienia Panu Bogu – powiedział ks. Paweł Samiczak, wikariusz w parafii. św. Jadwigi Królowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. W czasie rozmowy ksiądz przestrzegał również przed skutkami korzystania z horoskopów, przepowiedni i usług wróżek.

Improwizacje organowe, kolędy i kompozycje patriotyczne – m.in. takie utwory usłyszeli wierni podczas koncertu „NIEPODLEGŁA – de profundis et de caelis”. Wydarzenie wpisało się w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach wierni podziękowali za dar jubileuszu 60-lecia parafii na kieleckim Szydłówku.

Ponad 150 zgłoszonych podmiotów, blisko tysiąc uczestników, trzy dni przesłuchań i 27 laureatów. Tak przedstawiają się wyniki 12. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im ks. Piotra Klimczyka, którego finał odbył się w sobotę w kościele pod wezwaniem św. Stanisława biskupa i męczennika w Kielcach. Grand Prix tej edycji trafiło do duetu Pauliny Plaskoty i Karola Gołębiowskiego.

Stanisław Soyka wystąpi podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godzinie 16 w Bazylice mniejszej pod wezwaniem Ducha Świętego na Świętym Krzyżu. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Doroty Józoń z Nowej Słupi, która choruje na stwardnienie rozsiane.

Nadchodzą Trzej Królowie

Kielce / 27 grudnia 2018 /

Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Kielc przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie msza święta o godzinie 13 w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył będzie biskup Marian Florczyk.

Bóg chce być z nami

Kielce / 25 grudnia 2018 /

– Życzę wam, waszym małżeństwom i rodzinom naszej diecezji, naszemu miastu i ziemi świętokrzyskiej, aby przeżywanie tajemnicy Wcielenia pomogło nam zrozumieć, kim tak naprawdę jest człowiek. Wtedy łatwiej zrozumiemy, co to znaczy, że Bóg chce być z nami i z tymi, których On kocha – tymi słowami ks. bp Jan Piotrowski zakończył homilię wygłoszoną w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Rodzina ma przyszłość

Kielce / 24 grudnia 2018 /

Rozmowa z księdzem biskupem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Jadą do Madrytu na spotkanie Taize

Diecezja Kielecka / 23 grudnia 2018 /

81 osób z naszej diecezji wyjedzie na spotkanie do międzynarodowej wspólnoty Taize w Madrycie. Wierni odwiedzą również Paryż.

60 lat parafii św. Józefa

Diecezja Kielecka / 22 grudnia 2018 /

30 grudnia w kościele pw. św. Józefa Robotnika zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 60-lecia wspólnoty parafialnej. To niezwykle ważne wydarzenia dla parafii, ale również dla całej naszej diecezji.

Strona 6 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna