Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dziś mija  25 rocznica śmierci śp. ks. biskupa Jana Gurdy.  Mszę świętą w intencji zmarłego w kieleckiej katedrze sprawował ks. biskup Jan Piotrowski.

Ksiądz dr Szymon Górski został wybrany na prezesa stowarzyszenia Grono Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dotychczasowy prezes, ks. dr Adam Perz zrezygnował z pełnienia funkcji.

Członkowie Grona Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach złożyli sobie noworoczne życzenia. Ks. Szymon Górski został wybrany nowym prezesem stowarzyszenia.

Rozmowa z księdzem doktorem Karolem Zeganem, dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To święto ekumenizmu mające już ponad stuletnią tradycję. W jego ramach chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na nabożeństwach. W tym roku materiały z refleksjami biblijnymi i modlitwami przygotowali wierni z Karaibów.

Cappuccino dla Afryki

Kraków / 10 stycznia 2018 /

„Pomaganie jest przyjemne! Twoja kawa i ciasteczko - pomoże dzieciom w Bocaranga w Republice Środkowoafrykańskiej” - takim hasłem krakowscy kapucyni zapraszali wszystkich Przyjaciół Misji do wspólnego wypicia filiżanki doskonałej kawy cappuccino podczas święta Trzech Króli.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski i samorządowcy pracujący na terenie diecezji kieleckiej składali sobie życzenia podczas spotkania opłatkowego. Tradycyjnie odbyło się ono w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Padło wiele słów o współpracy, jedności i budowaniu wspólnoty.

W sobotę 20 stycznia w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbędą się kolejne zajęcia Studni - Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Spotkanie zatytułowano „Objawienie - nie można było tego prościej powiedzieć?". Rozpocznie się ono o godzinie 9.00.

Spektakl w wykonaniu młodzieży

Kielce / 09 stycznia 2018 /

„Święta pani Zduńskiej” to kolejny spektakl teatralny wystawiany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Jest to satyra ukazująca dylematy niektórych współczesnych rodzin gubiących się w chaosie nowoczesnych trendów kulturowych.

Poznaliśmy laureatów 11. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach. Grand Prix tej edycji trafiło do rąk Michała Steciaka, który urzekł swoim imponującym operowym głosem.

Trzej Królowie pojawili się dziś w Kielcach. W role Mędrców ze Wschodu wcielili się: Andrzej Załucki-   prezes Fundacji Fabryki Marzeń, szczypiornista- Michał Jurecki oraz prezes Wodociągów Kielce -Henryk Milcarz.

 

6 stycznia to dzień, w którym  przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Obok tego święta, w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach obchodzimy także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Najmłodsi gromadzą się na wspólnych Eucharystiach, by modlić się za swoich rówieśników z najdalszych zakątków świata.

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski podczas wizyty w Kielcach dziękował Polakom i Solidarności za pomoc Kościołowi na Ukrainie. Jak podkreślał, tylko dzięki okazanemu wsparciu kościół ten mógł się odrodzić po trudnych czasach.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli, upamiętnia pokłon trzech mędrców, którzy złożyli dary Narodzonemu Jezusowi. Wedle tradycji było to: złoto - symbol godności królewskiej, kadzidło - godności kapłańskiej, mirra - symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela.

Strona 9 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna