Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Party Mix Przebojów
Mateusz Sośnicki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Kilka tysięcy wiernych uczestniczyło w procesji Bożego Ciała, która przeszła ulicami Kielc. Uroczystości przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. 

Rozstrzygnięto konkurs „Wygraj Trzeźwość”  zorganizowany przez Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej. Twórcy najoryginalniejszych piosenek promujących zdrowy styl życia bez nałogów otrzymali nagrody. 

Uroczystość Bożego Ciała

diecezja kielecka / 14 czerwca 2017 /

Przed nami uroczystość Bożego Ciała. – Celebrowana jest ona na cześć Najświętszego Sakramentu, czyli obecności Chrystusa pod postacią chleba i wina. Chrześcijanie w szczególny sposób święcą ciało i krew Jezusa chcąc uczcić ofiarę, jakiej przyrzeczenie zostało złożone podczas Wieczerzy Pańskiej i wypełnione poprzez Mękę – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce

Msza Święta z błogosławieństwem dzieci rozpoczęła uroczystości 10 rocznicy ukoronowania obrazu Matki Bożej Włoszczowskiej Opiekunki Rodzin diademami papieskimi. Wieczorem natomiast zainaugurowano codzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W swojej homilii Ordynariusz Kielecki ks. bp Jan Piotrowski nawiązał do ewangelicznej sceny nawiedzenia św. Elżbiety przez Maryję i znaczenia spotkania i daru dla drugiego człowieka.

Tłum ludzi wziął udział w 5. Uwielbieniu w centrum miasta. Było to wyjątkowe wydarzenie łączące koncert, wspólne śpiewanie, taniec i modlitwę z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Tym razem spotkaniu przewodniczyło hasło „Niech się stanie”.

Dziś na kieleckim Rynku odbędzie się jubileuszowe, piąte Uwielbienie. Jego data jest inna niż zazwyczaj – na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała. Nie zmieni się natomiast to, co najważniejsze: wyjątkowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, diecezjalnym duszpasterzem akademickim, Centrum Duszpasterskie Wesoła54.

O ile międzynarodowe targi Sacroexpo kojarzy prawie każdy kielczanin, to niewielu pamięta, że przy okazji wystawy ma też miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń łączących nie tylko sztukę i religię, ale też Kielce i Watykan. To wręczenie papieskiej nagrody Per Artem Ad Deum.

Podziękowania dla księdza

Kielce / 09 czerwca 2017 /

Ks. Łukasz Zygmunt, kapelan kieleckich strażaków otrzymał podziękowania od wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek za postawę służącą życiu człowieka.

Przed nami III Chmielnicki Wieczór Uwielbienia pod hasłem „W moich ranach wasze uzdrowienie”. Wydarzenie odbędzie się  10 czerwca 2017 r. Początek o godz. 17.00 na Rynku w Chmielniku. 

Caritas Diecezji Kieleckiej i wolontariusze podsumowali siódmą edycję Pól Nadziei. Koordynatorzy mówią, że ostatnie miesiące pracy na rzecz szerzenia idei pomocy św. Matki Teresy z Kalkuty były wspaniałe.

Księża z całej diecezji kieleckiej spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Kapłański. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja, wspólna modlitwa oraz Msza św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach. 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie przygotowuje się do uroczystości związanych z 10. rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Włoszczowskiej - Opiekunki Rodzin koronami papieskimi. Głównie uroczystości zaplanowano na poniedziałek 12 czerwca. Jednym z darów parafii jest bogata polichromia w Sanktuarium, obrazująca sceny z życia Maryi.

Strona 9 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay