Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Kieleckie Wydawnictwo Jedność znalazło się w gronie laureatów Mały Feniks 2018. Nagroda ta przyznawana jest przez Zarząd Stowarzyszenia Wydawców Katolickich osobom i instytucjom szczególnie zasłużonym na polu promocji książek o tematyce religijnej w mediach. Uroczyste wręczenie tej nagrody oraz pozostałych wyróżnień odbyło się w Bazylice katedralnej św. Michała Archanioła i św. Floriana Męczennika w Warszawie.

Strategia nowej ewangelizacji omawiana była podczas posiedzenia Rady Duszpasterskiej Diecezji Kieleckiej. Referat pt: „Nowa ewangelizacja w kontekście roku duszpasterskiego: Napełnieni Duchem Świętym” wygłosił ks. Krzysztof Kralka, pallotyn. Obrady odbywały się pod przewodnictwem ks. biskupa ordynariusza Jana Piotrowskiego i biskupów pomocniczych ks. biskupa Mariana Florczyka i ks. biskupa Andrzeja Kalety.

Rozmowa z księdzem doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność w Kielcach.

15 kwietnia rozpoczyna się X Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Tego samego dnia odbędzie się II Narodowe Czytanie Pisma Świętego. - Chodzi o to, abyśmy uświadomili sobie, że Biblia jest Księgą daną wspólnocie Kościoła i wspólnocie wszystkich Polaków. Mówi się bowiem bardzo często, że stanowi ona kod kulturowy Europy, a więc fundament na którym cała cywilizacja europejska jest zbudowana. Dlatego chcemy podkreślać i przypominać o konieczności wspólnotowego pochylenia się nad Pismem Świętym - mówił ks. dr Tomasz Siemieniec, wykładowca Pisma Świętego w WSD w Kielcach podczas audycji "Prawdę mówiąc" Katarzyny Bernat.

Już w najbliższą niedzielę- 15 kwietnia, mł. ogn. mgr Piotr Rak, na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 oraz będący członkiem  Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, wyjedzie do Kenii, by tam kontynuować  rozpoczętą w zeszłym roku misję szkoleniową.

I Turniej Szachowy o puchar ks. biskupa Andrzeja Kalety odbędzie się 21 kwietnia w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie. W rozgrywkach mogą wziąć udział ministranci z diecezji kieleckiej.

Za nami Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia. Mszy świętej w kieleckiej katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

W dniu 18 kwietnia przypada 20 – rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Z tej okazji  ukazała się książka pt. „Dokąd zmierzamy?” Z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem o wierze, wartościach i wspólnocie rozmawia Katarzyna Bernat.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił święty Jan Paweł II. W Kielcach główne uroczystości odbyły się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Wręczone zostały także medale „Beati Misericordes”.

Rozmowa z księdzem Stanisławem Słowikiem, dyrektorem Caritas diecezji kieleckiej

Dowolną ofiarą będzie można wesprzeć Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach podczas koncertu, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19.00 w kościele garnizonowym w Kielcach przy ul. Chęcińskiej 2.

Ksiądz Dariusz Gącik, wikariusz generalny był gościem Katarzyny Bernat w audycji „Prawdę mówiąc”. Jednym z tematów rozmowy była rozpoczęta Oktawa Wielkiej Nocy, która trwa w sumie osiem dni.

Alleluja! Jezus żyje!

diecezja kielecka / 01 kwietnia 2018 /

– Dla człowieka wierzącego radość płynąca z faktu Zmartwychwstania Pańskiego zdaje się rozlewać na cały świat – powiedział biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta w słowach skierowanych do wiernych w czasie Mszy Świętej Pontyfikalnej, która została odprawiona w kieleckiej bazylice katedralnej. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. biskup Jan Piotrowski.

Około pięciuset osób - biednych, samotnych i bezdomnych spotkało się przy wspólnym- wielkanocnym stole w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała kielecka Caritas.  -Wszystko po to, by nikt nie czuł się w Święta zapomniany - powiedział  Ks. Stanisław Słowik, dyrektor organizacji.

Strona 9 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna