Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

Świętowania jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski ciąg dalszy. Kolejnym wydarzeniem wpisującym się w te obchody był koncert z udziałem chórzystów w kieleckiej bazylice katedralnej. W świątyni wystąpiła grupa około 40 artystów.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. 

Akcja dla odważnych

14 października 2016 /

Startuje trzecia edycja wydarzenia pod tytułem „Różaniec na ulicy”. Odbędą się trzy spotkania w trzech miejscach w centrum Kielc. Pierwsze z nich- w niedzielę 16 października na placu Artystów.  

- Przywiązanie do prawdy i jej umiłowanie to najbardziej słuszna postawa człowieka – zauważył ksiądz biskup Jan Piotrowski na Mszy świętej inaugurującej nowy rok akademicki. Ordynariusz kielecki przewodniczył uroczystościom w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II.

"Gaudeamus igitur" zabrzmiało w murach Wyższego Seminarium  Duchownego.  Najstarsza w Kielcach uczelnia zainaugurowała nowy rok akademicki.  Od października do grona studentów dołączyło 11 alumnów.  

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom XVI Dnia Papieskiego, który przeżywaliśmy w niedzielę w Kościele katolickim. W diecezji kieleckiej główne obchody skupiły się wokół Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II.

Dziękowali za ŚDM

08 października 2016 /

Ponad dwieście osób zebrało się w kościele parafialnym w Skorzeszycach, by wspólnie podziękować za minione Światowe Dni Młodzieży. Spotkanie rozpoczęto uroczystą Mszą świętą. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski. 

Rozmowa z ks. dr. Rafałem Dudałą, diecezjalnym duszpasterzem środowisk akademickich.

„Jeśli świat naszych czasów nie kocha małżeństwa, rodziny i poczętego życia, i tego które jest u schyłku swoich dni – to takiego egoistycznego braku miłości nie można uczynić prawem. Panem życia jest tylko Bóg!” - mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas homilii w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.

Za Patricię, Ahmeda, Etienne i tysiące innych osób, które poniosły śmierć w wyniku ucieczki na Stary Kontynent modlili się kielczanie. W kościele akademickim odbyło się nabożeństwo w intencji uchodźców próbujących znaleźć schronienie przed wojną.

Wierni katolicy, protestanci i prawosławni wzięli udział w ekumenicznym nabożeństwie. Wspólna modlitwa zorganizowana została z okazji obchodzonej 1050. rocznicy Chrztu Polski. - W ten ostatni wieczór wrześniowy nie pytamy kogo jest więcej, ale cieszymy się autentycznie, że jesteśmy razem – mówił Biskup Diecezji Kieleckiej ks. Jan Piotrowski odnosząc się do zjednoczenia przedstawicieli różnych odłamów chrześcijaństwa.

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej. 

- Różaniec jest modlitwą biblijną. Życzę wszystkim rodzinom naszej diecezji i osobom indywidualnym, aby tę modlitwę uczynili swą drogą do Jezusa i Maryi – powiedział w diecezjalnym Radiu eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Podczas wtorkowej sesji włoszczowscy radni uczcili 15. rocznicę śmierci Honorowego Obywatela Włoszczowy, śp ks. bpa Mieczysława Jaworskiego. Wspomnieniami o biskupie pomocniczym Diecezji Kieleckiej podzielił się z nimi ks. prałat Zygmunt Pawlik, proboszcz tamtejszej parafii pw. Wniebowzięcia NMP.

Strona 9 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay