Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pójdziemy do Matki Bożej

diecezja kielecka / 07 lipca 2018 /

Rozmowa z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.  

Alicja Węgorzewska, Jerzy Trela i Maciej Zakościelny. Takie gwiazdy będą gośćmi tegorocznego XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który rozpocznie się w najbliższą sobotę w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Podczas festiwalu wystąpią również Zespoły Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz "Śląsk".

 

W niedzielę 22 lipca zostanie zainaugurowany XIX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa w Kielcach. W programie znalazł się między innymi Festyn Misyjny.

Młodzi, skromni i pełni optymizmu. Tak w dużym skrócie można opisać Annę Pałys i Łukasza Synowca, którzy lada dzień wyjeżdżają na misje do Boliwii i Peru. Organizatorem wyjazdu jest Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu".

 

Koncertem patriotyczno-religijnym rozpoczęły się uroczystości 100-lecia przybycia Towarzystwa św. Franciszka Salezego do Kielc. Głównym punktem obchodów była Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego. Podczas mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, alumni podziękowali za kolejny rok pracy. W czasie liturgii poświęcono także odnowione wnętrze Kościoła Świętej Trójcy, w którym w ostatnim czasie poddano renowacji posadzkę oraz pomalowano ściany.

Nieść krzyż z bliźnim

diecezja kielecka / 01 lipca 2018 /

Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia przybyły do Polski w 1220 roku. Za dwa lata będą obchodzić 800-lecie obecności na ziemiach polskich. Jest to jedno z najstarszych zgromadzeń żeńskich, które przyczyniły się do chrystianizacji Polski. W diecezji kieleckiej jego domy zakonne są w Chmielniku, Busku-Zdroju, Pacanowie i Proszowicach.

Ponad 2000 osób z 40 polskich diecezji zostało objęte programem stypendialnym fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szanse na uzyskanie stypendium ma zdolna młodzież, pochodząca z małych miejscowości, od 7kl. Szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Pozwala to na wyrównanie szans edukacyjnych wśród młodych.

Do 25 listopada wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach. Decyzja Penintencjarii Apostolskiej dotyczy kościołów parafialnych pod wezwaniem Trzeciej Osoby Trójcy Świętej oraz Bazylik Mniejszych.

Caritas na czas wakacji organizuje dla dzieci i młodzieży wakacyjny wypoczynek. Mogą oni skorzystać z wyjazdu nad morze oraz w góry. W czasie pobytu w  Kaczynie, polskie dzieci spotkają się z młodymi osobami z Grodna. Dla tych, którzy zostają na miejscu, są przygotowane półkolonie oraz zajęcia w świetlicach. – Zaplanowaliśmy wypoczynek w dwóch formach. Pierwsza to kolonie, a więc wyjazdy, turnusy. Natomiast druga forma to wypoczynek w miejscu zamieszkania. Tu mam na myśli głownie nasze ogniska wychowawcze w Proszowicach i Jędrzejowie, organizujące półkolonie oraz świetlice środowiskowe, gdzie będą się odbywać ciekawe zajęcia – powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Nabór do Seminarium

Diecezja Kielecka / 26 czerwca 2018 /

Trwa nabór w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach na rok Akademicki 2018/2019. Alumni Seminarium stają się jednocześnie studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stąd obowiązują kryteria rekrutacji takie, jak na Wydziale Teologii KUL.

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. świętej Jadwigi Królowej w Kielcach zakończyli dzisiaj rok szkolny mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii życzył młodym ludziom, aby nie bali się podejmować ważnych decyzji, również w czasie wakacji.

 

Strona 10 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna