Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Spotkanie z s. Małgorzatą

Kielce / 07 listopada 2016 /

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych sióstr zakonnych spotka się z kielczanami. W kościele przy ul. Wesołej odbędzie się dyskusja z udziałem siostry Małgorzaty Chmielewskiej. 

Rozmowa z księdzem biskupem ordynariuszem diecezji kieleckiej Janem  Piotrowskim 

Najpierw wspólna modlitwa, a potem nastrojowy koncert. Takie były Zaduszki Jazzowe duszpasterstwa Wesoła 54 w kościele akademickim. Wydarzenie organizatorzy zadedykowali artystom z regionu.

Artyści z regionu będą wspominani w kościele akademickim św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 w Kielcach. W piątek 4 listopada odbędą się tam „Zaduszki jazzowe”, czyli muzyczno-modlitewne wydarzenie. Start o godzinie 18.30.

Rekolekcyjne propozycje w tym tygodniu

Kielce/Skorzeszyce / 08 listopada 2016 /

Chcesz pokonać swój nałóg? A może wolałbyś pogłębić wiarę? W najbliższych dniach odbędą się spotkania rekolekcyjne, które pomogą to osiągnąć. Rozpoczną się one już w tym tygodniu. 

Zaduszki – 2 listopada, to dzień zadumy i refleksji, czas modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych.

Rozmowa z księdzem doktorem Jarosławem Czerkawskim, dyrektorem Świętokrzyskiego Instytutu Teologicznego, proboszczem parafii św. Izydora w Posłowicach. 

- „Na liście świętych jest miejsce dla każdego z nas” – przypomniał ks. biskup Jan Piotrowski, podczas Mszy świętej odprawionej na kieleckim Cmentarzu Starym. We Wszystkich Świętych Kościół katolicki wspominał tych, którzy dostąpili chwały Nieba. Na cmentarzach odbywały się nabożeństwa i modlitwy w intencji zmarłych. Na kieleckich nekropoliach przewodniczyli im kieleccy biskupi.

Kielczanie modlili się wokół Krzyża Papieskiego, który w ramach swej wędrówki z Włoszczowy przybył do Kielc. To symbol trzymany przez św. Jana Pawła II podczas jego ostatniej drogi krzyżowej w Wielki Piątek w 2005 roku. Obecnie krzyż odwiedza różne miejsca w Polsce.

- Trzeba się cieszyć z nowej tradycji wpisującej się w przestrzeń życia Kościoła kieleckiego – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski odnosząc się do Nocy Świętych. Ordynariusz kielecki przewodniczył uroczystościom organizowanym w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Początek listopada to czas, w którym odwiedzamy groby naszych bliskich. To jednak również moment, w którym wspominamy Wszystkich Świętych, co w kościele katolickim  jest wydarzeniem radosnym. Jak przeżywać ten szczególny czas?

Krzyż Papieski w Kielcach

31 października 2016 /

Dziś w ramach ogólnopolskiej peregrynacji do Kielc przybędzie Krzyż Papieski, ten który Jan Paweł II trzymał podczas swojej ostatniej Drogi Krzyżowej w 2005 roku. 

Każdy człowiek przemija i jedyną pewną rzeczą, która nas spotka, jest śmierć. Kościół daje jednak nadzieję i przypomina, że nasza Ojczyzna jest w Niebie. Wierzymy, że po śmierci życie się nie kończy, ale zmienia się i nabiera innego wymiaru. 

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Kielce / 28 października 2016 /

We Wszystkich Świętych na cmentarzach odprawiane są Msze święte w intencji zmarłych. W Kielcach będą im przewodniczyli kieleccy biskupi.

Strona 9 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay