Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Mateusz Żelazny
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zmarł ks. biskup Kazimierz Ryczan

Diecezja Kielecka / 13 września 2017 /

Zmarł ks. biskup Kazimierz Ryczan, senior diecezji kieleckiej. Miał 78 lat. Od wielu lat zmagał się z chorobą. Ks. biskup Kazimierz Ryczan w latach 1993 – 2014 był Biskupem Kieleckim.

Znów powędrują na Święty Krzyż

Święty Krzyż / 12 września 2017 /

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego warto się na to zdecydować?

W ten poniedziałek 11 września Ksiądz Biskup Senior Kazimierz Ryczan obchodzi 24. rocznicę święceń biskupich i ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach. Z tej okazji w intencji duchownego modlili się wierni świeccy, księża i siostry zakonne. Homilię wygłosił Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski.

Niemal tysiąc ministrantów spotkało się na Placu Jana Pawła II, by wspólnie świętować XVII Diecezjalny Dzień Ministranta. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza  św. w Bazylice Katedralnej. Eucharystii  przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk.

Rozmowa z biskupem Janem Piotrowskim, ordynariuszem diecezji kieleckiej

Przed nami VI Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Odbędzie się on 16 września 2017 r. pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Przed nami  Odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Przez cały tydzień, począwszy od 9 września, do Sanktuarium na Świętym Krzyżu będą przybywać poszczególne pielgrzymki.

W środę, 6 września o godz. 19.00 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach  wierni z całej diecezji kieleckiej spotkają się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Przed nami największa w Polsce impreza turystyczno – religijna.  23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras.

Około 140  plecaków z wyprawką szkolną rozdała Caritas Diecezji Kieleckiej. Dary w ramach ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów trafiły do dzieci z diecezji kieleckiej, które  wychowują się w rodzinach w trudnej sytuacji materialnej. Tornistry z przyborami otrzymały także dzieci wypoczywające na koloniach w Kaczynie.

Rozmowa z księdzem Tomaszem Rusieckim, ojcem duchownym księży diecezji kieleckiej.

Caritas podsumowała wakacyjną akcję dla dzieci. W tym roku z letniego wypoczynku zorganizowanego przez kielecką organizację skorzystało łącznie ponad  600 dzieci z diecezji kieleckiej. 50 z nich pochodziło z rodzin polonijnych z Białorusi. Najmłodsi wypoczywali między innymi w Pogorzelicy, Chłapowie i Zakopanem. 

9 września w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się XVII Diecezjalny Dzień Ministranta. - Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, integracji a także zabawy służby liturgicznej z diecezji kieleckiej – podkreśla ks. Mariusz Kałka, diecezjalny moderator służby liturgicznej diecezji kieleckiej.

Około 130 plecaków z wyprawką szkolną rozdała Caritas Diecezji Kieleckiej. Dary w ramach ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów trafiły do dzieci wychowujących się w rodzinach w trudnej sytuacji materialnej.

Strona 9 z 63

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna