Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Święty Józef nie wypowiada w Ewangeliach ani jednego słowa. Jak więc napisać na jego temat niemalże 130-stronicową książkę? Dokonał tego kardynał Gianfranco Ravasi.

Rozmowa z ks. Janem Iłczykiem, kustoszem Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.  

Nasi księża w gremiach KEP

diecezja kielecka / 15 marca 2018 /

W czasie 378. Zebrania Plenarnego KEP, które odbywało się w Warszawie w dniach 13 i 14 marca 2018 r., biskupi zatwierdzili kandydatury dwóch księży z naszej diecezji.

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Przed nami Droga Krzyżowa na Karczówkę. Jest to najstarsza w Kielcach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Pątnicy ruszą również z kościoła w Masłowie pod pomnik św. Jana Pawła II.

Za nami kolejna przedświąteczna zbiórka żywności. - Kielczanie byli bardzo hojni. Zebraliśmy naprawdę dużo produktów - powiedziała Emilia, jedna z wolontariuszek, która włączyła się w tegoroczną akcję.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na IV niedzielę Wielkiego Postu (11 marca 2018).

 

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

V Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej odbędzie się w dniach 10-11 marca 2018 (sobota, niedziela) w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Rusza kolejna przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Około 1200 wolontariuszy będzie stacjonowało w ponad 70 sklepach w naszym regionie. Zebrana żywność jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących.

Trwa XX Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przeżywana jest pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  

Pątnicy znów wyruszą nocą

Skalbmierz / 05 marca 2018 /
  1. Nocna Droga Krzyżowa ze Skalbmierza do Proszowic wyruszy 23 marca po Mszy świętej o godzinie 20.00 w kolegiacie w Skalbmierzu.

Ponad dwieście osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Tę modlitewną wyprawę rozpoczęła Msza św. w Kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się premiera musicalu pt. „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”. To druga z trzech części muzycznych widowisk, dla których inspiracją stała się Biblia. Autorką scenariusza i tekstów piosenek jest Zuzanna Ferenc-Warchałowska. Muzykę skomponował Wojciech Armata a całość wyreżyserował Michał Ośka, tancerz Kieleckiego Teatru Tańca. Na scenie wystąpili m.in. studenci i absolwenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK. W jednej z ról zobaczyliśmy aktorkę „Kubusia” Agatę Sobotę.

Strona 9 z 78

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna