Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Wielki Post jest nie tylko czasem myślenia o sobie, ale jest to czas przemiany i nawrócenia z innymi i dla innych, w myśl prorockiej zachęty, że nawet grzechy jaskrawe jak szkarłat nad  śnieg wybieleją, dzięki łasce miłosierdzia” – czytamy w słowach skierowanych do wiernych przez ordynariusza diecezji kieleckiej ks. biskupa Jana Piotrowskiego na Wielki Post. Biskup Kielecki zwraca uwagę również na potrzebę i obowiązek głoszenia Ewangelii.

Już po raz drugi  Duszpasterstwo Trzeźwości Diecezji Kieleckiej organizuje Nabożeństwo Drogi Krzyżowej. 

Kielecka Caritas jak co roku w okresie Wielkiego Postu prowadzić będzie  inicjatywy, które mają na celu pomoc najbardziej potrzebującym. Oprócz przyłączenia się do zbiórki żywności wierni w diecezji mogli także zakupić baranki na wielkanocne stoły oraz korzystając ze specjalnych skarbonek oddać wielkopostną jałmużnę. 

W czwartek (02.03.) i sobotę (04.03) odbędą się przesłuchania do chóru uwielbiennego, który 19 czerwca wystąpi na kieleckim Rynku.

Do Kościoła… przez internet

diecezja kielecka / 01 marca 2017 /

5 parafii diecezji kieleckiej transmituje niedzielną Mszę Świętą za pośrednictwem łącza internetowego. Co wiernym daje taka możliwość?

W tym tygodniu, Środą Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post. Kościół katolicki zachęca w tym czasie do postu, modlitwy i jałmużny, które duchowo przygotowują do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. 

Nie tak dawno cieszyliśmy się z mistrzostwa Polski w piłce nożnej zdobytego przez księży z diecezji kieleckiej. W miniony weekend w ślady starszych kolegów poszli nasi klerycy, którzy zajęli pierwsze miejsce w IX Mistrzostwach Polski Seminariów Duchownych i Zakonnych w halowej piłce nożnej w Warszawie.

W niedzielę we wszystkich parafiach w diecezji kieleckiej odczytany został komunikat rzecznika Episkopatu Polski w sprawie bluźnierczego spektaklu „Klątwa".  Pismo podpisane przez księdza biskupa Jana Piotrowskiego zostało umieszczone również na stronie diecezji kieleckiej. 

Wykład z Apokalipsy

Kielce / 26 lutego 2017 /

„Nowe niebo i nowa ziemia w ujęciu Apokalipsy św. Jana Apostoła” to tytuł wykładu jaki 26  lutego wygłosi biblista  ks. prof. Henryk Witczyk.  Organizatorem spotkania jest Szkoła Biblijna imienia księdza profesora Józefa Kudasiewicza.

26 lutego rozpoczyna się 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. –  Jest to szczególny czas modlitwy o trzeźwość w naszych rodzinach i wynagradzania Bogu za grzechy pijaństwa – czytamy w specjalnym komunikacie ks. biskupa Jana Piotrowskiego. 

Dobra wiadomość dla miłośników nieprzeciętnego kina -  26 lutego w Kinie Moskwa będziemy mogli obejrzeć wyjątkowy film pt. „Jak Bóg da”. 

Rozmowa z księdzem biskupem Janem Piotrowskim, Biskupem Kieleckim

Przed nami kolejne spotkanie z cyklu „BOGActwo przedsiębiorcy”. Temat wydarzenia brzmi: „«Wspólnicy» Pana Boga. Zobowiązania zarządcy”.  

W Bazylice Katedralnej w Kielcach została odprawiona Msza św. z okazji jubileuszu 30-lecia święceń biskupich bp. Piotra Skuchy – pomocniczego biskupa diecezji sosnowieckiej, który pochodzi z naszej diecezji.

Strona 9 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay