Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Jest symbolem pomocy dzieciom, a my nie wyobrażamy sobie bez niej Wigilii – świąteczna świeca Caritas. W tym roku, już po raz 25-ty zasiądziemy przy niej do wigilijnego stołu. W akcję włączyła się również Para Prezydencka.

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Józef Broda, Mate.O czy Dawid Kwiatkowski to gwiazdy, które wystąpią podczas kolejnej edycji koncertu „Betlejem w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach.

Wśród licznych akcji prowadzonych przez Caritas szczególne znaczenie ma zbiórka żywności pod hasłem „Tak, pomagam”. Będzie ona prowadzona w dniach 7-8 grudnia.

Pomożemy Kościołowi na Wschodzie

Diecezja Kielecka / 04 grudnia 2018 /

Jak co roku, w drugą Niedzielę Adwentu, czyli 9 grudnia Kościół w Polsce organizuje akcję Pomoc Kościołowi na Wschodzie. To doskonała okazja, aby podać dłoń naszym współbraciom, którzy potrzebują modlitwy i wsparcia materialnego.

Świadectwo czystej miłości

Diecezja Kielecka / 02 grudnia 2018 /

Rozmowa z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim

W najbliższą w Kościele Katolickim rozpoczyna się Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Jezusa Chrystusa. Czym dla chrześcijan jest ten szczególny czas i jak powinniśmy go przeżyć odpowiadał ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Uroczystą Mszą Świętą wierni naszej diecezji uczcili rocznicę ingresu do kieleckiej Katedry biskupa Jana Piotrowskiego. Eucharystię koncelebrowali biskupi pomocniczy i kapłani naszej diecezji.

W Domu Księży Emerytów w Kielcach odbyła się bardzo ważna uroczystość. Trzech księży otrzymało patenty oficerskie z rąk pułkownika Pawła Chabielskiego, komendanta Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach. To wielkie wydarzenie, nie tylko dla wymienionych kapłanów, ale również dla całego społeczeństwa, bo stanowi ono element przywracania sprawiedliwości historycznej.

Nowy proboszcz w Miechowie i Chmielniku

Diecezja Kielecka / 26 listopada 2018 /

Nowym proboszczem i kustoszem w Bazylice Grobu Bożego w Miechowie został ks. Franciszek Siarek, dotychczasowy proboszcz parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Chmielniku.

Pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego w Bazylice Katedralnej została odprawiona uroczysta Msza Święta z okazji Święta Akcji Katolickiej. Ordynariusz Diecezji Kieleckiej podczas liturgii po raz pierwszy wręczył medale  „Pro Christo Rege Et Ecclesia”, czyli Dla Chrystusowego Królestwa i Kościoła.

„Od Amoris leatitia do Humanae Vitae” – to tytuł konferencji naukowej, która odbyła się w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Naukowcy analizowali dwa papieskie dokumenty dotyczące moralności i rodziny, które wywołały wielką debatę publiczną.

Mszą świętą pod przewodnictwem prymasa Polski, arcybiskupa Wojciecha Polaka zakończyły się obchody Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w sanktuarium w Piekoszowie.

Strona 10 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna