Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W sobotę w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbyło się uroczyste zakończenie roku akademickiego. Podczas mszy świętej pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, alumni podziękowali za kolejny rok pracy. W czasie liturgii poświęcono także odnowione wnętrze Kościoła Świętej Trójcy, w którym w ostatnim czasie poddano renowacji posadzkę oraz pomalowano ściany.

Nieść krzyż z bliźnim

diecezja kielecka / 01 lipca 2018 /

Siostry Kanoniczki Ducha Świętego de Saxia przybyły do Polski w 1220 roku. Za dwa lata będą obchodzić 800-lecie obecności na ziemiach polskich. Jest to jedno z najstarszych zgromadzeń żeńskich, które przyczyniły się do chrystianizacji Polski. W diecezji kieleckiej jego domy zakonne są w Chmielniku, Busku-Zdroju, Pacanowie i Proszowicach.

Ponad 2000 osób z 40 polskich diecezji zostało objęte programem stypendialnym fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Szanse na uzyskanie stypendium ma zdolna młodzież, pochodząca z małych miejscowości, od 7kl. Szkoły podstawowej do ostatniej klasy szkoły średniej. Pozwala to na wyrównanie szans edukacyjnych wśród młodych.

Do 25 listopada wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach. Decyzja Penintencjarii Apostolskiej dotyczy kościołów parafialnych pod wezwaniem Trzeciej Osoby Trójcy Świętej oraz Bazylik Mniejszych.

Caritas na czas wakacji organizuje dla dzieci i młodzieży wakacyjny wypoczynek. Mogą oni skorzystać z wyjazdu nad morze oraz w góry. W czasie pobytu w  Kaczynie, polskie dzieci spotkają się z młodymi osobami z Grodna. Dla tych, którzy zostają na miejscu, są przygotowane półkolonie oraz zajęcia w świetlicach. – Zaplanowaliśmy wypoczynek w dwóch formach. Pierwsza to kolonie, a więc wyjazdy, turnusy. Natomiast druga forma to wypoczynek w miejscu zamieszkania. Tu mam na myśli głownie nasze ogniska wychowawcze w Proszowicach i Jędrzejowie, organizujące półkolonie oraz świetlice środowiskowe, gdzie będą się odbywać ciekawe zajęcia – powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji „Prawdę Mówiąc” Katarzyny Bernat na antenie Radia eM.

Nabór do Seminarium

Diecezja Kielecka / 26 czerwca 2018 /

Trwa nabór w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach na rok Akademicki 2018/2019. Alumni Seminarium stają się jednocześnie studentami Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, stąd obowiązują kryteria rekrutacji takie, jak na Wydziale Teologii KUL.

Uczniowie Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. świętej Jadwigi Królowej w Kielcach zakończyli dzisiaj rok szkolny mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii życzył młodym ludziom, aby nie bali się podejmować ważnych decyzji, również w czasie wakacji.

 

Rozmowa  z ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnym w Kielcach.

150 ornatów, 8 000 różańców a także kilka alb, komży, obrusów ołtarzowych, naczyń liturgicznych, krzyży - te wszystkie dary na rzecz misji  przekazała w tym roku młodzież bierzmowana z diecezji kieleckiej. Misjonarze i misjonarki składają podziękowania.

Pieniądze zebrane podczas akcji "Makulatura na misje" pomogą w umeblowaniu szkoły i biblioteki w Ghanie.

Wakacje z Caritas

Diecezja Kielecka / 20 czerwca 2018 /

Jak co roku Caritas diecezji kieleckiej organizuje wypoczynek dla dzieci z ubogich rodzin. Wakacje finansowane są przez środki Biblijnego Dzieła Pomocy Dzieciom, ale również ze wsparcia samorządów i Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty.

Salezjanie Księdza Bosko zajmują się głównie pracą z dziećmi i nastolatkami. Kieleccy Salezjanie prowadzą dwie świetlice, przy ul. 1 Maja oraz ul.  Górniczej, gdzie odbywają się zajęcia z młodzieżą.- Pierwszą częścią  jest odrobienie lekcji, a później różnego rodzaju zajęcia, od zabawy przez koła zainteresowań.  Mamy między innymi naukę gry na gitarze, tańca, kółko teatralne - mówili Księża Salezjanie, ks. proboszcz Edward Lisowski z parafii Podwyższenia Krzyża Świętego  oraz ks. Jerzy Szkiert.

Strona 10 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna