Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Trzeźwość na stulecie

diecezja kielecka / 01 września 2018 /

Jak uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości? Kościół katolicki zachęca do trzeźwości i włączenia się w przedsięwzięcie: „100 dni trzeźwości na 100 lat niepodległości”.

3 września o godzinie 19 w salce przy Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II w Kielcach odbędzie się wykład ojca Bernarda Sawickiego pt. „Cisza i milczenie w muzyce, w śpiewie gregoriańskim, w modlitwie, w życiu”.

Trzysta ton elektrośmieci na misje

diecezja kielecka / 30 sierpnia 2018 /

Trzysta ton elektrośmieci udało się zebrać podczas trwającej dwa miesiące akcji "Elektrośmieci na Misje". Pieniądze ze sprzedaży odpadów zostaną przeznaczone na pokrycie połowy kosztów budowy kliniki okulistycznej w Magotty na Jamajce. Druga część środków pochodzi z Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

 

29 sierpnia znad morza wraca ostatnia grupa wypoczywających na wakacjach dzieci w ramach wakacyjnej akcji kieleckiej Caritas. Składało się na nią 7 turnusów, które objęły 650 młodych mieszkańców naszej diecezji.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna Biskupa i Męczennika w Sukowie  świętowała 100-lecie istnienia. Jubileuszowej Eucharystii w święto patrona przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W mszy świętej wziął także udział pochodzący z tamtejszej parafii ks. bp Marian Florczyk, a także księża związani z parafią i dekanatem.

Oddamy cześć Matce Bożej

Diecezja Kielecka / 28 sierpnia 2018 /

Wierni naszej diecezji będą mieli doskonałą okazję, aby złożyć dziękczynienie, a jednocześnie poprosić o pomoc i wsparcie u Matki Najświętszej, a to dzięki licznym uroczystościom, o których napisał w swoim komunikacie biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

150 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 50 tysięcy złotych z Funduszu Kościelnego trafiło do parafii świętego Jana Chrzciciela w Skalbmierzu na remont XII-wiecznej zabytkowej kolegiaty. W świątyni zostanie odnowiona posadzka oraz wzmocnione posadowienie chóru kościelnego.

 

Mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego w Bazylice Katedralnej rozpoczął się rok szkolno-katechetyczny.

Kościół proponuje akcję "100 dni trzeźwości na 100 lat niepodległości". Wiąże się ona z wolnością wewnętrzną i można ją podjąć właśnie teraz. – Akcję można podjąć, a do końca roku jeszcze troszeczkę mamy czasu, co prawda ten początek inicjatywy był 4 sierpnia, aby 11 listopada, czyli w rocznicę odzyskania niepodległości, zakończyć tę abstynencję. Jednak pamiętajmy, że każdy czas jest dobry do tego, aby rzeczywiście popracować nad samym sobą, żeby zmierzyć się też z samym sobą – mówi ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Kielce w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Biskup niezłomny

Diecezja kielecka / 26 sierpnia 2018 /

Dwudziestego szóstego sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, mija 55 rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka, Biskupa Kieleckiego w latach 1938-1963. Pamięć o duchownym,  niesłusznie oskarżonym, aresztowanym i torturowanym przez komunistów jest w Kielcach wciąż żywa.

26 sierpnia mija 55 rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka. Ordynariusz diecezji kieleckiej pełnił posługę biskupią od 1938 do 1963 roku najtrudniejszych latach okupacji niemieckiej i komunistycznego terroru.

W sobotę odbył się pierwszy odpust ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Jest to jedyna taka uroczystość związana ze świętą w całej Polsce.

Strona 10 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna