Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nocne zwiedzanie kolegiaty w Skalbmierzu z koncertem organowym i kremówką to propozycja parafii św. Jana Chrzciciela z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę XVIII Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim wydarzenia jest "Promieniowanie ojcostwa".

 

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących z Kielc i powiatu kieleckiego wzięło udział w uroczystych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

W niedzielę obchodzimy Dzień Papieski

diecezja kielecka / 12 października 2018 /

Promieniowanie ojcostwa – to hasło tegorocznego, XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzony jest w niedzielę w Kościele katolickim w Polsce. Tradycyjnie już temu wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku Dzień Papieski zyskał szczególny wymiar z uwagi na 40-lecie powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Habemus Papam

14 października 2018 /

Mija 40 lat od wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Było to najważniejsze wydarzenie w ponad tysiącletniej historii Polski.

52 alumnów, w tym czterech po raz pierwszy rozpoczęło dzisiaj nowy rok akademicki w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Inaugurację poprzedziła Eucharystia w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. Podczas homilii życzył seminarzystom, żeby Jezusowe powołanie słyszeli każdego dnia.

 

W Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach zainaugurowano IX edycję kampanii "Pola Nadziei 2018/2019". Uroczystość rozpoczęła Msza Święta pod przewodnictwem księdza biskupa Andrzeja Kalety. Jak co roku wolontariusze posadzili cebulki żonkili na rabatce przy Hospicjum, aby na wiosnę podarować kwiaty czynnym ofiarodawcom  w czasie zbiórek prowadzonych przez wolontariuszy na potrzeby placówki.

- Różaniec jest całą prawdą o Jezusie Chrystusie. Jeśli rozumiemy czym jest różaniec, to rozumiemy też rolę Maryi, tej pierwszej misjonarki, która jako Matka Boża Różańcowa nadal prowadzi dzieło ewangelizacji – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski podczas uroczystości Matki Bożej Różańcowej w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Przed nami XVIII Dzień Papieski

Kielce / 08 października 2018 /

W najbliższą niedzielę, czyli 14 października, będziemy przeżywać XVIII Dzień Papieski. Hasłem tegorocznego święta jest: Promieniowanie ojcostwa.

Około 4 tys. wiernych z diecezji kieleckiej uczestniczyło w jubileuszowej X Pielgrzymce Róż Żywego Różańca w Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Wierni otrzymali od biskupa kieleckiego błogosławieństwo papieskie.

Weź do ręki różaniec

diecezja kielecka / 07 października 2018 /

 „Podajcie mi moją broń” – mówił święty ojciec Pio, wskazując na różaniec. Przez tę prostą, kontemplacyjną modlitwę człowiek może doświadczyć wielu łask i cudów. W październiku Kościół katolicki szczególnie zachęca do jej odmawiania.

Konsekracja kościoła Kapucynów

Kielce / 04 października 2018 /

Ksiądz biskup Jan Piotrowski w czwartek, 4 października 2018 roku, dokonał konsekracji kościoła św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Uroczystość była połączona z odpustem.

Bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy Diecezji Kieleckiej, delegat ds. Duszpasterstwa Sportowców oraz członek Rady ds. Duszpasterstwa Młodzieży i Rady ds. Społecznych, spotkał się z Papieżem Franciszkiem @Pontifex_pl. #Synod2018

Strona 9 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna