online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Alleluja czyli Happy Day 2

Kielce / 06 czerwca 2017 /

Przed nami koncert: "Alleluja, czyli Happy Day 2". Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca o godzinie 20.30 w kieleckim amfiteatrze. Impreza będzie okazją do wspomnień zeszłorocznych Światowych Dni Młodzieży. 

Około 100 tysięcy młodych ludzi zgromadziło się 3 czerwcaw sobotę (3.06), aby obchodzić już XXI Spotkanie Młodych Lednica 2000! Z ust uczestników rozbrzmiały słowa: „idź i kochaj”, które były motywem przewodnim tegorocznego wydarzenia. Nie zabrakło również licznej reprezentacji młodzieży z diecezji kieleckiej.

Rozmowa z księdzem doktorem Jarosławem Czerkawskim, dyrektorem Świętokrzyskiego Instytutu Teologicznego, wykładowcą Wyższego Seminarium Duchownego i proboszczem parafii w Posłowicach.

Niezwykła wystawa pt. „Pielgrzym Tysiąclecia” odsłonięta została w Muzeum Narodowym w Kielcach. Na pierwszym piętrze dawnego Pałacu Biskupów Krakowskich do 3 lipca możemy oglądać zbiór przeszło 300 zdjęć dotyczących papieża Polaka, św. Jana Pawła II. Materiał podzielony został na 21 działów. Każdy z nich omawia najistotniejsze momenty pontyfikatu Ojca Świętego. Fotografie pozyskane zostały z archiwum watykańskiego dziennika „L’Osservatore Romano”.

Setki osób z niepełnosprawnościami zebrały się na lotnisku w Masłowie na XI Integracyjnym Spotkaniu Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej z województwa świętokrzyskiego i diecezji kieleckiej.

Już po raz piąty w Kielcach odbędzie się Uwielbienie. – Jest to więc jubileuszowa edycja. Mamy nadzieję, że jak co roku, i tym razem wierni nas nie zawiodą i licznie przybędą na to spotkanie – mówi Matusz Żelazny, rzecznik prasowy wydarzenia. 

Spotkanie w Wiślicy

Wiślica / 31 maja 2017 /

Przed nami kolejne, Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. Wydarzenie odbędzie się 17 czerwca. 

- Ojciec Maksymilian Kolbe może być dziś wzorem dla współczesnych ewangelizatorów - mówił Tomasz Terlikowski, autor książki "Ojciec Maksymilian Kolbe. Biografia świętego męczennika". Katolicki publicysta i pisarz był gościem parafii pod wezwaniem św. Maksymiliana w Kielcach.

Przed nami uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wigilia tej uroczystości będzie miała miejsce w Kościele Akademickim Jana Pawła II. 

Zbliża się 10-lecie koronacji papieskimi diademami słynącego łaskami obrazu Najświętszej Maryi Panny z Dzieciątkiem Jezus i ogłoszenia Sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie. Z tej okazji Kuria Diecezjalna w Kielcach wystosowała komunikat do wiernych.

Około 30 par bliźniąt w wieku od 1,5 roku do 60 lat uczestniczyło w Parafialnym Zjeździe Bliźniąt w Skalbmierzu.

Mamy 7 nowych księży

Kielce / 27 maja 2017 /

- Dziś po ludzku dopełnia się to, co w Wielki Czwartek wybrzmiało z ust Jezusa kiedy swoich apostołów uczynił kapłanami – powiedział ks. biskup Jan Piotrowski udzielając siedmiu diakonom święceń prezbiteratu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Rozmowa z księdzem Łukaszem Zygmuntem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

„Gender. Spojrzenie krytyczne” – to właśnie ta publikacja była tematem ostatniego spotkania w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach. Twórcy tej pozycji mówili o jej zawartości a także najważniejszych przesłaniach. Wydarzenie połączone było z panelem dyskusyjnym.

Strona 8 z 56

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay