Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Misjonarz Afryki. In nomine Domini” - to tytuł wystawy przybliżającej postać księdza kardynała Adama Kozłowieckiego, który miał „serce bez granic”. Ekspozycję możemy oglądać w murach Biblioteki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

[FOTO] Niedziela Palmowa

diecezja kielecka / 25 marca 2018 /

Dziś w Kościele katolickim obchodzimy Niedzielę Palmową - święto upamiętniające wjazd Jezusa do Jerozolimy. To także Światowy Dzień Młodzieży. Uroczystej Mszy świętej w kieleckiej Katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.  

Święta ze wsparciem Caritas

diecezja kielecka / 23 marca 2018 /

Co roku Caritas organizuje przedświąteczną pomoc dla osób potrzebujących. Nie inaczej jest w roku bieżącym. – Podstawową sprawą w przygotowaniach jest pozyskanie produktów, które zamierzamy rozdawać. Odbyły się dwie zbiórki: jedna organizowana wyłącznie przez Caritas, a druga przez bank żywności. Zebrano pokaźną, bo liczącą w tylko jeden weekend 16 ton, ilość. Trudno precyzować, ale sądzę, że z pomocy łącznie skorzysta około 2 tysięcy rodzin – powiedział ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Przed nami Triduum Paschalne i rozważanie najważniejszych wydarzeń dla chrześcijan: Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przypomnijmy, co oznaczają i jak są obchodzone poszczególne dni.

Za kilka dni świętować będziemy Zmartwychwstanie Jezusa. Zanim to jednak nastąpi, zaproszeni jesteśmy do udziału w wyjątkowych Drogach Krzyżowych. Jedna z nich przejdzie w Wielki Wtorek ulicami Kielc. Nabożeństwo o nazwie „Misterium Męki Pańskiej na ulicach Kielc” rozpocznie się o godzinie 18.30 w kościele św. Wojciecha. Będą mu przewodniczyć biskupi. Jak możemy przeczytać w komunikacie Kurii Diecezjalnej w Kielcach, rozważania oraz oprawę muzyczną poprowadzą artyści świętokrzyscy i grupy społeczne, a także środowiska akademickie naszego miasta. Zakończenie Misterium zaplanowano na placu św. Jana Pawła II przy bazylice katedralnej.

Publikacja Wydawnictwa Jedność „Człowiek Krzyża. Historia w obrazach” pokazuje, jak artyści wyobrażali sobie Ukrzyżowanego, Drogę Krzyżową oraz wpływ krzyża na świętych. Jej trzon stanowi bogata ikonografia i przepiękne reprodukcje dzieł sztuki.

Chór Filharmonii Świętokrzyskiej w Wielkim Tygodniu zaprasza na cykl koncertów ph. „Per Crucem Tuam”. W programie znalazły się trzy wydarzenia. Pierwsze z nich już w niedzielę 25 marca.

I Patriotyczna Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielki Wtorek - 27 marca w Kościele św. Michała Archanioła w Daleszycach. Początek o godz. 19.15.

W Niedzielę Palmową przypada Światowy Dzień Młodzieży. Jest on obchodzony we wszystkich diecezjach. – W tym roku papież Franciszek podaje młodzieży hasło pochodzące ze słów Ewangelii wg Św. Łukasza: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę Boga. Papież wskazuje na Matkę Bożą jako przewodniczkę młodych ludzi. Zaprasza ich, by skupili się na Matce Bożej – powiedział ks. Łukasz Zygmunt w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kapelan kieleckiej brygady WOT powołany

diecezja kielecka / 21 marca 2018 /

Ksiądz podpułkownik Grzegorz Kamiński został mianowany kapelanem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akatyst ku czci św. Józefa wykonany zostanie dziś podczas Sumy Odpustowej o godz. 18.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach - Niewachlowie.

Czekają na Panamę

Diecezja Kielecka / 19 marca 2018 /

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku  w Panamie. W diecezji kieleckiej na wyjazd zapisało się już 50 osób.

Młodzież z Teatru „Pod Górnym Kościołem”, który działa przy Sanktuarium św. Józefa wystawił sztukę pt. „Bici biją”. Sztuka według tekstu Inki Dowlasz przedstawia wielowymiarowość przemocy i agresji wśród młodych ludzi. To historia uniwersalna, do której może się wydarzyć w każdej szkole.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na V niedzielę Wielkiego Postu (18 marca 2018).

 

Strona 8 z 78

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna