online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Caritas podsumowała wakacyjną akcję dla dzieci. W tym roku z letniego wypoczynku zorganizowanego przez kielecką organizację skorzystało łącznie ponad  600 dzieci z diecezji kieleckiej. 50 z nich pochodziło z rodzin polonijnych z Białorusi. Najmłodsi wypoczywali między innymi w Pogorzelicy, Chłapowie i Zakopanem. 

9 września w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbędzie się XVII Diecezjalny Dzień Ministranta. - Będzie to okazja do wspólnej modlitwy, integracji a także zabawy służby liturgicznej z diecezji kieleckiej – podkreśla ks. Mariusz Kałka, diecezjalny moderator służby liturgicznej diecezji kieleckiej.

Około 130 plecaków z wyprawką szkolną rozdała Caritas Diecezji Kieleckiej. Dary w ramach ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów trafiły do dzieci wychowujących się w rodzinach w trudnej sytuacji materialnej.

Przed nami I Festiwal Pieśni Maryjnej Totus Tuus w Bolminie. Wydarzenie odbędzie się 7 września. Wszyscy, którzy chcą zaprezentować swoje umiejętności wokalne powinni się zgłosić do 4 września. 

Ponad 200 osób wzięło udział w IV Pielgrzymce Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny. Hasło tegorocznego spotkania: "Karolina - ta, która idzie i głosi" nawiązywało do obecnego hasła roku duszpasterskiego.

Polskie ślady w Brazylii

Brazylia / 25 sierpnia 2017 /

Rozmowa z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Wakacje z Caritas

Polska / 27 sierpnia 2017 /

770 dzieci skorzystało z 9 dwutygodniowych kolonii organizowanych przez Caritas Diecezji Kieleckiej. 4 turnusy odbyły się nad morzem, 3 w górach i 1 w Kaczynie koło Kielc. Z wakacyjnego wypoczynku skorzystały dzieci wychowujące się w rodzinach niepełnych lub tych borykających się z różnymi trudnościami. Wyjazdy odbyły się przy wsparciu ze strony samorządów gminnych i Kuratorium Oświaty.

Ponad 100 plecaków z wyprawką szkolną trafi do dzieci z potrzebujących rodzin. To w ramach ogólnopolskiej akcji Tornister Pełen Uśmiechów, w którą po raz kolejny zaangażowała się Caritas Diecezji Kieleckiej. Dary zostaną rozdane 30 i 31 sierpnia tym rodzicom, którzy znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji materialnej oraz wcześniej poprosili o wsparcie.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski dokonał następujących zmian personalnych:

5. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę dotarła na miejsce. Cykliści z naszego regionu do Częstochowy dojechali w sobotę 19 sierpnia po południu. Niemal na całej trasie pątnicy zmagali się z upalną pogodą. Dopiero ostatniego dnia aura się zmieniła.

520 osób – to ostateczna liczba uczestników 5. Rowerowej Pielgrzymki Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jak dowiedziało się Radio eM aż 250 osób w wyprawie do Częstochowy bierze udział pierwszy raz. Najmłodszy pątnik ma 8 lat a najstarszy 78.

Około 500 osób uczestniczy w 5. Rowerowej Pielgrzymce Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. W ostatnią środę, z Kielc do Wiślicy, gdzie zorganizowany został pierwszy na trasie nocleg, wyruszyło około 250 osób. Podczas postoju na południu regionu dołączyły kolejne grupy. Ostatni pielgrzymi na dwóch kółkach przyłączą się w ten czwartek w Mnichowie.

Wyruszyła 5. Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Z Kielc w stronę pierwszego noclegu w Wiślicy podąża około 250 osób. Wieczorem do tej grupy dołączą kolejni rowerzyści.

Strona 8 z 61

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna