Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Już po raz szósty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje konferencję walentynkową. Spotkanie poprowadzi Szymon Hołownia.

Kilkaset dzieci uczestniczyło w II Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych w Sanktuarium Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Spotkanie rozpoczęła wspólna Msza święta. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski.

Rozmowa z księdzem Tomaszem Rusieckim, wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego.

Dzieci kolędowały na rzecz dzieci

diecezja kielecka / 26 stycznia 2018 /

Przez cały ubiegły miesiąc dzieci z naszej diecezji kolędowały na rzecz swoich rówieśników z Syrii i Libanu. – Kolędnicy misyjni odwiedzili rodziny w wielu parafiach naszej diecezji, aby podzielić się z nimi radością z Bożego Narodzenia, darem wiary i misyjną pasją. Zwracali też uwagę na sytuację swoich rówieśników, którzy cierpią z powodu konfliktów zbrojnych. Już od wielu lat dzieci pomagają dzieciom. Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci wybiera co roku inny kraj, w którym są potrzebujący. W tym roku wybór padł właśnie na Syrię i Liban – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Zostań katechetą

diecezja kielecka / 26 stycznia 2018 /

Jeśli chcesz zostać katechetą zgłoś się na studia podyplomowe katechetyczno – teologiczne dla absolwentów wyższych studiów z przygotowaniem i bez przygotowania pedagogicznego.

Rozmowa z doktorem Tomaszem Domańskim, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Niezwykły koncert zatytułowany "Boskie Dzieciątko do Ciebie przychodzi z nieba" odbył się w kościele św. Maksymiliana w Kielcach. Wystąpiły w nim dzieci z Katolickiego Przedszkola im. Pietro Marcellino Corradini w Kielcach, ich rodzice a także dzieci niepełnosprawne.

 

Spotkanie poświęcone pamięci ks. biskupa Czesława Kaczmarka zorganizowała w miniony piątek (19.01.) młodzież z kieleckiego  "Śniadka" w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

W Hali Legionów odbył się kolejny koncert ph. „Betlejem w Kielcach”. Na scenie wystąpiły takie gwiazdy jak Natalia Kukulska, Mietek Szcześniak, Kasia Moś czy Daria Zawiałow. Akompaniowała ceniona orkiestra AUKSO. Artyści wykonali kolędy i pastorałki z różnych stron świata. Publiczność miała okazję wysłuchać nietuzinkowych i nie każdemu znanych świątecznych pieśni.

Rozmowa z księdzem Janem Oleszko, pallotynem, rektorem klasztoru na Karczówce w Kielcach.

W Wojewódzkim Domu Kultury odbył się koncert kolęd i pastorałek z udziałem księdza biskupa Mariana Florczyka. Na scenie zaprezentował się między innymi Zespół Inscenizacji Tanecznych Uśmiech skupiający osoby niepełnosprawne, chór A’Capella, soliści a także świętokrzyscy policjanci. Koncert poprzedziła Msza święta w kościele Świętej Trójcy w Kielcach.

Wspólnymi nieszporami w seminaryjnym kościele Trójcy Świętej w Kielcach rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Nabożeństwu przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata będzie można usłyszeć w niedzielę -21 stycznia w Kościele św. Maksymiliana w Kielcach.

Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mietek Szcześniak i orkiestra kameralna AUKSO to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznego koncertu „Betlejem w Kielcach”. Multimedialne widowisko odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18 w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2.

Strona 8 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna