Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Caritas Diecezji Kieleckiej pomaga więźniom i im rodzinom.  Osoby te mogą  liczyć m.in. na pomoc w opłaceniu bieżących rachunków.

Porozmawiają o trudnej miłości, która szkodzi człowiekowi. Kieleckie Duszpasterstwo Młodzieży KANA organizuje Forum Młodych, a gościem tego spotkania będzie ojciec Łukasz Nocoń posługujący wśród chorych na raka. W swojej prezentacji opowie o zaborczej miłości rodzicielskiej. Kapucyn poruszy także temat uzależnienia od drugiej osoby, które udaje prawdziwe uczucie. Na koniec zebrani przedyskutują te zagadnienia.

Modlitwa za misje i misjonarzy

diecezja kielecka / 12 marca 2017 /

Biskup Kielecki Jan Piotrowski przewodniczył mszy świętej w intencji misji i misjonarzy w kieleckiej Bazylice Katedralnej.

Druga niedziela Wielkiego Postu obchodzona jest w Kościele katolickim, jako niedziela „Ad Gentes”, czyli dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Hasłem jest: „Gdzie misjonarze, tam nadzieja”.

Jednocześnie ks. biskup Jan Piotrowski modlił się w intencji Ojca Świętego Franciszka w czwartą rocznicę wyboru na Stolicę Apostolską.

Kto w piątkowy wieczór przebywał w okolicy Zespołu Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej na ulicy św. Stanisława Kostki, mógł usłyszeć piękny śpiew, wydobywający się z tamtejszej szkoły. 11 czerwca na kieleckim Rynku odbędzie się V Jubileuszowe Uwielbienie. Przygotowania do tego wydarzenia rozpoczęły się już teraz. Warsztaty chóru  prowadzone są przez wokalistkę zespołu TGD, Kamilę Pałasz.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Solidarni z misjonarzami

diecezja kielecka / 10 marca 2017 /

Najbliższa niedziela jest w Kościele katolickim niedzielą "Ad Gentes", czyli dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. - Od wielu lat wspieramy modlitwą polskich misjonarzy działających w najdalszych zakątkach świata. Powinniśmy jednak pamiętać, że misjonarzem każdy z nas staje się w momencie chrztu świętego - powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor papieskich dzieł misyjnych diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Z wizytą u Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego przebywali biskupi z Kuby. Ks. abp Dionisio Garcia Ibanes, przewodniczący Konferencji Episkopatu Kuby oraz jego zastępca ks. bp Arturo Amador.

Po raz XIX w dniach 13 i 14 marca odbędzie się Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przeżywana będzie pod hasłem „Maryjo wskazująca drogę do Syna nas prowadź”.

Przed nami XX Pielgrzymka Pokutna organizowana przez Rycerstwo Niepokalanej diecezji kieleckiej. Jubileuszowe spotkanie  w Kalwarii  Świętokrzyskiej w Morawicy odbędzie się 18 marca. 

Już po raz trzeci Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje Nocną Drogę Krzyżową  pod hasłem „To nie na moje ręce – silniejszego trzeba”.  

Caritas Diecezji Kieleckiej otworzyła nowy punkt przedszkolny w  Ratajach Słupskich w gm. Pacanów.  Z oferty korzysta 20 dzieci.  

Nawet 300 dzieci z diecezji kieleckiej będzie mogło skorzystać z bezpłatnych zajęć i korepetycji z różnych przedmiotów szkolnych. Wszystko to w ramach projektu „Wskazówki życia w świetlicach Caritas” realizowanego przez kielecką Caritas.

Rozmowa z księdzem Nikosem Skurasem

Rekolekcje dla prawników

Kielce / 03 marca 2017 /

Duszpasterstwo Prawników Diecezji Kieleckiej zaprasza na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się od 7 do 9 marca 2017 roku (od wtorku do czwartku) w kościele seminaryjnym p.w. Świętej Trójcy w Kielcach. Rekolekcje wygłosi ks. Marceli Frączek

Strona 8 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay