online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dzięki zebranej w diecezji kieleckiej makulaturze w Afryce wybudowano już czwartą studnię. Teraz trwa zbiórka na kolejną.

W niedzielę – 26 listopada we wszystkich Kościołach i kaplicach w Polsce miało miejsce uroczyste odnowienie Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana.  Uroczystości w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

 

W  tym roku mija 290 lat od momentu  powstania Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Z  tej okazji w sobotę- 25 listopada w murach uczelni odbyło się  okolicznościowe sympozjum naukowe.

Ponad 200 ministrantów z diecezji kieleckiej otrzymało błogosławieństwo biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego do pełnienia funkcji lektora w zgromadzeniu liturgicznym. Uroczystość miała miejsce 25 listopada 2017 roku w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Sobota - 25 listopada to dzień, w którym przypada liturgiczne wspomnienie bł. Franciszki Siedliskiej. Z tej okazji w Kaplicy Zakonnej Sióstr Nazaretanek, przy ul. Słowackiego 5 w Kielcach odbędzie się uroczysta Msza św. Początek o godz. 17.

Rozmowa z księdzem Tomaszem Rusieckim, ojcem duchownym księży diecezji kieleckiej i wikariuszem biskupim ds. życia konsekrowanego.

15-lecie świętuje Stowarzyszenie Nadzieja Rodzinie. To organizacja, która zrodziła się z potrzeby walki z narastającym problemem narkomanii i innych patologii. Dziś prowadzi ona w całym regionie 21 klubów Wolna Strefa i Młoda Strefa, które młodym ludziom proponuje twórcze spędzanie wolnego czasu jednocześnie odciągając od używek. Stowarzyszenie prowadzi także takie placówki jak Centrum Integracji Społecznej czy Zakład Aktywności Zawodowej.

W  tym roku mija 290 lat od momentu  powstania Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Z  tej okazji w sobotę- 25 listopada odbędzie się okolicznościowe sympozjum naukowe. Zainteresowani będą mogli posłuchać pięciu referatów.

W tym miesiącu przypada trzecia rocznica Ingresu Księdza Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Katedry Kieleckiej. Uroczystości z tym związane będą miały miejsce w środę, 29 listopada.

W Centrum Duszpasterstwa Akademickiego „Wesoła54” w najbliższy czwartek odbędą się Zaduszki Jazzowe. – To już druga edycja tego wydarzenia. Rozpocznie się ono o 18.30 Mszą świętą w intencji zmarłych ze środowiska akademickiego Kielc. Po niej nastąpi nabożeństwo zatytułowane „Modlitwa Dźwiękiem” – zapowiedział ks. dr Rafał Dudała, rektor kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Dzień dla ubogich

diecezja kielecka / 19 listopada 2017 /

Eucharystią w kieleckim Schronisku dla Bezdomnych Mężczyzn, której przewodniczył ksiądz biskup Marian Florczyk rozpoczęły się w diecezji kieleckiej obchody I Światowego Dnia Ubogich. Po Mszy świętej uczestnicy uroczystości zasiedli do wspólnego posiłku.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

W niedzielę, 19 listopada obchodzić będziemy I Światowy Dzień Ubogich. Specjalne uroczystości w tym dniu organizuje Caritas Diecezji Kieleckiej. – Jest to odpowiedź na apel Ojca Świętego Franciszka – informuje ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora organizacji.

Znów zabrzmią kolędy

Kielce / 17 listopada 2017 /

Przed nami XI Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły szósty rok życia, a także dorośli. Zapisy przyjmowane będą do 4 grudnia – informuje ks. Andrzej Waligórski, dyrektor Festiwalu.

Strona 8 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna