Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Mesajah, TGD, Tau oraz laureaci sobotniego konkursu o „Kryształową Barkę” wystąpili w niedzielę na kieleckiej Kadzielni w ramach Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja czyli Happy Day”. Mimo niesprzyjającej pogody impreza zgromadziła pełne po brzegi trybuny.

Święty Krzyż, Wiślica i Kielce – mistykę tych miejsc poznamy bliżej jeśli odwiedzimy ekspozycję znajdującą się przy Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Stypendyści na UJK

Kielce / 24 lipca 2018 /

Podopieczni Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przebywający na letnim obozie w Kielcach odwiedzili dziś Uniwersytet Jana Kochanowskiego. Uczelnia zorganizowała dla młodych ludzi szereg różnorodnych zajęć dydaktycznych.

800 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przebywających w Kielcach odwiedziło dziś parafie naszego miasta. Była to okazja do spotkania z podopiecznymi instytucji.

Koncerty, dobra zabawa i modlitwa – tak w skrócie można opisać dzisiejszy Ogólnopolski Festyn Misyjny Świętego Krzysztofa, który odbył się na placu Najświętszej Maryi Panny przy kieleckiej Katedrze. Celem wydarzenia było przybliżenie pracy misjonarzy i pomoc dla ich dzieła.

Uroczysta Msza Święta w kieleckiej Katedrze zainaugurowała obóz stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” w Kielcach. Przed młodymi ludźmi moc atrakcji przygotowanych przez organizatorów pobytu.

Od początku czerwca trwa remont w zabytkowej kolegiacie św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. Prace obejmują posadzkę i słupy wzmacniające chór.

W niedzielę w Kielcach odbędzie się Ogólnopolski Misyjny Festyn św. Krzysztofa. Na 22 lipca, oprócz mszy świętych, po których nastąpi poświęcenie pojazdów, przewidziano wiele atrakcji. – Już przybył do naszej diecezji biskup z Wybrzeża Kości Słoniowej, razem ze swoimi misjonarzami, którzy pochodzą z diecezji kieleckiej. Będą oni od samego rana w Katedrze dawać świadectwo swojej pracy, posługi. Będzie to taki radosny dzień misyjny. Na niedzielę przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi dwa koncerty, wręczenie nagród dla wszystkich uczestników festynu, a szczególnie dzieci, ale też stoiska i wystawy misyjne – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor dzieła misyjnego diecezji kieleckiej w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Harcerze, którzy przyjechali do Kielc na 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej uczestniczyli dziś we mszy świętej w kościele ojców Kapucynów. Po Eucharystii, której przewodniczył kapelan harcerzy ksiądz Paweł Samiczak, odbył się koncert w wykonaniu uczestników festiwalu.

Już 22 lipca na Placu Najświętszej Maryi Panny przy kieleckiej katerze odbędzie się Ogólnopolski Festyn świętego Krzysztofa. Zapoczątkuje on XIX Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa.

Rozmowa z księdzem doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność w Kielcach.

19 lipca blisko 800 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjedzie do Kielc na obóz zorganizowany pod hasłem „Kielce – miasto na skale”.

Strona 9 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna