Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

 - Dziś kończy się Rok Miłosierdzia, ale miłosierdzie wciąż trwa. Trwa nieustanie z pokolenia na pokolenie… od wschodu aż do zachodu słońca – mówił  ks. biskup Jan Piotrowski w kieleckiej katedrze podczas Mszy świętej wieńczącej Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. 

Rozmowa z księdzem Stanisławem Słowikiem, dyrektorem Caritas Diecezji Kieleckiej. 

W niedzielę, 20 listopada w bazylice katedralnej w Kielcach odbędzie się uroczyste zakończenie  Roku Miłosierdzia. 

Dobiega końca Rok Miłosierdzia. Z tej okazji  w sobotę, 19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.  

Modlitwy ku czci św. Rity w Kazimierzy

Kazimierza Wielka / 18 listopada 2016 /

Każdego 22 dnia miesiąca podczas Mszy św. o godz. 18.00 w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej odbywają się modlitwy za wstawiennictwem św. Rity. Podczas Eucharystii święcone są róże. 

„Wieczór z bł. Karoliną Kózkówną” - pod takim hasłem 18 listopada spotka się młodzież i wierni z diecezji kieleckiej. Wszystko rozpocznie się Mszą św. o godz. 18:30 w Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II w Kielcach.  

W tym roku  Chór Bazyliki Katedralnej im. Św. Cecylii obchodzi jubileusz  90. lat istnienia.  

Trwają zapisy na Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek. W konkursie mogą wziąć udział dzieci, które ukończyły szósty rok życia, a także dorośli.

Już w najbliższy weekend do Kielc zjadą się wolontariusze salezjańskiego wolontariatu misyjnego „Młodzi Światu”.  Będą opowiadać o swojej pracy i doświadczeniu misyjnym.  W spotkaniu może wziąć udział każdy. Wcześniej jednak należy się zapisać. 

„Recepta na udane małżeństwo" to tytuł spotkania, które odbędzie się 15 listopada w Kościele Akademickim przy ul. Wesołej 54. w Kielcach.

Nowy krzyż na Łysicy

Święta Katarzyna/Łysica / 12 listopada 2016 /

Na Łysicy stanął nowy krzyż. To dar m.in. od osób uzależnionych i współuzależnionych od alkoholu z diecezji kieleckiej. – Krzyż jest dla nas, chrześcijan znakiem zbawienia i miłości Jezusa Chrystusa do każdego z nas – podkreślał ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości.

- „Wychowujmy się wzajemnie w duchu patriotyzmu. A tym, którzy tego nie chcą powiedzmy z odwagą, że nie kochają Polski” – mówił w Święto Niepodległości Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Zapomniany tryptyk po latach znów ujrzał światło dzienne. W Muzeum Diecezjalnym w Kielcach odsłonięta została wystawa, która dotyczy dawnego biskupa ks. Tomasza Kulińskiego, artysty Wojciecha Gersona i podarunku sprzed niemal 120 lat. Wyjątkowy przedmiot stał się punktem wyjścia do opowieści o dawnych dziejach kieleckiego Kościoła.

Strona 8 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay