Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Cały czas trwa akcja „Kielce dla Syrii”, w ramach której mieszkańcy naszego miasta niosą pomoc krajowi zrujnowanemu przez wojnę. W piątek, stolicę województwa świętokrzyskiego odwiedził biskup Antoine Chbeir, biskup Latakii.

Modlitwa za weteranów

Kielce / 07 września 2018 /

W intencji weteranów poległych w walce za ojczyznę, jak również żyjących odprawiona została w piątek w Kościele Garnizonowym msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii, ksiądz podpułkownik Grzegorz Kamiński. Eucharystia była częścią obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Rozmowa z ks. doktorem Pawłem Ścisłowiczem, wizytatorem nauki religii i doradcą metodycznym.

W pierwszy piątek miesiąca oddajemy cześć Boskiemu Sercu Pana Jezusa i w sposób szczególny pamiętamy o misjach.

Już w sobotę 15 września odbędzie się VII Rodzinny Rajd Pieszy, któremu przyświeca hasło „Kielce znane i nieznane”. Pomysłodawcą wydarzenia jest ks. biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

5 września wspominamy świętą Matkę Teresę z Kalkuty. Jest ona patronką kieleckiego hospicjum, które odwiedził ks. biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Wiślicy. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej.

Uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie odbędą się w najbliższy weekend. Do Jubileuszu będą przygotowywać Misje Święte, które rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę.

 

Siostry zakonne, zakonnicy, dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani z południa Polski wezmą w najbliższą sobotę udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Osoby życia konsekrowanego spotykają się tam co roku od ponad 10 lat. Tegoroczna pielgrzymka będzie odbywać się pod hasłem "Pełni Ducha, pełni życia".

 

Ponad 190 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego rozpoczęło nowy rok szkolny. Uczniowie z kieleckich szkół zainaugurowali go mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii zachęcił młodzież, żeby nie korzystała z przyzwyczajeń.

 

4 września wierni naszej diecezji będą uczestniczyli w nocnym czuwaniu przy Cudownym Obrazie Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Razem z nimi będzie biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

"Karolina - ta, która zawstydza" – pod takim hasłem 1 września odbyła się V Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny. Pątnicy odwiedzili miejscowości Wał Ruda i Zabawa.

Strona 9 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna