Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

60 lat parafii św. Józefa

Diecezja Kielecka / 22 grudnia 2018 /

30 grudnia w kościele pw. św. Józefa Robotnika zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 60-lecia wspólnoty parafialnej. To niezwykle ważne wydarzenia dla parafii, ale również dla całej naszej diecezji.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała szeroką pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji.

W piątek w  Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klas I-III oraz klasę V a.

 

Rodzina ma przyszłość

Kielce / 24 grudnia 2018 /

Rozmowa z księdzem biskupem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Wolontariusze podsumowali ważny projekt

Diecezja Kielecka / 20 grudnia 2018 /

„W wolności pomagamy” – to nazwa projektu, który realizowali wolontariusze Caritas z Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Podczas specjalnej konferencji prasowej podsumowali oni tę inicjatywę.

Mija 10 lat od śmierci Jerzego Rosińskiego, wieloletniego organisty Bazyliki Katedralnej i kompozytora. W kieleckiej Katedrze odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłego dekadę temu artysty. Po niej uczczono jego pamięć specjalnym koncertem.

Światło Pokoju już w naszej diecezji

Diecezja Kielecka / 16 grudnia 2018 /

16 grudnia w parafii pw. św. Kazimierza w Bilczy Betlejemskie Światło Pokoju zostało oficjalnie przekazane diecezji kieleckiej. Dostarczyli je harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego Chorągwi Kieleckiej ZHP.

II Niedziela Adwentu była Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Diecezja kielecka pomogła wspólnocie wiernych w Tulczynie.

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawił Mszę Świętą  w kieleckiej Katedrze. Wierni modlili się w intencji ofiar i prześladowanych w tamtym tragicznym okresie naszych dziejów.

Światło z Betlejem w Kielcach

Diecezja Kielecka / 11 grudnia 2018 /

Już po raz 27. do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to płomień odebrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany w formie sztafety do kolejnych państw.

Jadą do Panamy

Diecezja Kielecka / 10 grudnia 2018 /

Prawie 50 młodych ludzi z naszej diecezji wyruszy w styczniu 2019 roku do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Będą naszymi reprezentantami podczas spotkania młodych katolików całego świata z papieżem Franciszkiem.

9 grudnia biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej obchodzi pierwszą rocznicę sakry biskupiej. Uroczystość święceń odbyła się rok temu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Strona 9 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna