Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W niedzielę w Kielcach odbędzie się Ogólnopolski Misyjny Festyn św. Krzysztofa. Na 22 lipca, oprócz mszy świętych, po których nastąpi poświęcenie pojazdów, przewidziano wiele atrakcji. – Już przybył do naszej diecezji biskup z Wybrzeża Kości Słoniowej, razem ze swoimi misjonarzami, którzy pochodzą z diecezji kieleckiej. Będą oni od samego rana w Katedrze dawać świadectwo swojej pracy, posługi. Będzie to taki radosny dzień misyjny. Na niedzielę przygotowaliśmy wiele atrakcji, między innymi dwa koncerty, wręczenie nagród dla wszystkich uczestników festynu, a szczególnie dzieci, ale też stoiska i wystawy misyjne – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor dzieła misyjnego diecezji kieleckiej w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Harcerze, którzy przyjechali do Kielc na 45. Międzynarodowy Harcerski Festiwal Kultury Młodzieży Szkolnej uczestniczyli dziś we mszy świętej w kościele ojców Kapucynów. Po Eucharystii, której przewodniczył kapelan harcerzy ksiądz Paweł Samiczak, odbył się koncert w wykonaniu uczestników festiwalu.

Już 22 lipca na Placu Najświętszej Maryi Panny przy kieleckiej katerze odbędzie się Ogólnopolski Festyn świętego Krzysztofa. Zapoczątkuje on XIX Ogólnopolski Tydzień świętego Krzysztofa.

Rozmowa z księdzem doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność w Kielcach.

19 lipca blisko 800 stypendystów Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia” przyjedzie do Kielc na obóz zorganizowany pod hasłem „Kielce – miasto na skale”.

37. Kielecka Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszy 6 sierpnia z Wiślicy. Dwa tygodnie później, bo 20 sierpnia wyjedzie z Kielc VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej.

Teatr tańca po chrześcijańsku

diecezja kielecka / 08 lipca 2018 /

Czy taniec może być formą ewangelizacji? Okazuje się, że jak najbardziej. Przekonuje o tym Katarzyna Kozior, założycielka Chrześcijańskiego Teatru Tańca. Zespół działa od dwóch lat przy Centrum Duszpasterskim Wesoła54 w Kielcach.

Pójdziemy do Matki Bożej

diecezja kielecka / 07 lipca 2018 /

Rozmowa z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim.  

Alicja Węgorzewska, Jerzy Trela i Maciej Zakościelny. Takie gwiazdy będą gośćmi tegorocznego XXIV Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej, który rozpocznie się w najbliższą sobotę w klasztorze Ojców Cystersów w Jędrzejowie. Podczas festiwalu wystąpią również Zespoły Pieśni i Tańca "Mazowsze" oraz "Śląsk".

 

W niedzielę 22 lipca zostanie zainaugurowany XIX Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa w Kielcach. W programie znalazł się między innymi Festyn Misyjny.

Młodzi, skromni i pełni optymizmu. Tak w dużym skrócie można opisać Annę Pałys i Łukasza Synowca, którzy lada dzień wyjeżdżają na misje do Boliwii i Peru. Organizatorem wyjazdu jest Salezjański Wolontariat Misyjny "Młodzi Światu".

 

Koncertem patriotyczno-religijnym rozpoczęły się uroczystości 100-lecia przybycia Towarzystwa św. Franciszka Salezego do Kielc. Głównym punktem obchodów była Msza Święta pod przewodnictwem arcybiskupa Mieczysława Mokrzyckiego, metropolity lwowskiego.

Strona 9 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna