online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Tłum ludzi wziął udział w 5. Uwielbieniu w centrum miasta. Było to wyjątkowe wydarzenie łączące koncert, wspólne śpiewanie, taniec i modlitwę z wystawieniem Najświętszego Sakramentu. Tym razem spotkaniu przewodniczyło hasło „Niech się stanie”.

Dziś na kieleckim Rynku odbędzie się jubileuszowe, piąte Uwielbienie. Jego data jest inna niż zazwyczaj – na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała. Nie zmieni się natomiast to, co najważniejsze: wyjątkowe wystawienie Najświętszego Sakramentu.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, diecezjalnym duszpasterzem akademickim, Centrum Duszpasterskie Wesoła54.

O ile międzynarodowe targi Sacroexpo kojarzy prawie każdy kielczanin, to niewielu pamięta, że przy okazji wystawy ma też miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń łączących nie tylko sztukę i religię, ale też Kielce i Watykan. To wręczenie papieskiej nagrody Per Artem Ad Deum.

Podziękowania dla księdza

Kielce / 09 czerwca 2017 /

Ks. Łukasz Zygmunt, kapelan kieleckich strażaków otrzymał podziękowania od wojewody świętokrzyskiego Agaty Wojtyszek za postawę służącą życiu człowieka.

Przed nami III Chmielnicki Wieczór Uwielbienia pod hasłem „W moich ranach wasze uzdrowienie”. Wydarzenie odbędzie się  10 czerwca 2017 r. Początek o godz. 17.00 na Rynku w Chmielniku. 

Caritas Diecezji Kieleckiej i wolontariusze podsumowali siódmą edycję Pól Nadziei. Koordynatorzy mówią, że ostatnie miesiące pracy na rzecz szerzenia idei pomocy św. Matki Teresy z Kalkuty były wspaniałe.

Księża z całej diecezji kieleckiej spotkali się, by wspólnie świętować Dzień Kapłański. Wydarzeniu towarzyszyła konferencja, wspólna modlitwa oraz Msza św. w Bazylice Katedralnej w Kielcach. 

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP we Włoszczowie przygotowuje się do uroczystości związanych z 10. rocznicą koronacji Obrazu Matki Bożej Włoszczowskiej - Opiekunki Rodzin koronami papieskimi. Głównie uroczystości zaplanowano na poniedziałek 12 czerwca. Jednym z darów parafii jest bogata polichromia w Sanktuarium, obrazująca sceny z życia Maryi.

Nowa funkcja Biskupa Kieleckiego

Diecezja Kielecka / 08 czerwca 2017 /

Biskup Kielecki Jan Piotrowski został przewodniczącym Zespołu ds. Kontaktów z Konferencją Episkopatu Francji. Jest to pierwsza kadencja, która będzie trwała 5 lat. Wyboru dokonali biskupi na Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski, które odbywało się przez dwa dni w Zakopanem.

W tym tygodniu przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Do udziału w obchodach tego święta zaprasza wszystkich kapłanów  ks. biskup Jan Piotrowski. 

Już po raz piąty w Kielcach odbędzie się Uwielbienie. Tym razem jednak data spotkania jest inna niż w poprzednich latach. Jubileuszowe Uwielbienie zaplanowano bowiem  na kilka dni przed uroczystością Bożego Ciała. Nie zmieni się natomiast cel: tradycyjnie głównym punktem wydarzenia będzie wyjątkowe i specjalne wystawienie Najświętszego Sakramentu. Koncert Uwielbienia "Niech się stanie!" odbędzie się w niedzielę, 11 czerwca o godz.19.30 na kieleckim Rynku.

Zwiedzanie najstarszej szkoły wyższej w regionie zorganizowali kieleccy alumni. Młodzież mogła zwiedzić wnętrza Wyższego Seminarium Duchownego przy ulicy Jana Pawła II. Zwykle nieco zamknięty i tajemniczy obiekt stanął przed uczniami z miasta otworem.

Strona 7 z 56

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay