online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

– Ta księga nosi ślady szycia w miejscach przedarcia lub pęknięcia karty. Ktoś zszywał ją z pietyzmem, niczym chirurg otwartą ranę – mówi ksiądz doktor Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, pokazując „Graduał Wiślicki”.

Te księgarnie znajdziemy w Częstochowie, Lublinie,Katowicach i we Wrocławiu. Niedawno pojawiła się także w Kielcach. Przy ulicy Sienkiewicza od niedawna działa Księgarnia Świętego Pawła, w której znajdziemy nie tylko słowo pisane ale i płyty z muzyką i filmami czy kalendarze. Sklep doczekał się oficjalnego otwarcia i poświęcenia a teraz zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą.

W najbliższą sobotę o godzinie 10 w kieleckiej bazylice katedralnej odbędzie się uroczystość konsekracji biskupa nominata Andrzeja Kalety.

Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje zbiórkę żywności. Odbędzie się ona  w dniach: 8 i 9 grudnia pod hasłem pod hasłem „Tak Pomagam”.  Wolontariusze będą obecni w kilkudziesięciu sklepach w całej diecezji. 

- Nie jesteśmy handlarzami lecz głosicielami Słowa Bożego – mówi Paulina Zaborska z Księgarni Świętego Pawła, która niedawno powstała przy ulicy Sienkiewicza w Kielcach. W nowej placówce znajdziemy książki dla wiernych w różnym wieku, płyty z muzyką i filmami. Księgarnia zaprasza nie tylko do zapoznania się ze swoimi propozycjami ale i na zbliżające się oficjalne otwarcie.

I doczekaliśmy się - dziś wspomnienie Świętego Mikołaja. Z tej okazji w parafii św. Michała Archanioła w Daleszycach przygotowano miłą niespodziankę.

 

Rozmowa z księdzem doktorem Andrzejem Kaletą, biskupem nominatem.

"U Pana Boga w ogródku" - pod takim hasłem młodzi ludzie zrzeszeni w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży Diecezji Kieleckiej  przeżywali tegoroczne rekolekcje.

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyna się Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

Adwent jest czasem oczekiwania, a oczekiwanie jest drugą naturą człowieka. Czekamy na przyjaciół, mama czeka na powrót dziecka ze szkoły, żona na męża powracającego z pracy. Oczekiwanie ma różnych charakter, na przykład przygodny, kiedy czekamy na autobus lub inne środki lokomocji. W perspektywie wiary, oczekiwanie wprowadza nas w tajemnicę Boga, który jest Miłością oraz w tę prawdę, że „Słowo stało się Ciałem i zamieszkało wśród nas” (J 1,14).

Po raz kolejny Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano około  80 tys. świec, które można nabywać w parafiach a także w Biurze Caritas przy Placu  Najświętszej Maryi Panny 1 w Kielcach.

W kinie Moskwa obyła się premiera filmu pt. „Czesław Kaczmarek. Biskup niezłomny” w reżyserii Sławomira Mazura. Produkcja przytacza historię zatrzymania i przesłuchiwania kieleckiego duchownego. Na kinowym ekranie zobaczyliśmy zrekonstruowane sceny z dochodzenia, którym komuniści chcieli złamać biskupa Kaczmarka. Część fabularyzowaną uzupełniają wypowiedzi specjalistów z Instytutu Pamięci Narodowej i Uniwersytetu Jana Kochanowskiego oraz komentarze księdza Jana Śledzianowskiego.

Dziś mija trzecia rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.  Z tej okazji, w  kieleckiej Bazylice odprawiona została Msza Święta. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. dr Andrzej Kaleta, biskup nominat.

Przed nami kolejne zajęcia Studni - Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Tym razem mowa będzie o filozofii i logice.

Strona 7 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna