Dąbrowa 750x200

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczystości odpustowe ku czci św. Rity  odbyły się w Parafii p.w. św. Antoniego z Padwy w Kielcach. Rozpoczęła je Koronka do św. Rity.  Głównym punktem była Msza święta. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

W najbliższą niedzielę o godzinie 19. na kieleckim Rynku odbędzie się Koncert Uwielbienia. W ramach promocji tego wydarzenia powstał teledysk, do którego obejrzenia zachęcamy.

Małgorzata Hajduk, uczennica Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach wygrała XIV edycję Ogólnopolskiego Konkursu Papieskiego. Finał odbył się na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim.

Już po raz trzynasty cykliści wyruszyli wraz z księdzem biskupem Marianem Florczykiem w majówkę rowerową. Kilkaset poruszających się na dwóch kółkach pielgrzymów około godziny 14. dotarło do celu, czyli nad zalew w Borkowie, gdzie czekał na nich zwieńczający wydarzenie piknik rodzinny. Wcześniej zatrzymali się w kościele w Kaczynie, by pomodlić sie pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej.

„Kostka” znaczy więcej

Kielce / 20 maja 2018 /

Co łączy wnuka Henryka Sienkiewicza, aktora Ryszarda Kotysa, wybitnego architekta Teda Leskiego i reportażystę Krzysztofa Kąkolewskiego? Szkoła średnia, której w Kielcach patronuje św. Stanisław Kostka. Choć czasy się zmieniają, liceum wciąż kształci młodych ludzi w myśl zasady „Do wyższych rzeczy zostałem stworzony”.

Duchu Święty, natchnij mnie

diecezja kielecka / 19 maja 2018 /

Rozmowa z księdzem Adamem Kaczmarczykiem, wikariuszem w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Z inicjatywy ks. biskupa Jana Piotrowskiego, już po raz trzeci odbyło się spotkanie Kustoszy Sanktuariów Diecezji Kieleckiej. Tym razem wydarzenie miało miejsce w Sanktuarium Błogosławionego Wincentego Kadłubka w Jędrzejowie. Tematyka spotkania poświęcona była więc tej postaci.

Dom Dla Niepełnosprawnych w podkieleckim Piekoszowie obchodzi w tym roku ćwierćwiecze istnienia. - Jest to bardo ważny jubileusz. Pragnę okazać wielką wdzięczność naszym pracownikom i wolontariuszom. Raduję się równocześnie, że tyle osób chorych i niepełnosprawnych mogło i może korzystać z posługi naszego domu – powiedział ks. dr  Jan Jagiełka, dyrektor Domu Dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W sobotę, 19 maja już po raz trzynasty z Kielc, przez Kaczyn do Borkowa wyjedzie Rodzinna Majówka Rowerowa. Tradycyjnie, na czele peletonu pojedzie ks. biskup Marian Florczyk.

Zbierają elektrośmieci na rzecz misji

diecezja kielecka / 15 maja 2018 /

W diecezji kieleckiej ruszyła zbiórka elektrośmieci na rzecz misji. Zbiórka w ramach akcji "Zbieram i pomagam" prowadzona już była między innymi w parafii św. Teresy od Dzieciątka Jezus na kieleckim Słowiku czy św. Józefa Robotnika w Kielcach. – Zebraliśmy prawie pół tony elektrośmieci, które zostaną przeznaczone na cele misyjne. Chciałem podziękować wszystkim, którzy wzięli udział w tej szlachetnej akcji – powiedział ks. Łukasz Zygmunt, dyrektor papieskich dzieł misyjnych diecezji kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Czterech kleryków  Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach otrzymało święcenia diakonatu z rąk ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

Już po raz piętnasty w Kielcach odbyły się obchody Międzynarodowego Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.  Uroczystości rozpoczęła wspólna Msza święta w kieleckiej Katedrze. 

Chrzest – pierwszy sakrament Kościoła

diecezja kielecka / 12 maja 2018 /

Rozmowa z księdzem doktorem Sebastianem Wieczorkiem, notariuszem kurii diecezjalnej w Kielcach.

Biskup kielecki, Jan Piotrowski uroczyście otworzył wystawę „Naród Niezłomny” w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach. Ekspozycję stanowią m.in. unikatowe obrazy, broń i stroje.

Strona 7 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna