Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

- W nowy rok powinniśmy wejść z głęboką wiarą. Czas dany nam do przeżycia tu, na Ziemi, jest tak naprawdę czasem Pana Boga. Od tego, jak go przeżyjemy będzie zależało nasze życie wieczne - powiedział ksiądz Paweł Samiczak, wikariusz z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Zakończył się X Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek dedykowany zmarłemu ks. Piotrowi Klimczykowi. Konkurs rozstrzygnięty został podczas koncertu galowego w kościele św. Jadwigi Królowej w Kielcach. 

Rozmowa z ks. Marianem Fatygą, proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. 

Gość w dom, Bóg w dom – mówi stare polskie porzekadło. W domu państwa Czajów z Kielc na Święta Bożego Narodzenia zawitał gość niecodzienny, bo pochodzący z dalekiej Japonii.

- Od tej chwili, od Bożonarodzeniowej Nocy potrafimy kochać tak jak Bóg kocha. Potrafimy przebaczać tak jak On przebacza. Jesteśmy zdolni dawać pokój tak jak Bóg daje. Miejmy pewność, że tam, gdzie jest Jezus Chrystus nie ma już nocy zła. A w nas samych, dla nas i przez nas dzieją się rzeczywiście wielkie cuda – powiedział w homilii podczas Pasterki w kieleckiej bazylice katedralnej ks. bp Jan Piotrowski – ordynariusz diecezji.

XIX wieczna figura biblijnego Adama w Drożejowicach (na pograniczu powiatów jędrzejowskiego i pińczowskiego) doczekała się renowacji. W Wigilię odbyło się spotkanie przy odnowionym pomniku zorganizowane przez ks. Mariana Fatygę, proboszcza miejscowej parafii i Zbigniewa Fucię, sołtysa Drożejowic.

Około 500 osób uczestniczyło w Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących, która została zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przewodniczyli jej kieleccy księża biskupi Jan Piotrowski i Marian Florczyk.

Przeżywamy Boże Narodzenie. Zajęci przyziemnymi sprawami, zakupami, przygotowaniami, spotkaniami z rodziną może nie uświadamiamy sobie, jak wielkim wydarzeniem dla ludzkości było przyjście na świat Syna Bożego. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej 

Ksiądz biskup Jan Piotrowski składa życzenia na święta. 

Diecezjalne Radio eM Kielce przeprowadzi w noc Bożego Narodzenia bezpośrednią transmisję z Pasterki z Bazyliki Katedralnej w Kielcach, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski.

W okresie bożonarodzeniowym do naszych domów zapukają kolędnicy misyjni. Tą akcją najmłodsi chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych.

 

Niemal 80 młodych ludzi będzie reprezentowało diecezję kielecką na 39. Europejskim Spotkaniu Młodych w Rydze. Potrwa ono od 28 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku.

Festiwal na poziomie

Kielce / 23 grudnia 2016 /

160 zgłoszonych podmiotów, ponad 500 uczestników  i trzy dni przesłuchań. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom, a nagrodzeni zostaną najlepsi. Mowa o X edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Strona 7 z 43

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay