Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Weekend Chwały

Kielce / 21 lutego 2019 /

Msza Święta, modlitwa, warsztaty – tak będzie wyglądała Weekendowa Szkoła Chwały, która rozpocznie się 22 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. To inicjatywa programu ewangelizacyjnego Armia Dzieci.

11 lutego Światowy Dzień Chorego

Diecezja Kielecka / 07 lutego 2019 /

11 lutego, we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego odbędą się 10 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Były one możliwością spotkania młodych katolików z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki zakończył tygodniową wizytę u misjonarzy na Jamajce. W jej trakcie poświęcił ważny ośrodek powstały dzięki wsparciu naszej diecezji.

Oddani Chrystusowi i Ewangelii

Diecezja Kielecka / 02 lutego 2019 /

– Służba Ewangelii rodzi się zawsze z doświadczenia radości i płynie z osobistego i radosnego ofiarowania się Bogu – mówił w homilii podczas Mszy Świętej w Święto Ofiarowania Pańskiego biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Skarby z Archiwum

diecezja kielecka / 01 lutego 2019 /

Archiwum Diecezjalne w Kielcach przeprowadziło renowację części zbiorów i dokumentów parafialnych. Ponadto dokonano dezynfekcji akt, które w większości były nowym nabytkiem archiwum.

W sobotę 2 lutego przypada w Kościele katolickim Uroczystość Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. – W diecezji kieleckiej mamy wszystkie formy życia konsekrowanego. Ostatnio zostało konsekrowanych osiem wdów. Łącznie jest ich siedemnaście i jeden wdowiec. Te osoby bardzo mocno oddają się na służbę Kościoła, ale nie wyłączają się z życia społecznego. Nadal są matkami, babciami. Nadal żyją w rodzinach czy prowadzą dom. W Kościele natomiast mają wśród obowiązków między innymi modlitwę liturgiczną. Modlą się w intencji całego Kościoła – powiedział ks. Tomasz Rusiecki wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Ostatni dzień kolędowania na Wesołej

Diecezja Kielecka / 31 stycznia 2019 /

„Kolędowanie Last Minute na Wesołej” - tak brzmi hasło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które zaplanowano 2 lutego po Mszy Świętej o godzinie 18.30 w auli Centrum Duszpasterskiego Wesoła54.

Dzień Życia Konsekrowanego

Diecezja Kielecka / 30 stycznia 2019 /

2 lutego w całym Kościele obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Wówczas przeżywamy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku.

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W ostatni dzień spotkania młodych katolików z całego świata Ojciec Święty Franciszek odprawił uroczystą Mszę Świętą Posłania.

W kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się z polską młodzieżą uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Wśród nich byli reprezentanci diecezji kieleckiej.

Msza Święta, koncerty, świadectwa i modlitwa – tak wyglądała „Panama w Kielcach”, która odbyła się przeddzień zakończenia Światowych Dni Młodzieży. Na spotkanie przybyło wielu młodych z diecezji kieleckiej.

Uczestnicy Światowych Dni Młodziezy biorą udział w cyklu katechez w grupach językowych. Kolejną z nich wygłosił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Boże czytanie Pisma Świętego

Diecezja Kielecka / 25 stycznia 2019 /

„Wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17) – pisał święty Paweł w Liście do Rzymian. Idąc za tym nauczaniem, bibliści diecezji kieleckiej organizują spotkania „Weekendy z lectio divina”, których celem będzie pogłębienie znajomości Pisma Świętego. Inauguracyjne odbędzie się w pierwszy weekend marca.

Powitanie papieża, spotkanie naszych kleryków z Parą Prezydencką Panamy, a wcześniej długie oczekiwanie w ponad 30-stopniowym upale i tłumie - tak wyglądał chyba najradośniejszy wieczór podczas ŚDM w Panamie.

Już niedługo odbędą się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Wczoraj do uczestników wydarzenia dołączył papież Franciszek. Na miejscu jest równiez młodziez z naszej diecezji.

Zdjęcie polskiego biskupa znalazło się na okładce panamskiego dziennika „La Prensa”. Przedstawia ono naszego biskupa Jana Piotrowskiego przemawiającego podczas przyjęcia dla pielgrzymów z Polski, uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży, wydanego w synagodze Kol Szearit Israel w dzielnicy Costa del Este w Panamie.

– Pozdrawiam naszych radiosłuchaczy diecezjalnego Radia eM Kielce – mówił biskup Jan Piotrowski w specjalnych pozdrowieniach ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczy 50-osobowa grupa młodzieży z naszej diecezji oraz ponad 30-osobowa grupa z neokatechumenatu. Z pielgrzymami spotkał się Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Swoją relację przesłał do naszej redakcji ksiądz Michał Haśnik.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Dziś do młodych ludzi z całego świata dołączy papież Franciszek. W sobotę, 26 stycznia w Targach Kielce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie organizowane przez diecezję kielecką pod nazwą „Panama w Kielcach”.

Pozdrowienia z Panamy

Panama / 23 stycznia 2019 /

Do młodych pielgrzymów z naszej diecezji, którzy przebywają w Panamie dołączył niedawno biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. Dziś do Panamy dotrze Ojciec Święty Franciszek.

Pielgrzymka śladami bł. Wincentego

Kraków-Jędrzejów / 23 stycznia 2019 /

8 marca rozpocznie się III Piesza Pielgrzymka Śladami Błogosławionego Wincentego Kadłubka. To niezwykła okazja do modlitwy i poznania lepiej tej niezwykłej postaci.

Już od ponad tygodnia młodzież z diecezji kieleckiej przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. Dołączył do nich biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

O gościnności Kościoła

Diecezja Kielecka / 21 stycznia 2019 /

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbywa się również w naszej diecezji. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tego okresu była specjalna konferencja, która odbyła się w poniedziałek w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Strona 4 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna