Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zbliża kolejna rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele parafialnym w Masłowie odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Florczyka. Wierni wezmą też udział w Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko.

Uczniowie  kieleckich szkół uczestniczyli  w wyjątkowych rekolekcjach.  Z młodzieżą w kieleckiej katedrze spotkał się Dariusz Malejonek- muzyk sceny reggae. Wokalista opowiadał o swoim życiu i drodze do nawrócenia.  Wszystko to w połączeniu z muzyką.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

W Kościele katolickim obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Podczas Eucharystii wierni  złożyli przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Trwa przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas. Wolontariuszy będzie można spotkać jeszcze dziś do godziny 19.

- To była Droga Krzyżowa inna niż wszystkie. Wyjątkowa – mówili wierni, którzy wzięli udział w piątkowym nabożeństwie w Bazylice Katedralnej w Kielcach. 24 marca odbyła się tu Rockowa Droga Krzyżowa.

Ks. Słowik: Okno Życia daje szansę

diecezja kielecka / 24 marca 2017 /

Caritas od wielu lat podejmuje działania w obronie życia. Jednym z nich jest istnienie „okna życia” na Placu Najświętszej Maryi Panny w Kielcach. – Misją Caritas jest pomoc człowiekowi. Życie jest jego najcenniejszą wartością. Wszystkie nasze działania powinny więc koncentrować się wokół jego ochrony – powiedział ks. Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Caritas organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. 24 i 25 marca w sklepach samoobsługowych wolontariusze będą zbierać żywność, która trafi do najbardziej potrzebujących w diecezji kieleckiej.

Przed nami „Rockowa Droga Krzyżowa”. Nabożeństwo odbędzie się w piątek, 24 marca 2017 r. o godz. 20.00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

O modlitwę za poszkodowanych i ofiary kataklizmu w Peru, zwrócił się do wiernych biskup kielecki Jan Piotrowski. Ten południowoamerykański kraj od kilku dni pustoszą powodzie. Agencje informacyjne donoszą o dziesiątkach ofiar i tysiącach osób bez dachu nad głową.

Niemal czterysta osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej z Kielc na Święty Krzyż.  Wydarzenie rozpoczęła Msza święta o godzinie 20: 00 w kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. 

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Za nami kolejna Droga Krzyżowa z Bazyliki Katedralnej na Karczówkę. Od osiemnastu lat nabożeństwo odbywa się w każdy trzeci piątek miesiąca. 

Przed nami uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Tego samego dnia, czyli 25 marca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. 

Strona 7 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay