Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Środą Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post. Kościół katolicki zachęca w tym czasie do postu, modlitwy i jałmużny, które duchowo przygotowują do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Muzeum Diecezjalne w Kielcach prezentuje nową wystawę dotyczącą św. Matki Teresy z Kalkuty. Skromna lecz ciekawa ekspozycja przyjechała do Kielc ze Skopje w Macedonii.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski spotkał się ze Stowarzyszeniem „Nadzieja” i chorymi podczas Mszy świętej. Odbyła się ona w dolnym kościele Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny. Kapłani udzielili chętnym sakramentu namaszczenia chorych.

W piątek 16 lutego odbędzie Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Rozpocznie ją nabożeństwo o godz. 18 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Następnie zebrani wyruszą Drogą Królewską w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Po zakończeniu wędrówki, o godz. 20.30 w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

We wtorek 13 lutego o godzinie 12 w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach rozpoczną się obchody Światowego Dnia Chorego. Otworzy je Msza św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Reprezentacja Polski Księży, z sześcioma kapłanami z diecezji kieleckiej w składzie, wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się we włoskiej Brescii. "Biało-czerwoni" w finale pokonali 1:0 Portugalię. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Pastorczyk, który pełni posługę w parafii w Koniecpolu. Dla Polaków to szósty tytuł w historii.

W tę niedzielę 11 lutego obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedzi szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Wraz z pacjentami, pracownikami oraz odwiedzającymi pomodli się w intencji chorych podczas Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10 w kaplicy szpitalnej. Potem ordynariusz przejdzie do sal szpitalnych, by słowem i modlitwą dodać otuchy cierpiącym.

Kielecka bazylika katedralna była pierwszym kościołem w naszej diecezji, który odwiedziły relikwie błogosławionego Bartolo Longo. Inauguracji peregrynacji towarzyszyła Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

W kieleckiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Na modlitwie zebrali się duchowni czy zakonnicy z naszej diecezji, którzy jednocześnie odnowili złożone przyrzeczenia. Biskup Kielecki Jan Piotrowski w homilii dziękował za pełnioną posługę.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

2 lutego obchodzić będziemy Święto Ofiarowania Pańskiego. Z tej okazji ks. biskup Jan Piotrowski udzielił wszystkim wiernym przebywającym na terenie diecezji kieleckiej dyspensy od obowiązku zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych w tym dniu. 

W niedzielę, 4 lutego o godz. 11 w kieleckiej katedrze rozpocznie się Peregrynacja Relikwii bł. Bartolo Longo.

Strona 7 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna