Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

– Świętość nie jest ekskluzywnym towarem i przywilejem, ale drogą każdego chrześcijanina – mówił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas uroczystości konsekracji wdów z naszej diecezji. Obrzęd odbył się w parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki dokonał uroczystego posłania młodych z naszej diecezji, którzy wyruszą na Światowe Dni Młodzieży do Panamy. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem wyjadą już w poniedziałek.

Ponad 200 dzieci uczestniczyło w III Diecezjalnym Spotkaniu Kolędników Misyjnych, które odbyło się w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach. Spotkaniu przewodniczył biskup Andrzej Kaleta.

W niedzielę konsekracja wdów

Diecezja Kielecka / 10 stycznia 2019 /

13 stycznia o godzinie 13 w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach odbędzie się uroczystość konsekracji wdów z diecezji kieleckiej. To niezwykle ważne wydarzenia dla całego Kościoła.

Święta u grekokatolików

Diecezja Kielecka / 08 stycznia 2019 /

Katolicy obrządku wschodniego obchodzą Boże Narodzenie. Wśród nich są grekokatolicy z naszej diecezji, którzy od 2017 roku mają swoje duszpasterstwo.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki uczestniczył w spotkaniu opłatkowym z samorządowcami w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Była to okazja nie tylko do składania życzeń, ale również do podsumowania minionego i przedstawienia planów na przyszły rok.

W Nowym Roku gościem Radia eM Kielce był Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Rozmawialiśmy o zbliżających się Światowych Dniach Młodzieży w Panamie oraz o potrzebie modlitwy i wsparcia dla misji i misjonarzy.

W ŚDM w Panamie będzie uczestniczyć również młodzież z diecezji kieleckiej. Obecny będzie tam także ks. biskup Jan Piotrowski.

Stowarzyszenie Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła" w Kielcach zaprasza do udziału w Konferencji  „Chrześcijanin - człowiek w drodze", która odbędzie się 20 stycznia w Centrum Modlitwy i Ewangelizacji św. Pawła.

Zbliża się Betlejem

Kielce / 07 stycznia 2019 /

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Józef Broda, Mate.O oraz Dawid Kwiatkowski to gwiazdy, które zaśpiewają najpiękniejsze kolędy polskie podczas kolejnej edycji koncertu „Betlejem w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach.

Z duszpasterską wizytą…

diecezja kielecka / 07 stycznia 2019 /

W dalszym ciągu przeżywamy Boże Narodzenie. To czas świętowania przyjścia na świat Zbawiciela, ale również licznych spotkań i odwiedzin w gronie bliskich. Dla Kościoła w Polsce to okres szczególny, ponieważ we wszystkich parafiach trwają wizyty duszpasterskie, potocznie zwane kolędą.

6 stycznia odbyła się Gala Finałowa 4. Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Żołnierskie Kolędowanie”. Zgromadzona publiczność mogła wysłuchać fantastycznych interpretacji najpiękniejszych polskich kolęd i pastorałek.

Królowie przeszli ulicami Kielc

Diecezja Kielecka / 06 stycznia 2019 /

Orszak Trzech Króli po raz kolejny przeszedł ulicami Kielc. Wydarzenie rozpoczęła Msza Święta i barwny korowód.

Strona 7 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna