Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Biskup Kielecki Jan Piotrowski zaprasza do modlitwy różańcowej w intencji rodzin i kapłanów. - W październiku Kościół katolicki szczególnie zaprasza do modlitwy różańcowej. Jest to modlitwa na wskroś ewangeliczna, która odsyła nas do rozważania wielu wydarzeń z życia Matki Bożej i Pana Jezusa - mówił w Radiu eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski.

Przyszłość zależy od młodzieży

diecezja kielecka / 30 września 2018 /

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

15 uczniów szkół ponadpodstawowych otrzymało stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka. Stypendia w wysokości 1500 zł. wręczył ks. biskup Marian Florczyk.

Adoracja figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień w Gargano i Msza św. z Aktem Zawierzenia towarzyszyły odpustowi parafialnemu w Daleszycach. Uroczystościom odpustowym przewodniczył ks. bp Marian Florczyk.

Jubileusz 30-lecia świętowało w parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego Rycerstwo Niepokalanej diecezji kieleckiej. Uroczystej Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Około dwóch tysięcy ministrantów z diecezji kieleckiej spotkało się w dniu swojego święta na kieleckiej Bukówce, by uczestniczyć we wspólnej Eucharystii.  Modlitwie przewodniczył ks. biskup Antoni Długosz z archidiecezji częstochowskiej.

W najbliższą sobotę w Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych w Kielcach odbędzie się XVIII Diecezjalny Dzień Ministranta. W tym roku spotkanie przeżywane będzie pod hasłem: „Zło dobrem zwyciężaj”. Patronem tego wydarzenia będzie ks. Jerzy Popiełuszko.  

30 września o godzinie 18 w Kolegiacie Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Wiślicy wystąpi Schola Cantorum Kielcensis. Zaprezentuje ona m.in. fragmenty średniowiecznego Graduału Wiślickiego.

„Krzyż stał się nam bramą” – to hasło tegorocznego XIX Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego na Święty Krzyż, który zgromadził dziś tysiące pątników. Do Sanktuarium na Łysej Górze dotarli także uczestnicy VI Pielgrzymki Rowerowej na Święty Krzyż.

Muzeum Samochodu Papieskiego JP2 zostało otwarte podczas uroczystości zorganizowanej przy ulicy Cmentarnej w Kielcach. To wyjątkowe miejsce, gdzie zobaczymy papamobile, którym jeździł św. Jan Paweł II podczas swojej pierwszej pielgrzymki do Polski.

Peruwiańskie misje

Kielce / 23 września 2018 /

O tym, jak wygląda praca misjonarzy w Peru mogli się przekonać kieleccy klerycy, którzy wraz z księdzem Łukaszem Zygmuntem, dyrektorem Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej, odwiedzili tamtejsze parafie. Pracują w nich dwaj kieleccy misjonarze: ksiądz Grzegorz Pańczyk i ksiądz Tomasz Cieniuch.

23 września rozpoczynają się misje parafialne w kościele Ducha Świętego w Kielcach. To niezwykle ważny czas dla wiernych i kapłanów posługujących w parafii. Cały czas trwa również specjalny odpust udzielony na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej.

Strona 7 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna