Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami Triduum Paschalne i rozważanie najważniejszych wydarzeń dla chrześcijan – Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa. Przypomnijmy, co oznaczają i jak są obchodzone poszczególne dni.

Rozmowa z księdzem doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa "Jedność".

Choć pochodził z rodziny szlacheckiej i miał ogromny talent malarski, to całe swoje dojrzałe życie poświęcił pomocy ubogim i bezdomnym. Choć od śmierci Adama Chmielowskiego, znanego nam jako święty Brat Albert, minęło już ponad 100 lat, to zapoczątkowane przez niego dzieło jest kontynuowane.

Niedziela młodzieży

diecezja kielecka / 07 kwietnia 2017 /

Nadchodząca niedziela obchodzona jest w Kościele katolickim jako Niedziela Palmowa. Święty Jan Paweł II ustanowił ją jednak również Światowym Dniem Młodzieży. - Ojciec Święty chciał, by młodzież spotykała się jak najczęściej. Zaproponował, by na szczeblu diecezjalnym Światowy Dzień Młodzieży odbywał się co roku, a światowy wymiar przybierał co kilka lat. Orędzie papieża Franciszka na tę okazję jest pełne nadziei i wdzięczności. Ojciec święty pisze w nim, że ponownie jesteśmy w drodze po wspaniałym spotkaniu w Krakowie - powiedział ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży, w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przedświąteczna pomoc Caritas

diecezja kielecka / 06 kwietnia 2017 /

Przed każdymi świętami Caritas prowadzi zbiórki żywności dla najbardziej potrzebujących. - Akcją objęliśmy 67 sklepów, a zaangażowało się w nią około 1100 wolontariuszy. Po podliczeniu sprawozdań okazało się, że zebraliśmy 14,5 tony żywności. To ilość rekordowa. Połowa z niej pozostanie do dyspozycji parafialnych zespołów Caritas. W Wielkim Tygodniu przekażemy ponadto potrzebującym około 2,5 tysiąca paczek - powiedział ks. Krzysztof Banasik, zastępca dyrektora Caritas Diecezji Kieleckiej w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Tradycyjnie w Wielki Wtorek, 11 kwietnia, ulicami Kielc przejdzie Droga Krzyżowa. Nabożeństwo, nazwane Świętokrzyskim Misterium Męki Pańskiej, rozpocznie się o godz. 18.30 w kościele św. Wojciecha. 

Zbliża się Niedziela Palmowa. A wraz z nią Światowy Dzień Młodzieży.  Z tej okazji, od 7 do 9 kwietnia w diecezji kieleckiej odbywać się będą nabożeństwa w intencji młodych ludzi.

„Pasja oczami Marii Magdaleny” – to tytuł przedstawienia, które 9 kwietnia będzie można obejrzeć w kościele św. Wawrzyńca w Górnie.  Wystawi je grupa teatralna „Górnolotni”.

7 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa na Karczówkę. Jak informuje Kuria Diecezjalna w Kielcach, nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej. 

- Afrykańskie przysłowie wyraża prawdę odnoszącą się do przykrych niespodzianek, które mówi, że nieszczęście nie umawia się ze swoją ofiarą – zwracał się do zebranych w kaplicy Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty Biskup Kielecki ksiądz Jan Piotrowski. Duszpasterz w placówce odprawił mszę świętą dla pacjentów ośrodka i jego obsługi.

Dwanaście lat temu, 2 kwietnia o godzinie 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II, a nasze serca pogrążyły się w wielkim smutku. Przez kilka dni we wszystkich kościołach modliły się tłumy wiernych. Przed pomnikiem papieża Polaka na Placu Jana Pawła II oraz w wielu innych miejscach w Kielcach zapłonęło tysiące zniczy. Chwile te  uwiecznił na fotografiach Tadeusz Józef Matuszak, były wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tamtych dni.

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej.

11- letnia Gabrysia z Kamerunu otrzymała nowe protezy nóg. Operacja odbyła się w Polsce. – Wszystko dzięki dobroci ludzi, w tym również kielczan – mówi Władysław Burzawa, kielecki radny i koordynator  wielu akcji na rzecz misji.

Trwa akcja „Makulatura na Misje”.  Dochód ze sprzedaży zebranego papieru przeznaczany jest między innymi na budowę studni w Afryce. 

Strona 6 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay