Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rozmowa z ks. doktorem Rafałem Dudałą, rektorem kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach.

Nadal z nami

13 października 2017 /

Towarzyszy nam w drodze, modlitwach i spotkaniach. Święty Jan Paweł II cały czas jest obecny w sercach kielczan i diecezjan. Jego imieniem są nazywane nasze ulice i szkoły. Inicjatorzy różnorodnych akcji na terenie diecezji kieleckiej to właśnie Jego wybierają na patrona. Przed nami rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Polaka oraz liturgiczne wspomnienie świętego. Czy na szlaku naszego życia idziemy z Janem Pawłem II?

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" organizuje uroczystości związane z 33. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

„Idźcie i głoście” - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Misyjny. Rozpocznie się on w niedzielę – 22 października. Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się za misje i wspierać je finansowo.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zainaugurowali nowy rok akademicki. W tym roku w kieleckim seminarium będzie się uczyć 61 osób, z czego 8 na pierwszym roku.

Symbolicznym zasadzeniem cebulek żonkili przy hospicjum na kieleckim Czarnowie rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Pola Nadziei. Oprócz tego kilka tysięcy kwiatów posadzonych zostanie przy szkołach w regionie i na pasie zieleni przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. To akcja, której celem jest promowanie opieki paliatywnej. Z jednej strony chodzi o edukację społeczeństwa, z drugiej pozyskiwanie funduszy na opiekę dla szczególnie potrzebujących. 

27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka. Stypendia wręczył ks. biskup Marian Florczyk.

Wspólną modlitwą różańcową na Placu Artystów w Kielcach rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia "Różaniec  na ulicy". W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc.

Papież wskazywał na Chrystusa

Kielce / 08 października 2017 /

„Idźmy naprzód z nadzieją” – takie hasło przyświeca obchodom XVII Dnia Papieskiego. Towarzyszy im szereg wydarzeń organizowanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Rozmowa z ks. doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność w Kielcach.

Kilka tysięcy osób uczestniczyło  w IX  Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. Wierni zgromadzeni w Bazylice Katedralnej w Kielcach poprzez wspólną modlitwę łączyli się duchowo z uczestnikami akcji pn. "Różaniec do Granic".

Przed nami czwarta edycja wydarzenia pn.  "Różaniec  na ulicy". W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc. Na pierwsze z nich organizatorzy zapraszają w niedzielę - 8 października.  

Z różańcem w ręku...

Diecezja Kielecka / 04 października 2017 /

W pierwszą sobotę października (7.10) odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Różaniec do granic”. Tego dnia wszyscy chętni  będą modlić się w kościołach stacyjnych, wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Dziś  przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji ordynariusz kielecki ksiądz biskup Jan Piotrowski apeluje o ochronę przyrody. – Dzisiejsze wspomnienie jest osobistym listem świętego Franciszka przekazywanym poprzez głos Kościoła. Niedawno Ojciec Święty encykliką „Bądź pochwalony, Panie”, czerpiąc natchnienie od świętego Franciszka z Asyżu, stawiał nam pytanie, czy wiemy, co dzieje się w naszym domu? Tym naszym domem jest świat, który nas otacza – powiedział ksiądz biskup w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 6 z 63

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna