Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

×

Uwaga

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery Pro plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: media/k2/galleries/28356

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości

Nowa Słupia/Święty Krzyż / 26 lutego 2019 /

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej na Święty Krzyż w intencji trzeźwości odbędzie się 8 marca. Zakończy je Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego.

Od piątku w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej odbywa się Weekendowa Szkoła Chwały, organizowana przez Instytut Ewangelizacji Świata. Jej uczestników odwiedził biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Mszą Świętą w kaplicy Zespołu Szkół Katolickich im. św. Stanisława Kostki rozpoczęły się uroczystości 25-lecia Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Po niej uczestnicy wydarzenia wzięli udział w jubileuszowej gali.

Rozmowa z Biskupem Kieleckim Janem Piotrowskim

Maturzyści pojadą na Jasną Górę

Diecezja Kielecka / 21 lutego 2019 /

18 i 19 marca odbywać się będzie XXI Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę.

25 lat niezwykłej wspólnoty

Diecezja Kielecka / 15 lutego 2019 /

Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej obchodzi w tym roku swoje 25-lecie. Ten niezwykle zasłużony dla formowania wielu młodych ludzi ruch niezmiennie działa ku pożytkowi Kościoła i Ojczyzny. Jubileuszowa uroczystość odbędzie się 23 lutego.

„Bóg jest miłością” (1 J. 4,8) -  czytamy w Liście św. Jana Apostoła. – Miłość Boga przejawia się w tym, że istniejemy na tym świecie – podkreśla ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

XVIII Pielgrzymka rolników i sympatyków wsi na Jasną Górę organizowana przez Duszpasterstwo Rolników Diecezji Kieleckiej odbędzie się w dniach 4-5 marca.

Wolontariusze Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty przez ostatnie trzy dni prowadzili akcję "Serce dla hospicjum".  Jej celem była zbiórka środków dla placówki, której pomagają.

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte”, mówił podczas pielgrzymki do Polski święty Jan Paweł II, zwracając też uwagę na „porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić”. To przesłanie wypełnia wyjątkowy ruch, zainicjowany przez czasopismo „Miłujcie się!”.

Codzienne życie mieszkańców ziemi jędrzejowskiej podczas pierwszej wojny światowej będzie przedstawiał drugi tom Serii Świętokrzyskiej „Dzienniki, wspomnienia, pamiętniki, listy”, który powstał w ramach projektu realizowanego przez kilka kieleckich instytucji. Publikacja będzie nosić tytuł „Wielka Wojna nad Nidą. Kronika parafii Imielno (1912–1917)”. Jej autorem jest ks. Adam Włosiński, ówczesny proboszcz tamtejszej parafii.

W Klasztorze Sióstr Bernardynek w Chęcinach biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej odprawił Mszę Świętą w intencji chorych. W trakcie liturgii zgromadzonym wiernym udzielono sakramentu namaszczenia chorych.

11 lutego Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach Mszę Świętą odprawił biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

-Światowy Dzień Chorego, to dzień alarmu dla ludzi zdrowych, aby bronić się przed egoizmem i wszelkimi formami znieczulicy. Ten dzień zaprasza nas, aby przybrać na siebie szatę miłosiernego samarytanina - mówił podczas diecezjalnych obchodów Dnia Chorego biskup kielecki Jan Piotrowski.

Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” uroczystą Mszą Świętą rozpoczęli kolejny rok swoich spotkań. Homilię wygłosił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Nie ma miłości bez wierności

diecezja kielecka / 08 lutego 2019 /

Rozmowa z księdzem doktorem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej

Weekend Chwały

Kielce / 21 lutego 2019 /

Msza Święta, modlitwa, warsztaty – tak będzie wyglądała Weekendowa Szkoła Chwały, która rozpocznie się 22 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. To inicjatywa programu ewangelizacyjnego Armia Dzieci.

11 lutego Światowy Dzień Chorego

Diecezja Kielecka / 07 lutego 2019 /

11 lutego, we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego odbędą się 10 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Były one możliwością spotkania młodych katolików z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki zakończył tygodniową wizytę u misjonarzy na Jamajce. W jej trakcie poświęcił ważny ośrodek powstały dzięki wsparciu naszej diecezji.

Oddani Chrystusowi i Ewangelii

Diecezja Kielecka / 02 lutego 2019 /

– Służba Ewangelii rodzi się zawsze z doświadczenia radości i płynie z osobistego i radosnego ofiarowania się Bogu – mówił w homilii podczas Mszy Świętej w Święto Ofiarowania Pańskiego biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Skarby z Archiwum

diecezja kielecka / 01 lutego 2019 /

Archiwum Diecezjalne w Kielcach przeprowadziło renowację części zbiorów i dokumentów parafialnych. Ponadto dokonano dezynfekcji akt, które w większości były nowym nabytkiem archiwum.

W sobotę 2 lutego przypada w Kościele katolickim Uroczystość Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. – W diecezji kieleckiej mamy wszystkie formy życia konsekrowanego. Ostatnio zostało konsekrowanych osiem wdów. Łącznie jest ich siedemnaście i jeden wdowiec. Te osoby bardzo mocno oddają się na służbę Kościoła, ale nie wyłączają się z życia społecznego. Nadal są matkami, babciami. Nadal żyją w rodzinach czy prowadzą dom. W Kościele natomiast mają wśród obowiązków między innymi modlitwę liturgiczną. Modlą się w intencji całego Kościoła – powiedział ks. Tomasz Rusiecki wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Ostatni dzień kolędowania na Wesołej

Diecezja Kielecka / 31 stycznia 2019 /

„Kolędowanie Last Minute na Wesołej” - tak brzmi hasło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które zaplanowano 2 lutego po Mszy Świętej o godzinie 18.30 w auli Centrum Duszpasterskiego Wesoła54.

Strona 3 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna