Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Po czterech dniach pielgrzymowania VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej dotarła na Jasną Górę. Zakończyła się ona Mszą Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu Najświętszej Marii Panny.

Nowy odpust w parafii Ducha Świętego

Diecezja Kielecka / 23 sierpnia 2018 /

Parafia Ducha Świętego w Kielcach, na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej, będzie świętowała kolejny odpust. Pierwsza uroczystość odpustowa ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego odbędzie się już 25 sierpnia.

Już jutro VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej dotrze na Jasną Górę. Dziś wieczorem pątnicy będą w Lelowie.

Sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego wyruszyła VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce.

20 sierpnia z parafii św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach wyruszy VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej. Jest to największa rowerowa pielgrzymka w Polsce.

- Dzisiejsza uroczystość ku czci św. Maksymiliana przypomina nam, że świętość nie przychodzi ze śmiercią, ale rodzi się z całego życia opartego na przyjaźni z Chrystusem i ludźmi – powiedział Biskup Jan Piotrowski w  homilii podczas uroczystej Mszy Świętej odpustowej w Kościele pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego  w Kielcach.

Weszli na Jasną Górę

Jasna Góra / 13 sierpnia 2018 /

Po 8 dniach marszu w upale i deszczu, po przejściu ponad stu kilometrów 37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę weszła do jasnogórskiego sanktuarium. Pierwsza grupa pątników dotarła przed Cudowny Obraz Najświętszej Maryi Panny wczesnym popołudniem. Na Wałach Jasnogórskich odprawiono uroczystą Mszę Świętą.

37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wkracza w ostatnią fazę. Za pielgrzymami już 7 dni wędrówki przez województwo świętokrzyskie i śląskie.

37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę opuściła województwo świętokrzyskie i dotarła do miejscowości Koniecpol.

Włoszczowa osiągnięta. Wieczorem koncert

Diecezja Kielecka / 10 sierpnia 2018 /

Po prawie 30 kilometrach wśród malowniczych miejsc naszego regionu, 37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w piątkowy poranek w kolejny etap trasy.

Pielgrzymka przeszła przez Piekoszów

Diecezja Kielecka / 09 sierpnia 2018 /

Po pobycie w Kielcach 37. Kielecka Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę wyruszyła w dalszą drogę. W mieście do wyprawy dołączyło wielu nowych pątników. Rano wszyscy zaczęli podążać w stronę Piekoszowa.

Poświęcenie nowego kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego w Wolicy - Tokarni, odbędzie się w niedzielę 12 sierpnia o godz. 12.00. Uroczystościom będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Strona 6 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna