Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Kielce staną się miejscem 20. Ogólnopolskiego Dnia Judaizmu. Tradycyjnie, wydarzenie zaplanowano na 17 stycznia. Hasłem tegorocznego spotkania są słowa: „Uwiodłeś mnie, Panie, a ja pozwoliłem się uwieść” (Jer. 20,7). 

 

 

Marszałek województwa, burmistrzowie i wójtowie spotkali się z biskupem kieleckim księdzem Janem Piotrowskim. W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się tradycyjna noworoczna uroczystość lokalnych władz i ordynariusza diecezji kieleckiej. - Spotkanie ma charakter bożonarodzeniowy, noworoczny, z pewnym dystansem do polityki. Zwracamy jednak uwagę na to jest bliskie sercu tych wszystkich, którzy są zaangażowani w działalność samorządową – mówił biskup ksiądz Jan Piotrowski.

Rozmowa z ks. dr. Miłoszem Hołdą, filozofem, wykładowcą UPJPII w Krakowie i WSD w Kielcach.

Orszak Trzech Króli w Kazimierzy Wielkiej

Kazimierza Wielka / 09 stycznia 2017 /

Jak relacjonuje strona internetowa tamtejszej Parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego - Najpierw zatrzymaliśmy się przy szopce, która stoi przy Domu Sióstr Służebniczek, następnie poszliśmy oddać hołd Jezusowi przy szopce w Grocie.

 

Orszak w Skalbmierzu

08 stycznia 2017 /

W piątek, 6 stycznia, orszak Trzech Króli przeszedł również ulicami Skalbmierza. Spotkanie rozpoczęło się o 11:30 na miejskim rynku.

Światowy Dzień Misyjny Dzieci

Kielce/Włoszczowa / 06 stycznia 2017 /

Za nami Światowy Dzień Misyjny Dzieci. W Kielcach obchody tego dnia połączone były z uroczystościami związanymi ze świętem Trzech Króli.

Włoszczowski Orszak Trzech Króli

Włoszczowa / 06 stycznia 2017 /

Orszak Trzech króli po raz kolejny przeszedł ulicami Parafii pw. bł. ks. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. Wierni, prowadzeni przez mędrców i w towarzystwie Rycerzy Kolumba  ruszyli z trzech punktów w mieście by pokłonić się Dzieciątku Jezus.

Objawienie Pańskie, znane też jako pokłon Trzech Króli, to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich. Warto poznać jego historię i tradycję. 

Kościelna lista obecności

diecezja kielecka / 05 stycznia 2017 /

Diecezja kielecka jest na 16 miejscu (na 41 diecezji) w Polsce pod względem odsetka wiernych przyjmujących w czasie Mszy Komunię świętą. A jak wygląda sprawa naszej obecności w Kościele?

Tradycyjnie już 6 stycznia przez Kielce przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie połączone będzie z kolędowaniem na Placu NMP w Kielcach.

Wspólne kolędowanie w święto Trzech Króli – to propozycja księży Pallotynów z Karczówki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Karczówce. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć zarówno kolędy tradycyjne, jak i mniej znane pastorałki i pieśni.

Zmarł ks. Krzysztof Pawlik, proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Polichnie. Miał 51 lat i 26 lat kapłaństwa. Przyczyny śmierci są badane.

Od kilku lat parafia św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu wspomaga Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, a w szczególności w okresie Świąt Bożego Narodzenia poprzez młodych kolędników misyjnych. Dzieci wcielają się w role postaci z betlejemskiej stajenki: Maryi, Józefa, anioła, pasterzy oraz Trzech Króli i odwiedzają wioski wokół miasta.

[AUDIO] 2016 rok w Kościele katolickim

Diecezja Kielecka / 30 grudnia 2016 /

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, obchody 1050- tej  rocznicy chrztu Polski czy Światowe Dni Młodzieży – to tylko kilka z wielu  wydarzeń jakie miały miejsce w 2016 roku w Kościele katolickim. Dla wiernych był to wyjątkowy czas. 

Strona 6 z 43

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay