Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Caritas Diecezji Kieleckiej prosi o wsparcie jednym procent podatku. Pozyskane z tego tytułu środki organizacja przeznaczy na rzecz hospicjów, innych ośrodków zdrowia czy na pomoc ubogim. W zeszłym roku dzięki zaufaniu podatników kielecka Caritas pozyskała prawie 560 tysięcy złotych.

Do 12 marca będzie można oglądać wystawę dotyczącą Matki Teresy z Kalkuty. Ekspozycja jest dostępna w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.

Wywiad z ks. Tomaszem Siemieńcem, redaktorem naczelnym „Niedzieli” kieleckiej

Przed nami  II niedziela Wielkiego Postu znana także jako Niedziela Ad Gentes. W Kościele to Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. We wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych  modlimy się tego dnia w intencji misji, misjonarzy i misjonarek.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty drugi organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.

Nocna Droga Krzyżowa po raz czwarty

Kielce - Dąbrowa/ Święty Krzyż / 20 lutego 2018 /

Już po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje Nocną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Tym razem  wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko".

W najbliższą niedzielę (25.02.) wierni wyruszą  z modlitwą w pierwszej w tym roku plenerowej drodze krzyżowej. Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Skalbmierza to propozycja dla wszystkich wiernych dekanatu skalbmierskiego.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Caritas Diecezji Kieleckiej rusza z wielkopostnymi dziełami. W najbliższych tygodniach przeprowadzone będą zbiórki pieniędzy na rzecz potrzebujących. Prócz tego, wolontariusze, jak co roku, staną w sklepach i będą zachęcali do dzielenia się żywnością. Dodatkowo, we wszystkich parafiach będą rozprowadzane baranki wielkanocne z białej czekolady.

W Kościele Katolickim Środą Popielcową rozpoczął się Wielki Post. Tego dnia wierni zbierali się w świątyniach, by wziąć udział w obrzędzie posypywania głów popiołem. Jest on symbolem publicznie przyjmowanej pokuty. W Popielec, Mszy świętej w kieleckiej katedrze przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski.

- Czterdzieści dni Wielkiego Postu przygotowuje nas do doświadczenia Paschy – Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Prowadzi nas do odkrycia, że Bóg jest naszym Ojcem, że jesteśmy dziećmi Bożymi, że mamy godność i powołanie wynikające z łaski Chrztu Świętego. Wielki Post ma wymiar pasyjny, prowadzi do głębszej refleksji nad Męką i Śmiercią Chrystusa, aby mieć udział w Jego Zmartwychwstaniu – mówił w porannej rozmowie Radia eM Kielce ks. Dariusz Gącik, wikariusz generalny diecezji kieleckiej.

W Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty odbyły się obchody Światowego Dnia Chorego. Podczas Mszy świętej, w tamtejszej kaplicy modlono się w intencji cierpiących ale nie tylko. Duchowni podkreślali także znaczenie wolontariuszy pracujących wśród pacjentów tego ośrodka.

Powróćmy do miłującego Boga

diecezja kielecka / 14 lutego 2018 /

- Wielki Post skłania do nawrócenia i powrotu do Boga. Człowiek nawrócony jest szczęśliwy. Odkrywa wartość miłości, dobra, prawdy, wierności. Dzięki Bożej łasce już nie jest samotnym ogrodnikiem na polu własnego życia, ale Pan Bóg użyźnia go darem Bożego Słowa i sakramentami świętymi zwłaszcza Eucharystią - powiedział w wywiadzie dla Diecezjalnego Radia eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Środą Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post. Kościół katolicki zachęca w tym czasie do postu, modlitwy i jałmużny, które duchowo przygotowują do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Strona 6 z 73

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna