Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Polska pomaga” – pod takim hasłem zorganizowany zostanie w Kielcach Kiermasz Miłosierdzia.  Dochód z akcji przeznaczony zostanie na wsparcie potrzebujących. 

Długie grudniowe wieczory, krótkie dni, adwentowe czuwanie – skłaniają do refleksji. Do wyjścia na pustynię, modlitwy i ciszy, by zobaczyć swoje życie w odniesieniu do Boga, ludzi w tym przedświątecznym czasie. 

Rozmowa z Małgorzatą Gorzelak, historykiem sztuki z Muzeum Diecezjalnego w Kielcach. 

Rozmowa z ks. prof. Stefanem Radziszewskim, polonistą, wykładowcą WSD w Kielcach  

Około 16 ton żywności zebrano podczas weekendowej zbiórki przeprowadzonej przez kielecką Caritas. Dzięki temu pomoc może otrzymać nawet ponad dwa tysiące rodzin. 

Już po raz 26 do Kielc zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczyste przekazanie płomienia miało miejsce w parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Od harcerzy odebrał go ks. biskup Marian Florczyk.

 

Rusza zbiórka żywności

Świętokrzyskie / 09 grudnia 2016 /

Kielecka Caritas rozpoczyna dziś przedświąteczną zbiórkę żywności. W ponad 60 sklepach wolontariusze będą zbierać produkty, które trafią do najbardziej potrzebujących w diecezji kieleckiej. 

Rekolekcje powołaniowe

Diecezja kielecka / 08 grudnia 2016 /

Od 26 do 29 grudnia tego roku potrwają  rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Zacznij słuchać Głosu Powołania". Rekolekcje skierowane do młodzieży męskiej z diecezji kieleckiej przeprowadzone zostaną w Ośrodku Rekolekcyjnym „WYSPA" koło Budzynia.

 

W dniach 15 – 18 grudnia 2016 roku odbędą się Rekolekcje Adwentowe pod hasłem: „Idźcie i głoście!". Organizatorem wydarzenia jest wspólnota „Koinonia św. Pawła".

 

W niedzielę, 11 grudnia do Kielc przywędruje Betlejemskie Światełko Pokoju. Tradycyjnie do stolicy województwa świętokrzyskiego przetransportują go kieleccy harcerze. 

„Tygrys  według Brożka” to tytuł spektaklu, który już wkrótce wystawiony zostanie na  scenie Teatru Wyższego Seminarium Duchownego  w Kielcach. 

 

O misjonarzach i idei hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” mówił na antenie Radia eM Kielce gość porannej rozmowy ksiądz Łukasz Zygmunt. Jednym z tematów audycji był także nowy modlitewnik Wydawnictwa Jedność.

50 nowych akolitów Liturgicznej Służby Ołtarza z diecezji kieleckiej przyjęło błogosławieństwo ordynariusza diecezji kieleckiej księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach 

Strona 6 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay