Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Około 2000 paczek udało się przygotować dzięki tegorocznej, świątecznej zbiórce żywności zorganizowanej przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Część już trafiła do osób potrzebujących. Pozostałe zostaną rozdane podczas wigilii dla bezdomnych.

Po raz drugi w Hali Legionów odbędzie się koncert „Betlejem w Kielcach”.  Podczas imprezy będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata.

W okresie bożonarodzeniowym do naszych domów zapukają kolędnicy misyjni. Tą akcją najmłodsi chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych.

 

Już po raz 27 do Kielc zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczyste przekazanie płomienia miało miejsce w Sanktuarium  Miłosierdzia Bożego w Kielcach. Od harcerzy odebrał go ks. biskup Andrzej Kaleta. Tegoroczna sztafeta odbywa się pod hasłem "W Tobie jest Światło" .

 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Podobnie jak w poprzednich latach, również i w tym roku Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje wigilię dla bezdomnych. Tradycyjnie odbędzie się ona 24 grudnia.

Około 80 dzieci z diecezji kieleckiej uczestniczyło w tegorocznej  edycji Konkursu Szopek Bożonarodzeniowych.  Najlepsze prace zostały nagrodzone. Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbyło się w Kurii Diecezjalnej w Kielcach. Teraz wszystkie szopki trafią do parafii św. Józefa Opiekuna Rodziny, gdzie zostaną poddane licytacji.  Zebrane w ten sposób fundusze zostaną przekazane na rzecz misji.

17 grudnia 2017 r, czyli w trzecią Niedzielę Adwentu, o godz. 12.30 ks. biskup pomocniczy Andrzej Kaleta odprawi Mszę świętą Prymicyjną i udzieli Prymicyjnego Błogosławieństwa Biskupiego w swoim rodzinnym kościele Niepokalanego Poczęcia NMP w Busku-Zdroju.

W niedzielę 17 grudnia 2017 r. do Kielc przywędruje Betlejemskie Światło Pokoju. Tradycyjnie do stolicy województwa świętokrzyskiego przetransportują go kieleccy harcerze.

Na wspólnym spotkaniu opłatkowym zgromadzili się pracownicy diecezjalnego Radia eM Kielce, Drukarni Adama Półtawskiego i Wydawnictwa Jedność. W wydarzeniu uczestniczył  ks. biskup Jan Piotrowski.

Ksiądz Andrzej Kaleta jest nowym biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. Święcenia biskupie przyjął w sobotę - 9 grudnia w Bazylice Katedralnej w Kielcach.  

Rozmowa z księdzem doktorem Jarosławem Czerkawskim, wykładowcą w WSD i proboszczem parafii świętego Izydora w Posłowicach.

– Ta księga nosi ślady szycia w miejscach przedarcia lub pęknięcia karty. Ktoś zszywał ją z pietyzmem, niczym chirurg otwartą ranę – mówi ksiądz doktor Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej, pokazując „Graduał Wiślicki”.

Te księgarnie znajdziemy w Częstochowie, Lublinie,Katowicach i we Wrocławiu. Niedawno pojawiła się także w Kielcach. Przy ulicy Sienkiewicza od niedawna działa Księgarnia Świętego Pawła, w której znajdziemy nie tylko słowo pisane ale i płyty z muzyką i filmami czy kalendarze. Sklep doczekał się oficjalnego otwarcia i poświęcenia a teraz zaprasza do zapoznania się ze swoją ofertą.

Strona 6 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna