STARCOM MULTI (7)
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

I Turniej Szachowy o puchar ks. biskupa Andrzeja Kalety odbędzie się 21 kwietnia w budynku Gminnego Ośrodka Kultury w Górnie. W rozgrywkach mogą wziąć udział ministranci z diecezji kieleckiej.

Za nami Uroczystość Zwiastowania Pańskiego i związany z nią Dzień Świętości Życia. Mszy świętej w kieleckiej katedrze przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

W dniu 18 kwietnia przypada 20 – rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Z tej okazji  ukazała się książka pt. „Dokąd zmierzamy?” Z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem o wierze, wartościach i wspólnocie rozmawia Katarzyna Bernat.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił święty Jan Paweł II. W Kielcach główne uroczystości odbyły się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Wręczone zostały także medale „Beati Misericordes”.

Rozmowa z księdzem Stanisławem Słowikiem, dyrektorem Caritas diecezji kieleckiej

Dowolną ofiarą będzie można wesprzeć Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach podczas koncertu, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19.00 w kościele garnizonowym w Kielcach przy ul. Chęcińskiej 2.

Ksiądz Dariusz Gącik, wikariusz generalny był gościem Katarzyny Bernat w audycji „Prawdę mówiąc”. Jednym z tematów rozmowy była rozpoczęta Oktawa Wielkiej Nocy, która trwa w sumie osiem dni.

Alleluja! Jezus żyje!

diecezja kielecka / 01 kwietnia 2018 /

– Dla człowieka wierzącego radość płynąca z faktu Zmartwychwstania Pańskiego zdaje się rozlewać na cały świat – powiedział biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta w słowach skierowanych do wiernych w czasie Mszy Świętej Pontyfikalnej, która została odprawiona w kieleckiej bazylice katedralnej. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. biskup Jan Piotrowski.

Około pięciuset osób - biednych, samotnych i bezdomnych spotkało się przy wspólnym- wielkanocnym stole w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała kielecka Caritas.  -Wszystko po to, by nikt nie czuł się w Święta zapomniany - powiedział  Ks. Stanisław Słowik, dyrektor organizacji.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, rektorem kościoła akademickiego świętego Jana Pawła II w Kielcach.

O rozważaniach św. Jana Pawła II o krzyżu opowiadał na antenie Radia eM Kielce ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna uroczysta poranna procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Kapłan ogłasza światu, że Chrystus Zmartwychwstał. On zwyciężył grzech, śmierć, zło i jest Żywym Bogiem.

Święta w polskiej religijności, tradycji i kulturze mają swoją bogatą symbolikę, która sprawia, że silniej odczuwamy atmosferę świąt oraz może przyczynić się do pogłębienia naszej więzi z Bogiem. W Wielką Sobotę trwa adoracja Jezusa Chrystusa złożonego w grobie. Przed południem święcone są pokarmy. W koszyczkach nie może zabraknąć chleba, jajek, kiełbasy, chrzanu i baranka. Niezwykle bogatą symbolikę ma sprawowana po zmroku Wigilia Paschalna. Składa się ona z Liturgii Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii.

Strona 6 z 78

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna