Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

150 tysięcy złotych z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i 50 tysięcy złotych z Funduszu Kościelnego trafiło do parafii świętego Jana Chrzciciela w Skalbmierzu na remont XII-wiecznej zabytkowej kolegiaty. W świątyni zostanie odnowiona posadzka oraz wzmocnione posadowienie chóru kościelnego.

 

Mszą świętą pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego w Bazylice Katedralnej rozpoczął się rok szkolno-katechetyczny.

Kościół proponuje akcję "100 dni trzeźwości na 100 lat niepodległości". Wiąże się ona z wolnością wewnętrzną i można ją podjąć właśnie teraz. – Akcję można podjąć, a do końca roku jeszcze troszeczkę mamy czasu, co prawda ten początek inicjatywy był 4 sierpnia, aby 11 listopada, czyli w rocznicę odzyskania niepodległości, zakończyć tę abstynencję. Jednak pamiętajmy, że każdy czas jest dobry do tego, aby rzeczywiście popracować nad samym sobą, żeby zmierzyć się też z samym sobą – mówi ks. Kamil Banasik, diecezjalny duszpasterz trzeźwości i członek Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych gminy Kielce w audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Biskup niezłomny

Diecezja kielecka / 26 sierpnia 2018 /

Dwudziestego szóstego sierpnia, w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, mija 55 rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka, Biskupa Kieleckiego w latach 1938-1963. Pamięć o duchownym,  niesłusznie oskarżonym, aresztowanym i torturowanym przez komunistów jest w Kielcach wciąż żywa.

26 sierpnia mija 55 rocznica śmierci księdza biskupa Czesława Kaczmarka. Ordynariusz diecezji kieleckiej pełnił posługę biskupią od 1938 do 1963 roku najtrudniejszych latach okupacji niemieckiej i komunistycznego terroru.

W sobotę odbył się pierwszy odpust ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego w parafii Ducha Świętego w Kielcach. Jest to jedyna taka uroczystość związana ze świętą w całej Polsce.

Konferencje Episkopatów wybierają swoich delegatów na synody, którzy – aby brać udział w synodzie – muszą następnie zostać zatwierdzeni przez papieża. Ponadto Ojciec Święty sam wybiera biskupów na Ojców Synodalnych. Tym razem papież Franciszek wybrał bp. Mariana Florczyka na najbliższy synod o młodzieży - poinformował portal Konferencji Episkopatu Polski.

„Karolina – ta, która zawstydza” – pod takim hasłem 1 września odbędzie się Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie.

Po czterech dniach pielgrzymowania VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej dotarła na Jasną Górę. Zakończyła się ona Mszą Świętą w Kaplicy Cudownego Obrazu Najświętszej Marii Panny.

Nowy odpust w parafii Ducha Świętego

Diecezja Kielecka / 23 sierpnia 2018 /

Parafia Ducha Świętego w Kielcach, na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej, będzie świętowała kolejny odpust. Pierwsza uroczystość odpustowa ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego odbędzie się już 25 sierpnia.

Już jutro VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej dotrze na Jasną Górę. Dziś wieczorem pątnicy będą w Lelowie.

Sprzed kościoła pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego wyruszyła VI Rowerowa Pielgrzymka Diecezji Kieleckiej na Jasną Górę. Jest to największa tego typu inicjatywa w Polsce.

Strona 6 z 100

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna