Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Pielgrzymka śladami bł. Wincentego

Kraków-Jędrzejów / 23 stycznia 2019 /

8 marca rozpocznie się III Piesza Pielgrzymka Śladami Błogosławionego Wincentego Kadłubka. To niezwykła okazja do modlitwy i poznania lepiej tej niezwykłej postaci.

Już od ponad tygodnia młodzież z diecezji kieleckiej przebywa w Panamie na Światowych Dniach Młodzieży. Dołączył do nich biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

O gościnności Kościoła

Diecezja Kielecka / 21 stycznia 2019 /

Trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, który odbywa się również w naszej diecezji. Jednym z wydarzeń towarzyszących obchodom tego okresu była specjalna konferencja, która odbyła się w poniedziałek w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Już od blisko tygodnia młodzież z naszej diecezji przebywa w Panamie, gdzie uczestniczy w diecezjalnym etapie Światowych Dni Młodzieży. Przed nimi spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Choć centralne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamia jeszcze przed nami, to dziś rozpoczął się diecezjalny etap spotkania młodych katolików z całego świata.

Nabożeństwem ekumenicznym w Kościele Świętej Trójcy w Kielcach rozpoczął się w diecezji kieleckiej Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Modlitwie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Księża też ratowali Żydów

Kielce / 18 stycznia 2019 /

Rozmowa z Ewą Kołomańską, kierownikiem Działu Edukacji Martyrologicznej Muzeum Wsi Kieleckiej.

Uroczyste powitanie przez miejscową parafię, zwiedzanie i integracja – tak wyglądały pierwsze dni pobytu reprezentantów naszej diecezji na Światowych Dniach Młodzieży w Panamie.

Panama w Kielcach

Diecezja Kielecka / 15 stycznia 2019 /

Młodzież naszej diecezji wyjechała na Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Oprócz modlitwy i spotkania z papieżem Franciszkiem młodzi ludzie będą mieli okazję do poznania tamtejszych mieszkańców, ich kultury, zwyczajów i tradycji. Nie każdy ma możliwość odbyć pielgrzymkę do Panamy. Okazuje się jednak, że aby poczuć klimat tych niezwykłych dni nie trzeba wybierać się za ocean.

Dwa zespoły, chór i jedna solistka reprezentujący województwo świętokrzyskie zdobyli wysokie miejsca na 25. Międzynarodowym Festiwalu Kolęd i Pastorałek, który odbywał się w ostatni weekend w Będzinie. Przedstawiciele naszego regionu otrzymali nagrody w czterech z dwunastu kategorii, w których byli oceniani wykonawcy.

Z młodzieżą trzeba być

Kielce / 14 stycznia 2019 /

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym Diecezji Kieleckiej. 

Najpiękniejsze polskie kolędy, a także pastorałki i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata zabrzmiały podczas koncertu „Betlejem w Polsce”, który odbył się w Hali Legionów w Kielcach. Przed publicznością wystąpili artyści reprezentujący siedem narodowości wywodzących się z różnych chrześcijańskich tradycji.

Strona 6 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna