Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

„Tygrys  według Brożka” to tytuł spektaklu, który już wkrótce wystawiony zostanie na  scenie Teatru Wyższego Seminarium Duchownego  w Kielcach. 

 

O misjonarzach i idei hasła roku duszpasterskiego „Idźcie i głoście” mówił na antenie Radia eM Kielce gość porannej rozmowy ksiądz Łukasz Zygmunt. Jednym z tematów audycji był także nowy modlitewnik Wydawnictwa Jedność.

50 nowych akolitów Liturgicznej Służby Ołtarza z diecezji kieleckiej przyjęło błogosławieństwo ordynariusza diecezji kieleckiej księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach 

Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana w Kielcach otworzyło 43 wystawę pokonkursową Współczesnej Ludowej Sztuki Religijnej.

 

Kielecka Caritas organizuje przedświąteczną zbiórkę żywności. 9 i 10 grudnia w ponad 60 sklepach wolontariusze będą zbierać produkty, które trafią do najbardziej potrzebujących w diecezji kieleckiej. 

Na muzyczny finał Roku Miłosierdzia zapraszają dzieci i młodzież z parafii bł. Józefa Pawłowskiego we Włoszczowie. W tamtejszym Domu Kultury, w piątek (2.12) o 17-tej, będzie można usłyszeć dwie schole – nagradzaną na regionalnych przeglądach dziecięcą „Boże Echo” oraz młodzieżową „Cordia”.

W sobotę, 3 grudnia podczas uroczystości odpustowych w parafii p.w. Św. Mikołaja w Lisowie odbędzie się uroczyste wprowadzenie relikwii Św. Mikołaja do kościoła w asyście księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

#Jeszcze5minutek – najbardziej popularne rekolekcje internetowe przez cały Adwent 2016 znalazły się w programie Radia eM Kielce oraz na antenie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Już w 13 regionach Polski codziennie nadawane są audycje z fragmentami książki ojca Adama Szustaka #Jeszcze5minutek, które czytają: Krystyna Czubówna, Dominika Figurska i Cezary Żak. W Radiu eM Kielce rekolekcje emitowane są od poniedziałku do piątku o godz. 19.45.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

Dziś mija druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.  Z tej okazji, w  kieleckiej Bazylice odprawiona została Msza Święta. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. Tomasz Rusiecki, ojciec duchowny księży.

Msza za kieleckich gwarków

Kielce / 29 listopada 2016 /

W niedzielę 4 grudnia o godz. 12 w kościele rektorskim na kieleckiej Karczówce odbędzie się uroczysta msza barbórkowa za kieleckich górników i ich rodziny. Ojcowie Pallotyni i Stowarzyszenie Genius Loci „Karczówka” zapraszają do wspólnej modlitwy.

Dziś mija druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji kieleckiej Bazylice, o godz. 18.  odprawiona zostanie Msza Święta.

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Strona 5 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay