Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ponad  3,5 tys.  złotych zebrano przy tegorocznej żywej szopce, którą przez dwa dni można było oglądać przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Pieniądze zostały wpłacone na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

Biskup Kielecki Jan Piotrowski w przyszłym tygodniu uda się w podróż na Wybrzeże Kości Słoniowej w zachodniej Afryce. Pracują tam misjonarze z diecezji kieleckiej. 

Przed nami Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.  Odbędzie się ono 28 stycznia  o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Podczas spotkania podsumowana zostanie działalność dzieci i młodzieży w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

- Było po prostu cudownie. Ci, którzy nie byli mają czego żałować – takie głosy słyszeliśmy od publiczności koncertu „Kieleckie Betlejem”. To było pierwsze tego typu wydarzenie w Kielcach. Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób.

Rozmowa z doktorem Tomaszem Domańskim, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Rok 2017 jest poświęcony świętemu bratu Albertowi, żyjącemu na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie. Był człowiekiem znanym z wielkiego poświęcenia i wyjątkowej działalności dobroczynnej na rzecz najbiedniejszych. 

Misja Sudan

15 stycznia 2017 /

Rozmowa z Bartłomiejem Wróblewskim z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”. 

Dialog źródłem prawdy

Kielce / 15 stycznia 2017 /

- W modlitwie i dialogu człowiek zawsze poznaje prawdę o sobie –powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Judaizmu.

Wyłoniono zwycięzców II Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 88 prac w dwóch kategoriach wiekowych  nagrodzono 21 szopek wykonanych przez 26 uczniów. 

 

Wiktoria Sator, Łukasz Ślepecki i Wiktoria Wojas – to uczniowie, którzy będą  reprezentować diecezję kielecką na etapie ogólnopolskim  27.Olimpiady Teologii Katolickiej. Wśród 36 osób rywalizujących na etapie diecezjalnym, to oni okazali się najlepsi. 

 

„Pojednanie – miłość Chrystusa przynagla nas” – pod takim hasłem będzie przebiegał w tym roku Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Tradycyjnie chrześcijanie różnych wyznań będą spotykać  się na ekumenicznych nabożeństwach, modlitwach i konferencjach.

Wspólne kolędowanie

Kielce / 12 stycznia 2017 /

12 stycznia w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach odbędzie się Koncert Kolęd i Pastorałek.  Podczas wydarzenia, które swoją artystyczną wymową nawiązuje do świątecznej tradycji, nie zabraknie Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Podczas imprezy będzie można wziąć udział we wspólnym kolędowaniu wraz z duchownym oraz posłuchać występu zespołu Pozytywnie Nakręceni oraz grupy Uśmiech. Odautorska kolędę zaprezentują przed przybyłymi także policjanci z Wojewódzkiej Komendy Policji.

 

 

Wszystko zaczyna się od odkrywania w sobie pasji przez nauczyciela i zachęcenie młodzieży do ciężkiej, wytężonej pracy  - takiego źródła sukcesu Liceum Ogólnokształcącego  imienia świętej Jadwigi Królowej, które zajęło 10. Miejsce w ogólnopolskim rankingu upatruje jego dyrektor – siostra dr Natalia Białek. 

 

Strona 5 z 43

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay