Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Strażniczka Polskich Kresów

świętokrzyskie / 12 czerwca 2018 /

17 i 18 czerwca br. Ziemię Świętokrzyską odwiedzi ksiądzdr Jarosław Wąsowicz SDB, który będzie promował książkę – album„Maryja z Ostrej Bramy. Strażniczka Polskich Kresów”.

O wierze, religii i Kościele dyskutowali siostra Małgorzata Chmielewska, redaktor Tomasz Terlikowski i ks. Mirosław Tykfer. Debata pod tytułem: „Dialogi o religii. Kościół w czasach kryzysu” zorganizowano w ramach trwających Targów Sacroexpo.

SACROEXPO rozpoczęte

Kielce / 11 czerwca 2018 /

Na Targach Kielce rozpoczęła się XIX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, czyli SACROEXPO. 280 wystawców z 11 krajów przedstawi  swoje oferty zwiedzającym.  Gospodarzem wydarzenia jest ks. Bp Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Tłum kielczan uczestniczył w Marszu dla życia i rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Kielc. Jego uczestnicy promowali wartość rodziny kierując się hasłem "Polska rodziną silna".

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Rozmowa z siostrą Judytą Bożek, misjonarką  Świętej Rodziny

Dla integracji

Daleszyce / 07 czerwca 2018 /

„Wesoło i bezpiecznie z Anielską mocą!” - pod takim hasłem odbędzie się I Piknik Rodzinny w Daleszycach. Imprezę zaplanowano na 16 czerwca.

23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny  rozstrzygnięty.  Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Podczas tegorocznej edycji wyłoniono łącznie 31 laureatów.

Przed nami Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Jest to najważniejsze wydarzenie branży sakralnej w Europie.

W Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej wręczono nagrody zwycięzcom i laureatom Świętokrzyskiej Ligi Szachowej. Gościem honorowym był biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

"Polska rodziną silna" – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne marsze dla życia i rodziny organizowane w całej Polsce. W Kielcach, podobnie jak w wielu innych miastach  to wydarzenie odbędzie się 10 czerwca. Tego samego dnia w marszu przejdą mieszkańcy Włoszczowy.

27 lat temu św. Jan Paweł II odwiedził Kielce. Tylko na stronie em.kielce.pl zobaczysz wyjątowe zdjęcia z tej wizyty.

W rodzinie nasza przyszłość

diecezja kielecka / 02 czerwca 2018 /

Rozmowa z ks. dr. Rafałem Dudałą, Rektorem kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach.

Obchodzimy dziś Międzynarodowy Dzień Dziecka. Gdy sięgniemy do historii, okaże się, że godność dzieciom nadało dopiero chrześcijaństwo. W starożytności dzieci się nie liczyły, tymczasem Jezus Chrystus mówi: pozwólcie dzieciom przychodzić do mnie (Mk 10,14). – Chciałbym przede wszystkim życzyć dzieciom, by były kochane przez rodziców i każdego człowieka. Dziecko jest najpiękniejszym obrazem człowieczeństwa – ze względu na serce i ufność. Jezus, przychodząc na świat, podniósł do wielkiej rangi godność każdego człowieka – powiedział ks. biskup Marian Florczyk w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 5 z 81

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna