Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Za nami kolejna przedświąteczna zbiórka żywności. - Kielczanie byli bardzo hojni. Zebraliśmy naprawdę dużo produktów - powiedziała Emilia, jedna z wolontariuszek, która włączyła się w tegoroczną akcję.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na IV niedzielę Wielkiego Postu (11 marca 2018).

 

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

V Regionalny Przegląd Pieśni Pasyjnej i Pokutnej odbędzie się w dniach 10-11 marca 2018 (sobota, niedziela) w Bazylice Mniejszej pw. Trójcy Świętej - Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

Rusza kolejna przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas Diecezji Kieleckiej. Około 1200 wolontariuszy będzie stacjonowało w ponad 70 sklepach w naszym regionie. Zebrana żywność jeszcze przed świętami trafi do potrzebujących.

Trwa XX Pielgrzymka Maturzystów na Jasną Górę. W tym roku przeżywana jest pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.  

Pątnicy znów wyruszą nocą

Skalbmierz / 05 marca 2018 /
  1. Nocna Droga Krzyżowa ze Skalbmierza do Proszowic wyruszy 23 marca po Mszy świętej o godzinie 20.00 w kolegiacie w Skalbmierzu.

Ponad dwieście osób uczestniczyło w tegorocznej Nocnej Drodze Krzyżowej na Święty Krzyż. Tę modlitewną wyprawę rozpoczęła Msza św. w Kościele NMP Matki Kościoła w Kielcach-Dąbrowie. Eucharystii przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski.

Na dużej scenie Kieleckiego Centrum Kultury odbyła się premiera musicalu pt. „Ozeasz. Historia niemożliwej rodziny”. To druga z trzech części muzycznych widowisk, dla których inspiracją stała się Biblia. Autorką scenariusza i tekstów piosenek jest Zuzanna Ferenc-Warchałowska. Muzykę skomponował Wojciech Armata a całość wyreżyserował Michał Ośka, tancerz Kieleckiego Teatru Tańca. Na scenie wystąpili m.in. studenci i absolwenci Instytutu Edukacji Muzycznej UJK. W jednej z ról zobaczyliśmy aktorkę „Kubusia” Agatę Sobotę.

Księża - Żołnierze Wyklęci

Diecezja Kielecka / 01 marca 2018 /

Rozmowa z ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem - Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

250 pątników wzięło udział w drodze krzyżowej dekanatu skalbmierskiego. Wierni pokonali trasę 7 km z Działoszyc do Skalbmierza przy 15 stopniowym mrozie słuchając rozważań o Duchu Świętym. Droga krzyżowa odbyła się w niedzielę 25 lutego 2018 roku. Pątnicy modlili się w intencji dekanatu skalbmierskiego.

Reprezentacja Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach obroniła tytuł Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej.

Rozmowa z księdzem doktorem Sebastianem Wieczorkiem, opiekunem duchowym Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Strona 5 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna