online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski podczas wizyty w Kielcach dziękował Polakom i Solidarności za pomoc Kościołowi na Ukrainie. Jak podkreślał, tylko dzięki okazanemu wsparciu kościół ten mógł się odrodzić po trudnych czasach.

Uroczystość Objawienia Pańskiego, czyli Święto Trzech Króli, upamiętnia pokłon trzech mędrców, którzy złożyli dary Narodzonemu Jezusowi. Wedle tradycji było to: złoto - symbol godności królewskiej, kadzidło - godności kapłańskiej, mirra - symbol wypełnienia proroctw mesjańskich oraz zapowiedź śmierci Zbawiciela.

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli, to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. – W osobach Trzech Króli widzimy tych, którzy szukają Chrystusa. Szukać Chrystusa to szukać prawdy, dobroci, miłości – powiedział na antenie diecezjalnego Radia eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.

XI Świętokrzyski  Festiwal Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty. Jury już wybrało najlepszych.

Pod hasłem wspólnego kolędowania przebiegać będzie Święto Trzech Króli w Parafii p.w. św. Wincentego Pallottiego w Kielcach. Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu.

 

Za nami kolejny rok, a więc wiele wspaniałych a może także i smutnych chwil. Czas więc na podsumowania. Wierni z diecezji kieleckiej zapamiętają szczególnie kilka momentów.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski spotkał się z przedstawicielami Parafialnych Kół Caritas podczas Mszy świętej w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Zebrani w świątyni wspólnie modlili się w intencji wolontariuszy działających w tych najmniejszych społecznościach wiernych.

Ponad pięćdziesiąt młodych ludzi będzie reprezentowało diecezję kielecką na kolejnym Europejskim Spotkaniu Młodych. Tym razem odbędzie się ono w Bazylei.  Spotkanie potrwa do 1 stycznia 2018 r.

Tradycyjnie już 6 stycznia przez Kielce przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie połączone będzie z kolędowaniem na Placu świętego Jana Pawła II w Kielcach.

- Boże Narodzenie jest świętem wiary w Syna Bożego, który stał się człowiekiem, aby przywrócić człowiekowi jego godność dziecka Bożego utraconą z powodu grzechu – mówił ks. biskup Jan Piotrowski podczas Bożonarodzeniowej Eucharystii w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Osoby bezdomne, samotne i ubogie po raz kolejny zasiadły dziś do wigilijnego stołu, który czekał na nich w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób.

Dwa telewizory i drukarka. To dary dla Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Nowe sprzęty elektroniczne będą służyły zarówno podopiecznym placówki jak i jej obsłudze.

Chrystus się narodził

Diecezja Kielecka / 24 grudnia 2017 /

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

W święta Bożego Narodzenia chciałbym z życzeniami dotrzeć do wszystkich ludzi, nie pomijając nikogo. Życzę wszystkim diecezjanom i ludziom dobrej woli, aby Pan Jezus, wniósł w Wasze serca pokój, nadzieję, miłość. Niech tworzy i umacnia się w nas postawa, abyśmy umieli z radością przyjąć drugiego człowieka, swojego bliźniego. Nasze przeżywanie wiary jest prawdziwie piękne, jeśli dokonuje się we wspólnocie. Otwórzmy więc serca na narodzenie Pana, aby umacniało się w nas to, co dobre i szlachetne. Życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Szczęść Boże.

                                                                                                          + Jan Piotrowski,

                                                                                                           Biskup Kielecki

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej

Strona 5 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna