online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przed nami czwarta edycja wydarzenia pn.  "Różaniec  na ulicy". W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc. Na pierwsze z nich organizatorzy zapraszają w niedzielę - 8 października.  

Z różańcem w ręku...

Diecezja Kielecka / 04 października 2017 /

W pierwszą sobotę października (7.10) odbędzie się ogólnopolska akcja pt. „Różaniec do granic”. Tego dnia wszyscy chętni  będą modlić się w kościołach stacyjnych, wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata.

Dziś  przypada liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji ordynariusz kielecki ksiądz biskup Jan Piotrowski apeluje o ochronę przyrody. – Dzisiejsze wspomnienie jest osobistym listem świętego Franciszka przekazywanym poprzez głos Kościoła. Niedawno Ojciec Święty encykliką „Bądź pochwalony, Panie”, czerpiąc natchnienie od świętego Franciszka z Asyżu, stawiał nam pytanie, czy wiemy, co dzieje się w naszym domu? Tym naszym domem jest świat, który nas otacza – powiedział ksiądz biskup w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przed nami liturgiczne wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. Z tej okazji, ks. biskup Jan Piotrowski wystosował specjalny list do diecezjan, w którym apeluje o ochronę powietrza.

Dzień Papieski w Kielcach

Kielce/ Diecezja Kielecka / 03 października 2017 /

Przed nami XVII Dzień Papieski. Wydarzenie przypada w niedzielę, 8 października. W tym dniu, przed kościołami w Kielcach i diecezji odbędzie się zbiórka na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Pieniądze te przeznaczane są na stypendia dla zdolnej, ale ubogiej młodzieży. Oprócz kwesty stypendyści przygotowują też miasteczko rodzinne, czyli happening z wieloma atrakcjami dla mieszkańców miasta.

Około 100 osób wzięło udział w 4. Zjeździe Rodziny Piotrowskich. Bliższych i dalszych krewnych zaprosił do Kielc ksiądz biskup Jan Piotrowski. Na spotkanie z ordynariuszem diecezji kieleckiej przyjechali członkowie rodziny obecnie mieszkający w różnych regionach Polski a także w Wiedniu czy Chicago.

Rozmowa z księdzem Stanisławem Sadowskim, biblistą, studentem Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.

Caritas Diecezji Kieleckiej nadal chce wspierać dzieci i młodzież w ramach programu „Skrzydła”. Polega on na comiesięcznych wpłatach przez osoby prywatne lub firmy sugerowanej kwoty 150 zł, która stanowi swego rodzaju stypendium. Pieniądze trafiają młodych osób wychowujących się w rodzinach o niskim statusie materialnym.

Modlitwa różańcowa ma wielką siłę. Życie człowieka, bieg historii nie zmienia się tylko poprzez decyzje ważnych ludzi, polityków czy rzeczy wynikające z ludzkiego rozumu – życie zmienia się dzięki Panu Bogu. Tak jak podczas bitwy pod Lepanto zatrzymano inwazję muzułmańską na Europę, tak jak Maryja w Fatimie mówi nam o wielkiej mocy modlitwy różańcowej, podobnie w Gietrzwałdzie, tak widzimy, że ta modlitwa jest ratunkiem człowieka od każdego niebezpieczeństwa – powiedział w studiu Radia eM wikariusz generalny diecezji kieleckiej ks. Dariusz Gącik.

Ponad 3 tysiące uczestników XVIII Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego i kilkudziesięciu uczestników V Pielgrzymki Rowerowej modliło się na Świętym Krzyżu. W wydarzenie włączyły się, tradycyjnie już, 3 diecezje: kielecka, sandomierska i radomska.

Pielgrzymują na Święty Krzyż

Kielce, Święty Krzyż / 23 września 2017 /

Przed godziną 10. z Placu Św. Jana Pawła II wystartowała V Pielgrzymka Rowerowa na Święty Krzyż. Do tamtejszego sanktuarium od rana 15 trasami podążają również uczestnicy 18. Świętokrzyskiego Rajdu Pielgrzymkowego.

Wesołe niedzielne popołudnie w Klasztorze na Karczówce – to propozycja dla całych rodzin na pierwszą niedzielę października. 

- Nigdy o Nim nie zapomnimy. Był takim dobrym człowiekiem, wspaniałym biskupem -  mówią wierni, którzy zgromadzili się na Placu Jana Pawła II w Kielcach, by uczestniczyć w uroczystościach pogrzebowych śp. ks. biskupa Kazimierza Ryczana.

W diecezji kieleckiej odbyły się uroczystości pogrzebowe ks. biskupa Kazimierza Ryczana.  Mszy św. pogrzebowej  w Bazylice Katedralnej w Kielcach przewodniczył abp Marek Jędraszewski - metropolita krakowski. 

Strona 5 z 61

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna