Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rozmowa z księdzem Marianem Królikowskim, przełożonym generalnym Stowarzyszenia Życia Apostolskiego „Koinonia św. Pawła” w Kielcach.

Wielki Piątek

diecezja kielecka / 14 kwietnia 2017 /

Wielki Piątek to dzień, w którym umarł na krzyżu Jezus Chrystus. W świątyniach nie grają organy, nie dzwonią dzwony, a nawet na ołtarzach nie ma obrusów.

Ks. Tadeusz Wojda pochodzący z diecezji kieleckiej został mianowany przez papieża Franciszka nowym Arcybiskupem Białostockim. Zastąpi on przechodzącego na emeryturę abp. Edwarda Ozorowskiego. 

Klasztor na Świętym Krzyżu to miejsce ściśle związane z historią Polski. To stamtąd nazwę bierze też nasze województwo. - Wielki Piątek dla nas jest kulminacją tego, co jest treścią naszej całorocznej posługi. Spotkanie ze świętą relikwią jest dla wiernych rzeczą niezwykłą - powiedział ojciec Zygfryd Wiecha, Superior klasztoru na Świętym Krzyżu w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Eucharystia oświetla życie człowieka

diecezja kielecka / 13 kwietnia 2017 /

Wielkim Czwartkiem rozpoczynamy Triduum Paschalne. – To wielkie święto dla całego Kościoła, ponieważ Eucharystia jest jak słońce oświetlające nasze życie. Domaga się ona również obecności innych sakramentów - powiedział ks. prof. Stefan Radziszewski, prefekt w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im  w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

W Wielkim Tygodniu na antenie Radia eM zaplanowano szereg transmisji związanych z  Triduum Paschalnym i Świętami Zmartwychwstania Pańskiego. Można nas słuchać na 107,9 FM, poprzez stronę internetową a także aplikacje na urządzenia mobilne.

 

 

 

 

Wielki Czwartek

diecezja kielecka / 13 kwietnia 2017 /

W kieleckiej Bazylice Katedralnej odbyła się Msza Święta Krzyżma, w czasie której kapłani z naszej diecezji odnowili swoje przyrzeczenia. Poświęcony został także olej używany w sakramentach.

Nasze życie i relacja z drugim człowiekiem. Wszystko to w połączeniu ze wspomnieniami wydarzeń i osób związanych z Kielcami. To temat rozważań Drogi Krzyżowej, która tradycyjnie w Wielki Wtorek przeszła ulicami miasta.              

Każdego roku, przed Świętami Wielkanocnymi kielecka Caritas organizuje szereg inicjatyw mających na celu wsparcie najuboższych. Nie inaczej jest tym razem. 

Wielki Tydzień to szczególny czas przygotowania do Świąt Zmartwystania. W tym szczególnym czasie, od poniedziałku do środy na antenie Radia eM można wysłuchać Radiowych Rekolekcji Wielkopostnych, które prowadzi Ordynariusz Dziecezji Kieleckiej ks. bp Jan Piotrowski.

- To była przepiękna sztuka… Ci aktorzy przypomnieli nam, co takiego właśnie się dzieje i jak wielkie święto jest przed nami – mówili wierni, którzy obejrzeli Misterium Męki Pańskiej wystawione w parafii św. Wawrzyńca w Górnie.   Sztukę, zatytułowaną „Pasja oczami Marii Magdaleny” przygotowali aktorzy z grupy teatralnej „Górnolotni”.  Przedstawienie było też okazją do wsparcia małego chłopca z Pawłowic, który urodził się bez oczu.

Niedziela Palmowa

Kielce / 09 kwietnia 2017 /

Niedziela Palmowa, rozpoczynająca Wielki Tydzień, upamiętnia uroczysty wjazd Jezusa do Jerozolimy. „Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki ścięte na polach” (Mk 11, 8) – tak opisuje ten wjazd święty Marek.

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w diecezjach. Swoje dzisiejsze spotkanie młodzi ludzie rozpoczęli w   kościele św. Wojciecha w Kielcach. Po nabożeństwie i konferencji przeszli w procesji z Krzyżem do Bazyliki Katedralnej. Zwieńczeniem dnia była Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego. 

Kilkuset wiernych uczestniczyło w Drodze Krzyżowej na Karczówkę. Nabożeństwo poprzedziła Msza św. w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej w Kielcach. 

Strona 5 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay