Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Solidarni z ubogimi

diecezja kielecka / 18 listopada 2018 /

Wspólna modlitwa i posiłek przygotowany przez zespoły parafialne Caritas Diecezji Kieleckiej towarzyszyły obchodom II Światowego Dnia Ubogich, który przeżywaliśmy dziś w Kościele katolickim.

O papieskim nauczaniu, praktyce i swoim doświadczeniu misyjnym mówił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki podczas wykładu, który wygłosił na Uniwersytecie Rozwoju Wiary im. św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, działającym przy Parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Msza po staremu się odprawia

diecezja kielecka / 16 listopada 2018 /

Wyrosły już dwa pokolenia, które nie pamiętają starej mszy czy raczej liturgii, którą Kościół celebrował niezmiennie do końca 1969 roku. Wielu wiernych pragnęło jednak w niej uczestniczyć, dlatego – w ślad za Janem Pawłem II – Benedykt XVI 7 lipca 2007 roku ogłosił list Summorum Pontificum.

Biskup czasu niepodległości

diecezja kielecka / 16 listopada 2018 /

Na historii Kielc piętno odcisnęły wyjątkowe osoby, które swoimi decyzjami przyczyniały się do rozwoju miasta i jego mieszkańców. Niewątpliwy wpływ mieli dostojnicy kościelni, w tym biskup Augustyn Łosiński.

Kapłani nagrodzeni za służbę ojczyźnie

diecezja kielecka, diecezja radomska / 15 listopada 2018 /

Ks. prof. Jan Śledzianowski, ks. prof. Henryk Witczyk (diecezja kielecka) i ks. Czesław Wala (diecezja radomska) to duchowni, którzy otrzymali okolicznościowy "Medal 100-lecia Odzyskania Niepodległości". Odznaczenie jest nadawane przez premiera Mateusza Morawieckiego osobom szczególnie zasłużonym dla ojczyzny i regionu.

 

Poświęcenia odnowionego Zakładu Opiekuńczo Leczniczego dla Przewlekle Chorych w Kielcach dokonał biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki, który przewodniczył również Mszy Świętej w kaplicy placówki.

W niedzielę II Światowy Dzień Ubogich

diecezja kielecka / 14 listopada 2018 /

„Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”. Pod takim hasłem obchodzony będzie w najbliższą niedzielę w Kościele katolickim w całej Polsce II Światowy Dzień Ubogich. Papież Franciszek zachęca wszystkich do modlitwy za ubogich i z ubogimi oraz do pomocy potrzebującym.

 

Uroczystą Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze zainaugurowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najświętszą Ofiarę odprawił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Panel o Kościele w WSD

Kielce / 09 listopada 2018 /

Kościół wobec starań o niepodległość, władze diecezji podczas Wielkiej Wojny, czy działalność biskupa Augustyna Łosińskiego – m.in. takie tematy poruszali naukowcy podczas specjalnego panelu naukowego w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski odwiedzi Piekoszów 18 listopada. Wizyta jest związana z zakończeniem Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Zmarł ks. Mirosław Kaczmarczyk

Miechów / 06 listopada 2018 /

W wieku 56 lat zmarł ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk, proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie i dziekan dekanatu miechowskiego, a także były proboszcz parafii Św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach. Posługę kapłańską pełnił 32 lata.

Do zadumy, refleksji i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych skłania nas obchodzony 2 listopada w Kościele katolickim Dzień Zaduszny. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej biskupi kieleccy Jan Piotrowski, Andrzej Kaleta i Marian Florczyk sprawowali mszę świętą, podczas której powierzali Bogu zmarłych Pasterzy z naszej diecezji.

 

Strona 5 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna