Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

5 września wspominamy świętą Matkę Teresę z Kalkuty. Jest ona patronką kieleckiego hospicjum, które odwiedził ks. biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

W najbliższą sobotę odbędzie się diecezjalna pielgrzymka do Wiślicy. Wydarzenie będzie się odbywać w ramach Wielkiego Odpustu Wiślickiego przeżywanego od wielu lat w Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Łokietkowej.

Uroczystości jubileuszu 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie odbędą się w najbliższy weekend. Do Jubileuszu będą przygotowywać Misje Święte, które rozpoczęły się w ubiegłą niedzielę.

 

Siostry zakonne, zakonnicy, dziewice, wdowy i wdowcy konsekrowani z południa Polski wezmą w najbliższą sobotę udział w pielgrzymce na Święty Krzyż. Osoby życia konsekrowanego spotykają się tam co roku od ponad 10 lat. Tegoroczna pielgrzymka będzie odbywać się pod hasłem "Pełni Ducha, pełni życia".

 

Ponad 190 tysięcy uczniów z województwa świętokrzyskiego rozpoczęło nowy rok szkolny. Uczniowie z kieleckich szkół zainaugurowali go mszą świętą w Bazylice Katedralnej. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii zachęcił młodzież, żeby nie korzystała z przyzwyczajeń.

 

4 września wierni naszej diecezji będą uczestniczyli w nocnym czuwaniu przy Cudownym Obrazie Najświętszej Maryi Panny w Częstochowie. Razem z nimi będzie biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

"Karolina - ta, która zawstydza" – pod takim hasłem 1 września odbyła się V Pielgrzymka Młodych Diecezji Kieleckiej do Sanktuarium błogosławionej Karoliny Kózkówny. Pątnicy odwiedzili miejscowości Wał Ruda i Zabawa.

Trzeźwość na stulecie

diecezja kielecka / 01 września 2018 /

Jak uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości? Kościół katolicki zachęca do trzeźwości i włączenia się w przedsięwzięcie: „100 dni trzeźwości na 100 lat niepodległości”.

3 września o godzinie 19 w salce przy Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II w Kielcach odbędzie się wykład ojca Bernarda Sawickiego pt. „Cisza i milczenie w muzyce, w śpiewie gregoriańskim, w modlitwie, w życiu”.

Trzysta ton elektrośmieci na misje

diecezja kielecka / 30 sierpnia 2018 /

Trzysta ton elektrośmieci udało się zebrać podczas trwającej dwa miesiące akcji "Elektrośmieci na Misje". Pieniądze ze sprzedaży odpadów zostaną przeznaczone na pokrycie połowy kosztów budowy kliniki okulistycznej w Magotty na Jamajce. Druga część środków pochodzi z Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej.

 

29 sierpnia znad morza wraca ostatnia grupa wypoczywających na wakacjach dzieci w ramach wakacyjnej akcji kieleckiej Caritas. Składało się na nią 7 turnusów, które objęły 650 młodych mieszkańców naszej diecezji.

Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny i św. Augustyna Biskupa i Męczennika w Sukowie  świętowała 100-lecie istnienia. Jubileuszowej Eucharystii w święto patrona przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski. W mszy świętej wziął także udział pochodzący z tamtejszej parafii ks. bp Marian Florczyk, a także księża związani z parafią i dekanatem.

Strona 5 z 101

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna