Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zakończyły się Światowe Dni Młodzieży w Panamie. W ostatni dzień spotkania młodych katolików z całego świata Ojciec Święty Franciszek odprawił uroczystą Mszę Świętą Posłania.

W kościele pw. św. Łukasza Ewangelisty małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda spotkała się z polską młodzieżą uczestniczącą w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Wśród nich byli reprezentanci diecezji kieleckiej.

Msza Święta, koncerty, świadectwa i modlitwa – tak wyglądała „Panama w Kielcach”, która odbyła się przeddzień zakończenia Światowych Dni Młodzieży. Na spotkanie przybyło wielu młodych z diecezji kieleckiej.

Uczestnicy Światowych Dni Młodziezy biorą udział w cyklu katechez w grupach językowych. Kolejną z nich wygłosił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Boże czytanie Pisma Świętego

Diecezja Kielecka / 25 stycznia 2019 /

„Wiara rodzi się ze słuchania” (Rz 10,17) – pisał święty Paweł w Liście do Rzymian. Idąc za tym nauczaniem, bibliści diecezji kieleckiej organizują spotkania „Weekendy z lectio divina”, których celem będzie pogłębienie znajomości Pisma Świętego. Inauguracyjne odbędzie się w pierwszy weekend marca.

Powitanie papieża, spotkanie naszych kleryków z Parą Prezydencką Panamy, a wcześniej długie oczekiwanie w ponad 30-stopniowym upale i tłumie - tak wyglądał chyba najradośniejszy wieczór podczas ŚDM w Panamie.

Już niedługo odbędą się główne uroczystości Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Wczoraj do uczestników wydarzenia dołączył papież Franciszek. Na miejscu jest równiez młodziez z naszej diecezji.

Zdjęcie polskiego biskupa znalazło się na okładce panamskiego dziennika „La Prensa”. Przedstawia ono naszego biskupa Jana Piotrowskiego przemawiającego podczas przyjęcia dla pielgrzymów z Polski, uczestniczących w Światowych Dniach Młodzieży, wydanego w synagodze Kol Szearit Israel w dzielnicy Costa del Este w Panamie.

– Pozdrawiam naszych radiosłuchaczy diecezjalnego Radia eM Kielce – mówił biskup Jan Piotrowski w specjalnych pozdrowieniach ze Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

W Panamie trwają Światowe Dni Młodzieży, w których uczestniczy 50-osobowa grupa młodzieży z naszej diecezji oraz ponad 30-osobowa grupa z neokatechumenatu. Z pielgrzymami spotkał się Biskup Kielecki Jan Piotrowski. Swoją relację przesłał do naszej redakcji ksiądz Michał Haśnik.

Trwają Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Dziś do młodych ludzi z całego świata dołączy papież Franciszek. W sobotę, 26 stycznia w Targach Kielce odbędzie się wyjątkowe wydarzenie organizowane przez diecezję kielecką pod nazwą „Panama w Kielcach”.

Pozdrowienia z Panamy

Panama / 23 stycznia 2019 /

Do młodych pielgrzymów z naszej diecezji, którzy przebywają w Panamie dołączył niedawno biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. Dziś do Panamy dotrze Ojciec Święty Franciszek.

Strona 5 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna