Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Najświętszej Ofierze przewodniczył biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem Patrona „Solidarności" błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przeżywając 40 rocznicę wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską warto przypomnieć, co Papieżowi zawdzięczają Kielce i region świętokrzyski.

Rozmowa z ks. biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Pułkownik Przemysław Nakoniecznikoff-Klukowski został wybrany patronem Placówki Straży Granicznej w Kielcach. Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej to niezwykłe wydarzenie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Mszy świętej w intencji współpracy misyjnej Kościoła przewodniczył w czwartek w Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Homilię wygłosił ks. dr Maciej Będziński, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła. - Kościół pokazuje nam dziś świętego Jana Pawła II jako misjonarza i głosiciela Ewangelii Chrystusa wszystkim narodom mówił.

Rocznica śmierci księdza Jerzego

Kielce / 17 października 2018 /

W piątek, 19 października o godzinie 18 Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczną się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę męćzeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. 

Papież Pielgrzym

Kielce / 16 października 2018 /

W minioną niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski, a dziś wspominamy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pontyfikat świętego Jan Paweł II na trwałe zmienił oblicze Kościoła i świata.

16 października mija 40. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W wigilię tej rocznicy, w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.

XVIII Dzień Papieski

Kielce / 14 października 2018 /

Zbiórki pieniędzy przed kościołami kieleckimi towarzyszą obchodom XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Datki złożone do puszek zostaną przeznaczone na stypendia dla członków fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

W  parafii św. Józefa Robotnika odbyło się Diecezjalne Spotkanie Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich. Celem spotkania było podzielenie się bogactwem i różnorodnością charyzmatów poszczególnych grup.

O tym, że papież Franciszek jest fanem piłki nożnej wiemy nie od dzisiaj. Ojciec Święty, podczas piątkowej przerwy w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. młodzieży, z rąk księdza biskupa Mariana Florczyka otrzymał koszulkę Korony Kielce.

Nocne zwiedzanie kolegiaty w Skalbmierzu z koncertem organowym i kremówką to propozycja parafii św. Jana Chrzciciela z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę XVIII Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim wydarzenia jest "Promieniowanie ojcostwa".

 

Strona 5 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna