online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata będzie można usłyszeć w niedzielę -21 stycznia w Kościele św. Maksymiliana w Kielcach.

Natalia Kukulska, Kasia Moś, Mietek Szcześniak i orkiestra kameralna AUKSO to gwiazdy, które wystąpią podczas tegorocznego koncertu „Betlejem w Kielcach”. Multimedialne widowisko odbędzie się 20 stycznia o godzinie 18 w Hali Legionów przy ulicy Leszka Drogosza 2.

Dziś mija  25 rocznica śmierci śp. ks. biskupa Jana Gurdy.  Mszę świętą w intencji zmarłego w kieleckiej katedrze sprawował ks. biskup Jan Piotrowski.

Ksiądz dr Szymon Górski został wybrany na prezesa stowarzyszenia Grono Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Dotychczasowy prezes, ks. dr Adam Perz zrezygnował z pełnienia funkcji.

Członkowie Grona Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach złożyli sobie noworoczne życzenia. Ks. Szymon Górski został wybrany nowym prezesem stowarzyszenia.

Rozmowa z księdzem doktorem Karolem Zeganem, dyrektorem Wydziału Katechetycznego Kurii Diecezjalnej w Kielcach.

Rozpoczął się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. To święto ekumenizmu mające już ponad stuletnią tradycję. W jego ramach chrześcijanie różnych wyznań spotykają się na nabożeństwach. W tym roku materiały z refleksjami biblijnymi i modlitwami przygotowali wierni z Karaibów.

Cappuccino dla Afryki

Kraków / 10 stycznia 2018 /

„Pomaganie jest przyjemne! Twoja kawa i ciasteczko - pomoże dzieciom w Bocaranga w Republice Środkowoafrykańskiej” - takim hasłem krakowscy kapucyni zapraszali wszystkich Przyjaciół Misji do wspólnego wypicia filiżanki doskonałej kawy cappuccino podczas święta Trzech Króli.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski i samorządowcy pracujący na terenie diecezji kieleckiej składali sobie życzenia podczas spotkania opłatkowego. Tradycyjnie odbyło się ono w murach Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Padło wiele słów o współpracy, jedności i budowaniu wspólnoty.

W sobotę 20 stycznia w budynku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbędą się kolejne zajęcia Studni - Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej. Spotkanie zatytułowano „Objawienie - nie można było tego prościej powiedzieć?". Rozpocznie się ono o godzinie 9.00.

Spektakl w wykonaniu młodzieży

Kielce / 09 stycznia 2018 /

„Święta pani Zduńskiej” to kolejny spektakl teatralny wystawiany przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z parafii Św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Jest to satyra ukazująca dylematy niektórych współczesnych rodzin gubiących się w chaosie nowoczesnych trendów kulturowych.

Poznaliśmy laureatów 11. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im. ks. Piotra Klimczyka. Nagrody przyznane zostały w kilku kategoriach. Grand Prix tej edycji trafiło do rąk Michała Steciaka, który urzekł swoim imponującym operowym głosem.

Trzej Królowie pojawili się dziś w Kielcach. W role Mędrców ze Wschodu wcielili się: Andrzej Załucki-   prezes Fundacji Fabryki Marzeń, szczypiornista- Michał Jurecki oraz prezes Wodociągów Kielce -Henryk Milcarz.

 

6 stycznia to dzień, w którym  przeżywamy uroczystość Objawienia Pańskiego. Obok tego święta, w Polsce, podobnie jak w wielu innych krajach obchodzimy także patronalne święto Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Najmłodsi gromadzą się na wspólnych Eucharystiach, by modlić się za swoich rówieśników z najdalszych zakątków świata.

Strona 4 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna