Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Publikacja Wydawnictwa Jedność „Człowiek Krzyża. Historia w obrazach” pokazuje, jak artyści wyobrażali sobie Ukrzyżowanego, Drogę Krzyżową oraz wpływ krzyża na świętych. Jej trzon stanowi bogata ikonografia i przepiękne reprodukcje dzieł sztuki.

Chór Filharmonii Świętokrzyskiej w Wielkim Tygodniu zaprasza na cykl koncertów ph. „Per Crucem Tuam”. W programie znalazły się trzy wydarzenia. Pierwsze z nich już w niedzielę 25 marca.

I Patriotyczna Droga Krzyżowa odbędzie się w Wielki Wtorek - 27 marca w Kościele św. Michała Archanioła w Daleszycach. Początek o godz. 19.15.

W Niedzielę Palmową przypada Światowy Dzień Młodzieży. Jest on obchodzony we wszystkich diecezjach. – W tym roku papież Franciszek podaje młodzieży hasło pochodzące ze słów Ewangelii wg Św. Łukasza: "Nie bój się, Maryjo, znalazłaś bowiem łaskę Boga. Papież wskazuje na Matkę Bożą jako przewodniczkę młodych ludzi. Zaprasza ich, by skupili się na Matce Bożej – powiedział ks. Łukasz Zygmunt w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Kapelan kieleckiej brygady WOT powołany

diecezja kielecka / 21 marca 2018 /

Ksiądz podpułkownik Grzegorz Kamiński został mianowany kapelanem 10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Akatyst ku czci św. Józefa wykonany zostanie dziś podczas Sumy Odpustowej o godz. 18.00 w kościele św. Józefa Oblubieńca NMP w Kielcach - Niewachlowie.

Czekają na Panamę

Diecezja Kielecka / 19 marca 2018 /

Trwają przygotowania do Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku  w Panamie. W diecezji kieleckiej na wyjazd zapisało się już 50 osób.

Młodzież z Teatru „Pod Górnym Kościołem”, który działa przy Sanktuarium św. Józefa wystawił sztukę pt. „Bici biją”. Sztuka według tekstu Inki Dowlasz przedstawia wielowymiarowość przemocy i agresji wśród młodych ludzi. To historia uniwersalna, do której może się wydarzyć w każdej szkole.

Ks. Marian Fatyga, proboszcz parafii Św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu przygotowuje co tydzień "Minutę ze Bożym Słowem" - krótkie video-rozważanie na kolejne niedziele Wielkiego Postu. Filmy umieszczane są na stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych parafii. Posłuchajmy rozważania na V niedzielę Wielkiego Postu (18 marca 2018).

 

Święty Józef nie wypowiada w Ewangeliach ani jednego słowa. Jak więc napisać na jego temat niemalże 130-stronicową książkę? Dokonał tego kardynał Gianfranco Ravasi.

Rozmowa z ks. Janem Iłczykiem, kustoszem Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach.  

Nasi księża w gremiach KEP

diecezja kielecka / 15 marca 2018 /

W czasie 378. Zebrania Plenarnego KEP, które odbywało się w Warszawie w dniach 13 i 14 marca 2018 r., biskupi zatwierdzili kandydatury dwóch księży z naszej diecezji.

Zbliża się kolejny Światowy Dzień Młodzieży obchodzony na szczeblu diecezjalnym. W diecezji kieleckiej wspólne świętowanie tego dnia rozpocznie się w wigilię Niedzieli Palmowej, czyli 24 marca.

Przed nami Droga Krzyżowa na Karczówkę. Jest to najstarsza w Kielcach Droga Krzyżowa ulicami miasta. Pątnicy ruszą również z kościoła w Masłowie pod pomnik św. Jana Pawła II.

Strona 4 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna