Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

Rozmowa z ks. biskupem Janem Piotrowskim, Biskupem Kieleckim

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach ma ponad 30 lat. Kościół, który służy dziś parafianom jest nieco młodszy, bo liczy lat dwadzieścia. Od jakiegoś czasu wnętrze świątyni nie przypomina już tego, które było na początku. 

W 35. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w kieleckiej katedrze zgromadzili się przedstawiciele związków zawodowych, duchowni oraz lokalne władze. Zebrani modlili się w intencji ojczyzny oraz tych, którzy poświęcili zdrowie lub życie sprzeciwiając się komunistycznemu reżimowi. - Ta intencja jest szczególnie ważna w sytuacji, gdy pojawiają się w Polsce ludzie, którzy próbują przekonywać, że było to takie „kulturalne wydarzenie” i nic szczególnego na ulicach Polski się nie działo. Tym bardziej trzeba pamiętać o tych prawie stu osobach, dla których stan wojenny oznaczał ofiarę ze swojego życia – mówił do zebranych na początku Mszy świętej ks. Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej w Kielcach.

Przed nami wyjątkowe wydarzenie muzyczne: 20 stycznia 2017 roku  o godz. 19:00 w Hali Legionów  w Kielcach zabrzmi charytatywny koncert  „Kieleckie Betlejem”. Podczas imprezy będzie można usłyszeć najpiękniejsze kolędy i pieśni bożonarodzeniowe z różnych stron świata. Wszystko to w wykonaniu największych gwiazd estrady.

„Polska pomaga” – pod takim hasłem zorganizowany zostanie w Kielcach Kiermasz Miłosierdzia.  Dochód z akcji przeznaczony zostanie na wsparcie potrzebujących. 

Długie grudniowe wieczory, krótkie dni, adwentowe czuwanie – skłaniają do refleksji. Do wyjścia na pustynię, modlitwy i ciszy, by zobaczyć swoje życie w odniesieniu do Boga, ludzi w tym przedświątecznym czasie. 

Rozmowa z Małgorzatą Gorzelak, historykiem sztuki z Muzeum Diecezjalnego w Kielcach. 

Rozmowa z ks. prof. Stefanem Radziszewskim, polonistą, wykładowcą WSD w Kielcach  

Około 16 ton żywności zebrano podczas weekendowej zbiórki przeprowadzonej przez kielecką Caritas. Dzięki temu pomoc może otrzymać nawet ponad dwa tysiące rodzin. 

Już po raz 26 do Kielc zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Uroczyste przekazanie płomienia miało miejsce w parafii św. Jadwigi Królowej w Kielcach. Od harcerzy odebrał go ks. biskup Marian Florczyk.

 

Rusza zbiórka żywności

Świętokrzyskie / 09 grudnia 2016 /

Kielecka Caritas rozpoczyna dziś przedświąteczną zbiórkę żywności. W ponad 60 sklepach wolontariusze będą zbierać produkty, które trafią do najbardziej potrzebujących w diecezji kieleckiej. 

Rekolekcje powołaniowe

Diecezja kielecka / 08 grudnia 2016 /

Od 26 do 29 grudnia tego roku potrwają  rekolekcje powołaniowe zatytułowane „Zacznij słuchać Głosu Powołania". Rekolekcje skierowane do młodzieży męskiej z diecezji kieleckiej przeprowadzone zostaną w Ośrodku Rekolekcyjnym „WYSPA" koło Budzynia.

 

W dniach 15 – 18 grudnia 2016 roku odbędą się Rekolekcje Adwentowe pod hasłem: „Idźcie i głoście!". Organizatorem wydarzenia jest wspólnota „Koinonia św. Pawła".

 

W niedzielę, 11 grudnia do Kielc przywędruje Betlejemskie Światełko Pokoju. Tradycyjnie do stolicy województwa świętokrzyskiego przetransportują go kieleccy harcerze. 

Strona 4 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay