Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wspólne kolędowanie w święto Trzech Króli – to propozycja księży Pallotynów z Karczówki. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00 w kościele św. Karola Boromeusza na Karczówce. Podczas wieczoru będzie można usłyszeć zarówno kolędy tradycyjne, jak i mniej znane pastorałki i pieśni.

Zmarł ks. Krzysztof Pawlik, proboszcz parafii Matki Bożej Anielskiej w Polichnie. Miał 51 lat i 26 lat kapłaństwa. Przyczyny śmierci są badane.

Od kilku lat parafia św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu wspomaga Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci, a w szczególności w okresie Świąt Bożego Narodzenia poprzez młodych kolędników misyjnych. Dzieci wcielają się w role postaci z betlejemskiej stajenki: Maryi, Józefa, anioła, pasterzy oraz Trzech Króli i odwiedzają wioski wokół miasta.

[AUDIO] 2016 rok w Kościele katolickim

Diecezja Kielecka / 30 grudnia 2016 /

Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, obchody 1050- tej  rocznicy chrztu Polski czy Światowe Dni Młodzieży – to tylko kilka z wielu  wydarzeń jakie miały miejsce w 2016 roku w Kościele katolickim. Dla wiernych był to wyjątkowy czas. 

- W nowy rok powinniśmy wejść z głęboką wiarą. Czas dany nam do przeżycia tu, na Ziemi, jest tak naprawdę czasem Pana Boga. Od tego, jak go przeżyjemy będzie zależało nasze życie wieczne - powiedział ksiądz Paweł Samiczak, wikariusz z parafii pw. św. Jadwigi Królowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc na antenie Radia eM Kielce.

Zakończył się X Świętokrzyski Festiwal Kolęd i Pastorałek dedykowany zmarłemu ks. Piotrowi Klimczykowi. Konkurs rozstrzygnięty został podczas koncertu galowego w kościele św. Jadwigi Królowej w Kielcach. 

Rozmowa z ks. Marianem Fatygą, proboszczem parafii św. Jana Chrzciciela w Skalbmierzu. 

Gość w dom, Bóg w dom – mówi stare polskie porzekadło. W domu państwa Czajów z Kielc na Święta Bożego Narodzenia zawitał gość niecodzienny, bo pochodzący z dalekiej Japonii.

- Od tej chwili, od Bożonarodzeniowej Nocy potrafimy kochać tak jak Bóg kocha. Potrafimy przebaczać tak jak On przebacza. Jesteśmy zdolni dawać pokój tak jak Bóg daje. Miejmy pewność, że tam, gdzie jest Jezus Chrystus nie ma już nocy zła. A w nas samych, dla nas i przez nas dzieją się rzeczywiście wielkie cuda – powiedział w homilii podczas Pasterki w kieleckiej bazylice katedralnej ks. bp Jan Piotrowski – ordynariusz diecezji.

XIX wieczna figura biblijnego Adama w Drożejowicach (na pograniczu powiatów jędrzejowskiego i pińczowskiego) doczekała się renowacji. W Wigilię odbyło się spotkanie przy odnowionym pomniku zorganizowane przez ks. Mariana Fatygę, proboszcza miejscowej parafii i Zbigniewa Fucię, sołtysa Drożejowic.

Około 500 osób uczestniczyło w Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących, która została zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przewodniczyli jej kieleccy księża biskupi Jan Piotrowski i Marian Florczyk.

Przeżywamy Boże Narodzenie. Zajęci przyziemnymi sprawami, zakupami, przygotowaniami, spotkaniami z rodziną może nie uświadamiamy sobie, jak wielkim wydarzeniem dla ludzkości było przyjście na świat Syna Bożego. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej 

Ksiądz biskup Jan Piotrowski składa życzenia na święta. 

Strona 4 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay