online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Grzech oddala nas od Boga

diecezja kielecka / 13 października 2017 /

Dziś mija setna rocznica ostatnich objawień Matki Bożej w Fatimie. – Miały one ogromne znaczenie, zarówno dla Kościoła, jak i wszystkich wierzących, zwłaszcza tych z Portugalii. Bardzo szybko szerzył się tam wówczas ateizm i komunizm, a ludzie odchodzili od Boga. Objawienia mają na nowo przypomnieć, że Bóg istnieje i ma konkretny plan wobec ludzi. Matka Boża przyszła do ludzi z orędziem mówiącym, że przez grzech oddalają się oni od Pana – powiedział ksiądz doktor Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Siostry Dominikanki są obecne w Kielcach już od 100 lat. Czym zajmowały się kiedyś i czym zajmują się dziś siostry chodzące w białych habitach?

Kolejny dzień października. Jak zwykle w Nazarecie o 7.30 różaniec, części chwalebne, bo to środa. A potem w Księdze Pamiątkowej naszej szkoły pojawił się wpis: Dom przyjaciela nie jest nigdy daleko. Od tego kongijskiego przysłowia rozpoczął swoje spotkanie z młodzieżą kieleckiego Nazaretu biskup Jan Piotrowski. Hm… mieć biskupa za przyjaciela – to niezły pomysł! Ale do przyjaźni potrzebne jest lepsze poznanie (się), do czego najbardziej przydatna jest rozmowa. A zatem – poniżej skrót środowego spotkania.

Rozmowa z ks. doktorem Rafałem Dudałą, rektorem kościoła akademickiego św. Jana Pawła II w Kielcach.

Nadal z nami

13 października 2017 /

Towarzyszy nam w drodze, modlitwach i spotkaniach. Święty Jan Paweł II cały czas jest obecny w sercach kielczan i diecezjan. Jego imieniem są nazywane nasze ulice i szkoły. Inicjatorzy różnorodnych akcji na terenie diecezji kieleckiej to właśnie Jego wybierają na patrona. Przed nami rocznica inauguracji pontyfikatu papieża Polaka oraz liturgiczne wspomnienie świętego. Czy na szlaku naszego życia idziemy z Janem Pawłem II?

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" organizuje uroczystości związane z 33. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

„Idźcie i głoście” - pod takim hasłem odbywać się będzie tegoroczny Tydzień Misyjny. Rozpocznie się on w niedzielę – 22 października. Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się za misje i wspierać je finansowo.

Alumni Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach zainaugurowali nowy rok akademicki. W tym roku w kieleckim seminarium będzie się uczyć 61 osób, z czego 8 na pierwszym roku.

Symbolicznym zasadzeniem cebulek żonkili przy hospicjum na kieleckim Czarnowie rozpoczęła się kolejna edycja kampanii Pola Nadziei. Oprócz tego kilka tysięcy kwiatów posadzonych zostanie przy szkołach w regionie i na pasie zieleni przy ulicy Warszawskiej w Kielcach. To akcja, której celem jest promowanie opieki paliatywnej. Z jednej strony chodzi o edukację społeczeństwa, z drugiej pozyskiwanie funduszy na opiekę dla szczególnie potrzebujących. 

27 uczniów szkół ponadgimnazjalnych otrzymało stypendia w ramach Diecezjalnego Funduszu Stypendialnego im. Bp. Czesława Kaczmarka. Stypendia wręczył ks. biskup Marian Florczyk.

Wspólną modlitwą różańcową na Placu Artystów w Kielcach rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia "Różaniec  na ulicy". W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc.

Papież wskazywał na Chrystusa

Kielce / 08 października 2017 /

„Idźmy naprzód z nadzieją” – takie hasło przyświeca obchodom XVII Dnia Papieskiego. Towarzyszy im szereg wydarzeń organizowanych przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

Rozmowa z ks. doktorem Janem Nowakiem, redaktorem naczelnym Wydawnictwa Jedność w Kielcach.

Kilka tysięcy osób uczestniczyło  w IX  Diecezjalnej Pielgrzymce Róż Żywego Różańca. Wierni zgromadzeni w Bazylice Katedralnej w Kielcach poprzez wspólną modlitwę łączyli się duchowo z uczestnikami akcji pn. "Różaniec do Granic".

Strona 4 z 61

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna