Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach rozpoczyna się sesja naukowa poświęcona ks. biskupowi Czesławowi Kaczmarkowi. Jednym z prelegentów będzie ks. dr Tomasz Gocel, który wygłosi referat pt. "Biskup Czesław Kaczmarek – pasterz niezłomny, prześladowany i więziony".

Studenci z Janem Pawłem II

Kielce / 22 października 2018 /

W poniedziałek 22 października przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II. W tym dniu w Kościele pw. Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 odbył się odpust, a także duszpasterska inauguracja roku akademickiego.

Msza święta celebrowana przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego zainauguruje cykl spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej. Eucharystia zostanie odprawiona 30 października o godzinie 18.30 w kościele akademickim św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej 54.

Sesja o biskupie Kaczmarku

Kielce / 21 października 2018 /

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza na sesję poświęconą biskupowi kieleckiemu Czesławowi Kaczmarkowi, która odbędzie się w najbliższy wtorek w auli seminaryjnej.

 

Dziś w Kościele na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Pełni Ducha i posłani". W tym dniu katolicy nawet w najuboższych krajach zbierają datki na misje i modlą się za misjonarzy.

Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczęły się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę męczeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszki. Najświętszej Ofierze przewodniczył biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem Patrona „Solidarności" błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Przeżywając 40 rocznicę wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską warto przypomnieć, co Papieżowi zawdzięczają Kielce i region świętokrzyski.

Rozmowa z ks. biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Pułkownik Przemysław Nakoniecznikoff-Klukowski został wybrany patronem Placówki Straży Granicznej w Kielcach. Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej to niezwykłe wydarzenie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Mszy świętej w intencji współpracy misyjnej Kościoła przewodniczył w czwartek w Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Homilię wygłosił ks. dr Maciej Będziński, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła. - Kościół pokazuje nam dziś świętego Jana Pawła II jako misjonarza i głosiciela Ewangelii Chrystusa wszystkim narodom mówił.

Rocznica śmierci księdza Jerzego

Kielce / 17 października 2018 /

W piątek, 19 października o godzinie 18 Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczną się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę męćzeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. 

Papież Pielgrzym

Kielce / 16 października 2018 /

W minioną niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski, a dziś wspominamy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pontyfikat świętego Jan Paweł II na trwałe zmienił oblicze Kościoła i świata.

Strona 4 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna