Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Członkowie Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar” uroczystą Mszą Świętą rozpoczęli kolejny rok swoich spotkań. Homilię wygłosił ksiądz biskup Jan Piotrowski.

Nie ma miłości bez wierności

diecezja kielecka / 08 lutego 2019 /

Rozmowa z księdzem doktorem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej

Weekend Chwały

Kielce / 21 lutego 2019 /

Msza Święta, modlitwa, warsztaty – tak będzie wyglądała Weekendowa Szkoła Chwały, która rozpocznie się 22 lutego w Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej. To inicjatywa programu ewangelizacyjnego Armia Dzieci.

„Każdy z was, młodzi przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte”, mówił podczas pielgrzymki do Polski święty Jan Paweł II, zwracając też uwagę na „porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić”. To przesłanie wypełnia wyjątkowy ruch, zainicjowany przez czasopismo „Miłujcie się!”.

11 lutego Światowy Dzień Chorego

Diecezja Kielecka / 07 lutego 2019 /

11 lutego, we Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes, Kościół obchodzi Światowy Dzień Chorego. Diecezjalne obchody, pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego, biskupa kieleckiego odbędą się 10 lutego w Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

Za nami Światowe Dni Młodzieży w Panamie. Były one możliwością spotkania młodych katolików z całego świata z papieżem Franciszkiem.

Biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki zakończył tygodniową wizytę u misjonarzy na Jamajce. W jej trakcie poświęcił ważny ośrodek powstały dzięki wsparciu naszej diecezji.

Oddani Chrystusowi i Ewangelii

Diecezja Kielecka / 02 lutego 2019 /

– Służba Ewangelii rodzi się zawsze z doświadczenia radości i płynie z osobistego i radosnego ofiarowania się Bogu – mówił w homilii podczas Mszy Świętej w Święto Ofiarowania Pańskiego biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Skarby z Archiwum

diecezja kielecka / 01 lutego 2019 /

Archiwum Diecezjalne w Kielcach przeprowadziło renowację części zbiorów i dokumentów parafialnych. Ponadto dokonano dezynfekcji akt, które w większości były nowym nabytkiem archiwum.

W sobotę 2 lutego przypada w Kościele katolickim Uroczystość Ofiarowania Pańskiego i Dzień Życia Konsekrowanego. – W diecezji kieleckiej mamy wszystkie formy życia konsekrowanego. Ostatnio zostało konsekrowanych osiem wdów. Łącznie jest ich siedemnaście i jeden wdowiec. Te osoby bardzo mocno oddają się na służbę Kościoła, ale nie wyłączają się z życia społecznego. Nadal są matkami, babciami. Nadal żyją w rodzinach czy prowadzą dom. W Kościele natomiast mają wśród obowiązków między innymi modlitwę liturgiczną. Modlą się w intencji całego Kościoła – powiedział ks. Tomasz Rusiecki wikariusz biskupi ds. życia konsekrowanego.

Ostatni dzień kolędowania na Wesołej

Diecezja Kielecka / 31 stycznia 2019 /

„Kolędowanie Last Minute na Wesołej” - tak brzmi hasło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które zaplanowano 2 lutego po Mszy Świętej o godzinie 18.30 w auli Centrum Duszpasterskiego Wesoła54.

Dzień Życia Konsekrowanego

Diecezja Kielecka / 30 stycznia 2019 /

2 lutego w całym Kościele obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego. Wówczas przeżywamy także Światowy Dzień Życia Konsekrowanego, który został ustanowiony przez św. Jana Pawła II w 1997 roku.

Strona 4 z 114

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna