Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Trwają zapisy na Taize

Diecezja Kielecka / 30 października 2018 /

Rozpoczęły się zapisy na Europejskie Spotkanie Młodych do Madrytu. Wyjazd planowany jest na 25 grudnia.

To przemijanie ma sens

Kielce / 29 października 2018 /

Memento mori czyli pamiętaj, że umrzesz – zapominamy dziś o tej prawdzie, zajęci sprawami i troskami życia doczesnego. Święty Jan Paweł II mówił „Czas ucieka, wieczność czeka”, przypominając słowa wyryte na zegarze w Wadowicach.

W Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, czyli  31 października tradycyjnie w parafiach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych. W w Nocy Świętych w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach weźmie udział biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. Początek o godz. 19.30.

Przed nami Noc Świętych

Diecezja Kielecka / 26 października 2018 /

31 października w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych, tradycyjnie w parafiach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych. W tym niezwykle ważnym dla naszej diecezji wydarzeniu weźmie udział biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Inauguracja Ligi Szachowej

Kielce / 26 października 2018 /

W Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej uroczyście zainaugurowano XV. edycję Świętokrzyskiej Szkolnej Ligi Szachowej. Gościem honorowym był biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Czas refleksji

Kielce / 25 października 2018 /

Początek listopada to czas skłaniający nas do wspomnień o tych, którzy odeszli, a także okazja do refleksji nad własnym życiem. Tradycyjnie, podczas Uroczystości Wszystkich Świętych wierni naszego miasta będą mieli możliwość uczestniczenia w Mszach Świętych na terenie kieleckich cmentarzy.

Konferencja o niezłomnym pasterzu

Kielce / 23 października 2018 /

We wtorek w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach odbyła się sesja poświęcona biskupowi Czesławowi Kaczmarkowi. Prelegenci opowiedzieli o bohaterskim biskupie z czasów II wojny światowej i dyktatury komunistycznej.

Dziś w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach rozpoczyna się sesja naukowa poświęcona ks. biskupowi Czesławowi Kaczmarkowi. Jednym z prelegentów będzie ks. dr Tomasz Gocel, który wygłosi referat pt. "Biskup Czesław Kaczmarek – pasterz niezłomny, prześladowany i więziony".

Studenci z Janem Pawłem II

Kielce / 22 października 2018 /

W poniedziałek 22 października przypada wspomnienie świętego Jana Pawła II. W tym dniu w Kościele pw. Św. Jana Pawła II przy ul. Wesołej 54 odbył się odpust, a także duszpasterska inauguracja roku akademickiego.

Msza święta celebrowana przez biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego zainauguruje cykl spotkań Klubu Inteligencji Katolickiej. Eucharystia zostanie odprawiona 30 października o godzinie 18.30 w kościele akademickim św. Jana Pawła II przy ulicy Wesołej 54.

Sesja o biskupie Kaczmarku

Kielce / 21 października 2018 /

Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach zaprasza na sesję poświęconą biskupowi kieleckiemu Czesławowi Kaczmarkowi, która odbędzie się w najbliższy wtorek w auli seminaryjnej.

 

Dziś w Kościele na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Misyjny pod hasłem "Pełni Ducha i posłani". W tym dniu katolicy nawet w najuboższych krajach zbierają datki na misje i modlą się za misjonarzy.

Strona 4 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna