Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

Około 500 osób uczestniczyło w Wigilii dla bezdomnych i potrzebujących, która została zorganizowana w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Przewodniczyli jej kieleccy księża biskupi Jan Piotrowski i Marian Florczyk.

Przeżywamy Boże Narodzenie. Zajęci przyziemnymi sprawami, zakupami, przygotowaniami, spotkaniami z rodziną może nie uświadamiamy sobie, jak wielkim wydarzeniem dla ludzkości było przyjście na świat Syna Bożego. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej 

Ksiądz biskup Jan Piotrowski składa życzenia na święta. 

Diecezjalne Radio eM Kielce przeprowadzi w noc Bożego Narodzenia bezpośrednią transmisję z Pasterki z Bazyliki Katedralnej w Kielcach, której będzie przewodniczył bp Jan Piotrowski.

W okresie bożonarodzeniowym do naszych domów zapukają kolędnicy misyjni. Tą akcją najmłodsi chcą wesprzeć dzieci w krajach misyjnych.

 

Niemal 80 młodych ludzi będzie reprezentowało diecezję kielecką na 39. Europejskim Spotkaniu Młodych w Rydze. Potrwa ono od 28 grudnia 2016 roku do 1 stycznia 2017 roku.

Festiwal na poziomie

Kielce / 23 grudnia 2016 /

160 zgłoszonych podmiotów, ponad 500 uczestników  i trzy dni przesłuchań. Wszyscy zaprezentowali wysoki poziom, a nagrodzeni zostaną najlepsi. Mowa o X edycji Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek.

Adam odnowiony

Skalbmierz / 22 grudnia 2016 /

XIX wieczna figura biblijnego Adama w Drożejowicach (na pograniczu powiatów jędrzejowskiego i pińczowskiego) doczekała się renowacji. W Wigilię o 12 odbędzie się spotkanie przy odnowionym pomniku.

Na placu Najświętszej Maryi Panny obok bazyliki katedralnej w Kielcach odbył się Kiermasz Miłosierdzia. Na  stoiskach znaleźć można było  świece „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” oraz ozdoby świąteczne wykonane przez osoby niepełnosprawne i dzieci. Na wszystkich zainteresowanych czekało też mnóstwo atrakcji.

Już po raz 26 do Kielc zawitało Betlejemskie Światełko Pokoju. Do województwa świętokrzyskiego przetransportowali je kieleccy harcerze. Płomyk otrzymali w Zakopanem od skautów słowackich. Podczas kolędowania na kieleckim Rynku dzielili się nim z mieszkańcami miasta.

Tygrys według... alumnów

Kielce / 17 grudnia 2016 /

"Tygrys jest gatunkiem łowczym i drapieżnym" - można było usłyszeć na deskach Teatru Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach podczas sobotniej premiery sztuki "Tygrys Według Brożka". Jakie konsekwencje przyniesie dla głównego bohatera sztuki pojawienie się tego groźnego zwierzęcia w łazience? O tym można się przekonać oglądając spektakl kieleckich alumnów.

Parafia pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Kielcach ma ponad 30 lat. Kościół, który służy dziś parafianom jest nieco młodszy, bo liczy lat dwadzieścia. Od jakiegoś czasu wnętrze świątyni nie przypomina już tego, które było na początku. W ciągu ostatnich kilku miesięcy zyskało ono nową kolorystykę. – Wcześniej wszystko było w bieli. Ten kolor towarzyszył parafianom od początku istnienia świątyni. Uznaliśmy, że najwyższy czas to zmienić. Skonsultowane to zostało oczywiście z projektantem - przyznał ks. Grzegorz Pałys, proboszcz parafii. Prace trwały pięć miesięcy. W tym okresie zmieniono nie tylko kolor ścian, ale także odnowiono figury, dodano nowe motywy oraz wstawiono dodatkowe szyby do okien. –  Odnowiliśmy każdą część naszego kościoła. W ołtarzu głównym odrestaurowaliśmy figurę Chrystusa. Nowy kolor zyskał również sam krzyż. Bardziej intensywne kolory ma teraz także tło, a zwłaszcza namalowane na nim kłosy zbóż. Przed remontem były one niemal  niewidoczne, teraz widać je z daleka – wymienił proboszcz.

„Idźcie i głoście Ewangelię. Modlitewnik ucznia – misjonarza” – to publikacja kieleckiego Wydawnictwa Jedność. Sięgnąć po nią mogą nie tylko misjonarze pracujący w odległych krajach, ale każdy kto swą modlitwą chce wspierać dzieło misyjne Kościoła. 

Strona 3 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay