Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

- Kto gardzi Matką Jezusa, Jej czystym i niepokalanym sercem, nie może mieć Bożego Syna za Dobrego Pasterza – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski podczas uroczystości Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki Kielc i parafii katedralnej.

W niedzielę 7 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki parafii katedralnej. Będzie to także święto całego naszego miasta. Dlaczego? Odpowiedź w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był ksiądz Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rozmowa z księdzem Grzegorzem Kutą, proboszczem parafii pod wezwaniem błogosławionych Hiacynty i Franciszka w Kielcach.

W niedzielę 7 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej Patronki Kielc. W kieleckiej Bazylice Katedralnej Mszy świętej odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przemoc i ... orędzie pokoju

Diecezja Kielecka / 04 maja 2017 /

Rozmowa z historykiem ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Mija 300 rocznica koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Sejm RP podkreślił ten fakt ustanowieniem obecnego 2017 roku, Rokiem Koronacji Obrazu.

- Wspaniałomyślny jest Bóg, że dał nam takie czasy wolności, nadziei, suwerenności i pokoju – mówił Biskup Kielecki Jan Piotrowski w Bazylice Katedralnej podczas Mszy świętej w intencji ojczyzny.

Eucharystia rozpoczęła obchody 226 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W uroczystościach uczestniczyły władze województwa na czele z wojewodą świętokrzyskim Agatą Wojtyszek, władze miasta, parlamentarzyści, poczty sztandarowe, przedstawiciele różnych środowisk i licznie zgromadzeni kielczanie.

Tenorzy w Domaszowicach

Domaszowice / 02 maja 2017 /

W przyszłą niedzielę 7 maja o godzinie 18 parafia pw. bł. Wincentego Kadłubka w Domaszowicach zaprasza na charytatywny koncert ph. „Gala Trzech Tenorów”. Gwiazdą wieczoru będzie wieloletni solista Opery Narodowej Bogusław Morka.

Tydzień biblijny w Skalbmierzu

Skalbmierz / 30 kwietnia 2017 /

W niedzielę 30 kwietnia 2017 roku rozpoczął się IX Tydzień Biblijny, którego hasłem są słowa zmartwychwstałego Pana: „Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu” (Mk 16,15). Aby głosić Ewangelię, należy ją dobrze poznać. Dlatego wraz z całym Kościołem w Polsce przeżywamy tę Niedzielę Biblijną jako I Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Jest on rozumiany jako dopełnienie obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski spotkał się z byłymi misjonarzami i rodzinami posługujących w różnych miejscach na całym świecie. Zebrani pomodlili się w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach i porozmawiali przy wspólnym posiłku.

Rodzinna Majówka Rowerowa już na stałe wpisała się w kalendarz wiosennych wydarzeń Kielc i regionu. Z roku na rok peleton jest coraz większy, ale idea nie ulega zmianie, dalej pozostaje ją uczczenie pamięci Jana Pawła II. W sobotę, 20 maja cykliści po raz dwunasty wyruszą w trasę ze stolicy Świętokrzyskiego do Borkowa.

Fragmenty „Listu Świętego Pawła do Galatów” odczytali wspólnie wierni w kieleckim kościele pod wezwaniem Świętego Izydora Oracza.

W Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach odbył się XXI finał diecezjalny Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej organizowany przez Katolickie Stowarzyszenie Civitas Christiana. Wydarzenie patronatem objął w diecezji ks. Biskup Ordynariusz Kielecki Jan Piotrowski. W tym roku zakres konkursu obejmował Księgę Daniela oraz Apokalipsę św. Jana, temat ten nawiązywał do ogłoszonego hasła roku duszpasterskiego 2016/2017 „Idźcie i głoście”.

Strona 3 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay