online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Już po raz kolejny 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych,  w wielu parafiach naszej diecezji odbędzie się Noc Świętych. To forma modlitewnego czuwania przy relikwiach świętych i błogosławionych. 

Październik to miesiąc w szczególny sposób poświęcony Janowi Pawłowi II. 16 października 1978 roku kardynał Karol Wojtyła został wybrany na Stolicę Apostolską, a sześć dni później odbyła się inauguracja jego pontyfikatu. Z tej okazji wydawnictwo Jedność proponuje wyjątkowy album „Polska. Na szlakach św. Jana Pawła II”.

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej

1 listopada przypada uroczystość Wszystkich Świętych. W kościele katolickim to dzień radosny.

Już po raz kolejny -  31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu parafiach naszej diecezji odbędzie się tzw. Noc Świętych. To forma modlitewnego czuwania przy relikwiach świętych i błogosławionych. 

Chrystus chciał Kościoła misyjnego

diecezja kielecka / 25 października 2017 /

Trwa Tydzień Misyjny. Nazywany jest on „czasem solidarności z całym Kościołem”. – Ojcowie Soboru Watykańskiego II przypomnieli, że Kościół jest z natury misyjny i takiego Kościoła chciał Jezus Chrystus posyłając swoich apostołów na Górze Wniebowstąpienia mówiąc „idźcie i nauczajcie wszystkie narody udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego" – powiedział ordynariusz diecezji kieleckiej ksiądz biskup Jan Piotrowski w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Przedstawiciele uczelni wyższych działających w stolicy regionu świętokrzyskiego zebrali się w Kościele Akademickim pw. św. Jana Pawła II na Mszy świętej z okazji inauguracji nowego roku akademickiego. Liturgii przewodniczył biskup kielecki ksiądz Jan Piotrowski.

Po rocznej przerwie znów ruszają zajęcia Studni – Kieleckiego Forum Myśli Chrześcijańskiej.  Podczas spotkań będą poruszane tematy wiary, zagadnienia filozofii i teologii.  

Winnica Pańska

21 października 2017 /

Rozmowa z ks. biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

22 października przypada Niedziela Misyjna znana też jako Światowy Dzień Misyjny. Od tego dnia, przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach świata w sposób szczególny modlą się za misje i wspierają je finansowo.

Zarząd Regionu Świętokrzyskiego NSZZ "Solidarność" organizuje uroczystości związane z 33. rocznicą męczeńskiej śmierci błogosławionego ks. Jerzego Popiełuszki.

Dziś  Kościół katolicki obchodzi liturgiczne wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. Swoje święto obchodzi więc cała służba zdrowia, a w szczególności chirurdzy, bo to ich patronem jest św. Łukasz.

Jubileusz kieleckich Dominikanek

Kielce / 17 października 2017 /

Siostry Dominikanki są obecne w Kielcach już od 100 lat. Dziś świętowały swój jubileusz.

Mija 39 lat od wyboru Papieża Polaka

diecezja kielecka / 16 października 2017 /

Dziś mija 39. rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. Podczas homilii inaugurującej pontyfikat Ojciec Święty powiedział „otwórzcie drzwi Chrystusowi”. – Wówczas byłem w seminarium. Msza święta pontyfikalna była dla nas wielkim wydarzeniem. Oglądałem ją w telewizji wraz z grupą innych alumnów. Płakaliśmy – wspominał ksiądz biskup Marian Florczyk w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Strona 3 z 61

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna