online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

„Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”- pod takim hasłem odbędzie się XVI Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy. Wydarzenie zaplanowano na 16 czerwca.

W Kielcach trwa ogólnopolska konferencja wodociągowa oraz krajowa konferencja duszpasterstwa firm wodociągowych, ochrony środowiska i usług komunalnych. Gospodarzem wydarzenia są Wodociągi Kieleckie. Dziś uczestnicy spotkania wzięli udział w Mszy świętej w Bazylice Katedralnej.

50-lecie koronacji Maryi w Piekoszowie

Diecezja Kielecka / 13 czerwca 2018 /

„Oto Matka Twoja” – tak brzmiał tytuł sympozjum naukowego, które odbyło się w Biliotece Centrum Kultury w Piekoszowie. Wydarzenie zorganizowano z okazji 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Strażniczka Polskich Kresów

świętokrzyskie / 12 czerwca 2018 /

17 i 18 czerwca br. Ziemię Świętokrzyską odwiedzi ksiądzdr Jarosław Wąsowicz SDB, który będzie promował książkę – album„Maryja z Ostrej Bramy. Strażniczka Polskich Kresów”.

O wierze, religii i Kościele dyskutowali siostra Małgorzata Chmielewska, redaktor Tomasz Terlikowski i ks. Mirosław Tykfer. Debata pod tytułem: „Dialogi o religii. Kościół w czasach kryzysu” zorganizowano w ramach trwających Targów Sacroexpo.

SACROEXPO rozpoczęte

Kielce / 11 czerwca 2018 /

Na Targach Kielce rozpoczęła się XIX Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów, czyli SACROEXPO. 280 wystawców z 11 krajów przedstawi  swoje oferty zwiedzającym.  Gospodarzem wydarzenia jest ks. Bp Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Tłum kielczan uczestniczył w Marszu dla życia i rodziny, który przeszedł w niedzielę ulicami Kielc. Jego uczestnicy promowali wartość rodziny kierując się hasłem "Polska rodziną silna".

Rozmowa z księdzem profesorem Stefanem Radziszewskim, prefektem Zespołu Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach.

Rozmowa z siostrą Judytą Bożek, misjonarką  Świętej Rodziny

Dla integracji

Daleszyce / 07 czerwca 2018 /

„Wesoło i bezpiecznie z Anielską mocą!” - pod takim hasłem odbędzie się I Piknik Rodzinny w Daleszycach. Imprezę zaplanowano na 16 czerwca.

23.Diecezjalny  Konkurs Biblijny  rozstrzygnięty.  Uroczysta Gala Finałowa odbyła się w Kieleckim Centrum Kultury w Kielcach. Podczas tegorocznej edycji wyłoniono łącznie 31 laureatów.

Przed nami Międzynarodowa Wystawa Budownictwa i Wyposażenia Kościołów, Sztuki Sakralnej i Dewocjonaliów SACROEXPO. Jest to najważniejsze wydarzenie branży sakralnej w Europie.

W Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej wręczono nagrody zwycięzcom i laureatom Świętokrzyskiej Ligi Szachowej. Gościem honorowym był biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

"Polska rodziną silna" – pod takim hasłem odbywają się tegoroczne marsze dla życia i rodziny organizowane w całej Polsce. W Kielcach, podobnie jak w wielu innych miastach  to wydarzenie odbędzie się 10 czerwca. Tego samego dnia w marszu przejdą mieszkańcy Włoszczowy.

Strona 3 z 79

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna