Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Przeżywając 40 rocznicę wyboru świętego Jana Pawła II na Stolicę Apostolską warto przypomnieć, co Papieżowi zawdzięczają Kielce i region świętokrzyski.

Rozmowa z ks. biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Pułkownik Przemysław Nakoniecznikoff-Klukowski został wybrany patronem Placówki Straży Granicznej w Kielcach. Uroczystej Mszy Świętej inaugurującej to niezwykłe wydarzenie przewodniczył biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Mszy świętej w intencji współpracy misyjnej Kościoła przewodniczył w czwartek w Bazylice Katedralnej w Kielcach Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Homilię wygłosił ks. dr Maciej Będziński, Sekretarz Krajowy Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Papieskiego Dzieła Piotra Apostoła. - Kościół pokazuje nam dziś świętego Jana Pawła II jako misjonarza i głosiciela Ewangelii Chrystusa wszystkim narodom mówił.

Rocznica śmierci księdza Jerzego

Kielce / 17 października 2018 /

W piątek, 19 października o godzinie 18 Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze rozpoczną się uroczystości upamiętniające 34. rocznicę męćzeńskiej śmierci błogosławionego księdza Jerzego Popiełuszkę. 

Papież Pielgrzym

Kielce / 16 października 2018 /

W minioną niedzielę obchodziliśmy Dzień Papieski, a dziś wspominamy 40. rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Pontyfikat świętego Jan Paweł II na trwałe zmienił oblicze Kościoła i świata.

16 października mija 40. rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Apostolską. W wigilię tej rocznicy, w Bazylice Katedralnej w Kielcach odbyła się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem biskupa Jana Piotrowskiego.

XVIII Dzień Papieski

Kielce / 14 października 2018 /

Zbiórki pieniędzy przed kościołami kieleckimi towarzyszą obchodom XVIII Dnia Papieskiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". Datki złożone do puszek zostaną przeznaczone na stypendia dla członków fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

W  parafii św. Józefa Robotnika odbyło się Diecezjalne Spotkanie Stowarzyszeń i Ruchów Katolickich. Celem spotkania było podzielenie się bogactwem i różnorodnością charyzmatów poszczególnych grup.

O tym, że papież Franciszek jest fanem piłki nożnej wiemy nie od dzisiaj. Ojciec Święty, podczas piątkowej przerwy w obradach XV Zgromadzenia Ogólnego Synodu Biskupów nt. młodzieży, z rąk księdza biskupa Mariana Florczyka otrzymał koszulkę Korony Kielce.

Nocne zwiedzanie kolegiaty w Skalbmierzu z koncertem organowym i kremówką to propozycja parafii św. Jana Chrzciciela z okazji przypadającego w najbliższą niedzielę XVIII Dnia Papieskiego. Hasłem przewodnim wydarzenia jest "Promieniowanie ojcostwa".

 

Kilkadziesiąt osób niewidomych i słabowidzących z Kielc i powiatu kieleckiego wzięło udział w uroczystych z okazji Międzynarodowego Dnia Białej Laski. Obchody rozpoczęła Eucharystia w kościele pod wezwaniem Świętego Krzyża, której przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski.

 

Strona 3 z 103

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna