Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczystą Mszą Świętą w kieleckiej Katedrze zainaugurowano setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Najświętszą Ofiarę odprawił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Panel o Kościele w WSD

Kielce / 09 listopada 2018 /

Kościół wobec starań o niepodległość, władze diecezji podczas Wielkiej Wojny, czy działalność biskupa Augustyna Łosińskiego – m.in. takie tematy poruszali naukowcy podczas specjalnego panelu naukowego w auli Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

Arcybiskup Wojciech Polak, prymas Polski odwiedzi Piekoszów 18 listopada. Wizyta jest związana z zakończeniem Roku Jubileuszowego 50-lecia koronacji obrazu Matki Bożej Miłosierdzia.

Zmarł ks. Mirosław Kaczmarczyk

Miechów / 06 listopada 2018 /

W wieku 56 lat zmarł ks. kan. Mirosław Kaczmarczyk, proboszcz parafii Grobu Bożego w Miechowie i dziekan dekanatu miechowskiego, a także były proboszcz parafii Św. Bartłomieja Ap. w Chęcinach. Posługę kapłańską pełnił 32 lata.

Do zadumy, refleksji i modlitwy za wszystkich wiernych zmarłych skłania nas obchodzony 2 listopada w Kościele katolickim Dzień Zaduszny. Z tej okazji w Bazylice Katedralnej biskupi kieleccy Jan Piotrowski, Andrzej Kaleta i Marian Florczyk sprawowali mszę świętą, podczas której powierzali Bogu zmarłych Pasterzy z naszej diecezji.

 

100 lat parafii

diecezja kielecka / 04 listopada 2018 /

W 1918 roku Polska wracała na mapę Europy. W tym czasie w diecezji kieleckiej powstały cztery nowe parafie, trzy w okolicy Kielc: w Białogonie, Masłowie, Sukowie i czwarta w okolicach Skały: w Naramie. Utworzył je biskup kielecki Augustyn Łosiński.

Dziś wierni Kościoła katolickiego obchodzą dzień Wszystkich Wiernych Zmarłych, zwany też Dniem Zadusznym. – O ile święci wstawiają się już za nas się wstawiają u Pana Boga, o tyle zmarli potrzebują naszej modlitwy. Co ciekawe, Katechizm Kościoła Katolickiego naukę o Czyśćcu rozpoczyna słowami: ci co umierają w łasce i przyjaźni z Panem Bogiem. Ograniczamy często Czyściec do czasu kary i stronimy od niego. To jednak miejsce, w którym zmarli nie do końca jeszcze kochają Pana Boga piękną miłością. Potrzebują oczyszczenia i naszego wstawiennictwa w nim, naszej modlitwy – powiedział ks. Adam Kaczmarczyk w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Chrystus głosił potrzebę świętości

diecezja kielecka / 01 listopada 2018 /

O powołaniu do świętości i znaczeniu świętości w życiu ludzi ochrzczonych przypominał w homilii wygłoszonej podczas Mszy świętej na cmentarzu na Cedzynie ksiądz biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej. W nabożeństwie tłumnie uczestniczyli wierni naszej diecezji.

– Kiedy modlimy się za zmarłych łączymy tę naszą malutką miłość z wielką miłością Boga – mówił w uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu Nowym w Kielcach ks. biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Świętymi bądźcie. Kolejna Noc Świętych

Diecezja Kielecka / 31 października 2018 /

Noc Świętych po raz kolejny odbyła się w parafiach diecezji kieleckiej. Tradycyjnie, w Wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych wierni modlili się za wstawiennictwem wyznawców i męczenników wyniesionych na ołtarze. Była to również doskonała okazja do poznania ich życiorysów.

Wszystkich Świętych i dzień Zaduszny

Diecezja Kielecka / 31 października 2018 /

Początek listopada to czas skłaniający nas do wspomnień o tych, którzy odeszli, a także okazja do refleksji nad własnym życiem.

Mszą świętą w kościele akademickim św. Jana Pawła II kielecki Klub Inteligencji Katolickiej zainaugurował kolejny rok spotkań. Eucharystii przewodniczył biskup ordynariusz Jan Piotrowski, który w wygłoszonej homilii zwrócił uwagę, że Pan Bóg ma prawo określać jakość życia ludzkiego, jego wymogi i swoje oczekiwania.

Strona 3 z 105

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna