Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Caritas Polska uruchomiła pierwszą w Polsce aplikację mobilną dla osiedlających się w naszym kraju obcokrajowców. Jak Caritas pomaga stawiać pierwsze kroki w Polsce?

Pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego obradowała Rada Duszpasterska Diecezji Kieleckiej. Tematem przewodnim była refleksja nad formami ewangelizowania w roku duszpasterskim 2016/2017 do czego skłania hasło: „Idźcie i głoście”.

Ponad czterysta osób spotkało się w kieleckiej katedrze na pierwszym Diecezjalnym spotkaniu Kolędników Misyjnych. Wydarzenie to było okazją do wspólnej modlitwy a także podsumowania inicjatywy najmłodszych.

Ponad  3,5 tys.  złotych zebrano przy tegorocznej żywej szopce, którą przez dwa dni można było oglądać przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Pieniądze zostały wpłacone na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

Biskup Kielecki Jan Piotrowski w przyszłym tygodniu uda się w podróż na Wybrzeże Kości Słoniowej w zachodniej Afryce. Pracują tam misjonarze z diecezji kieleckiej. 

Przed nami Diecezjalne spotkanie Kolędników Misyjnych.  Odbędzie się ono 28 stycznia  o godz. 10:00 w Bazylice Katedralnej w Kielcach. Podczas spotkania podsumowana zostanie działalność dzieci i młodzieży w okresie Świąt Bożego Narodzenia.

- Było po prostu cudownie. Ci, którzy nie byli mają czego żałować – takie głosy słyszeliśmy od publiczności koncertu „Kieleckie Betlejem”. To było pierwsze tego typu wydarzenie w Kielcach. Impreza przyciągnęła kilka tysięcy osób.

Rozmowa z doktorem Tomaszem Domańskim, historykiem z kieleckiej delegatury IPN.

Rok 2017 jest poświęcony świętemu bratu Albertowi, żyjącemu na przełomie XIX i XX wieku w Krakowie. Był człowiekiem znanym z wielkiego poświęcenia i wyjątkowej działalności dobroczynnej na rzecz najbiedniejszych. 

Misja Sudan

15 stycznia 2017 /

Rozmowa z Bartłomiejem Wróblewskim z Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi światu”. 

Dialog źródłem prawdy

Kielce / 15 stycznia 2017 /

- W modlitwie i dialogu człowiek zawsze poznaje prawdę o sobie –powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski w kontekście zbliżających się obchodów Dnia Judaizmu.

Wyłoniono zwycięzców II Diecezjalnego Konkursu na Świętokrzyską Szopkę Bożonarodzeniową. Spośród 88 prac w dwóch kategoriach wiekowych  nagrodzono 21 szopek wykonanych przez 26 uczniów. 

 

Strona 2 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay