online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

- Trudno było być obojętnym wobec nauki i postawy jaką prezentował ks. biskup Kazimierz Ryczan. Potrafił dotrzeć do różnych środowisk. Był prawdziwym autorytetem – podkreślał prof. Jacek Semaniak , rektor Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach  w rozmowie z  naszą reporterką.

W czerwcu 2013 roku, śp. bp Kazimierz Ryczan, decyzją miejskich radnych został Honorowym Obywatelem Kielc. Uroczyste wręczenie tytułu odbyło się w byłym Pałacu Biskupów Krakowskich. Dziś przypominamy fotogalerię z tamtego wydarzenia autorstwa Piotra Michalca.

W nocy z wtorku na środę - po ciężkiej chorobie – zmarł ksiądz biskup Kazimierz Ryczan, wieloletni ordynariusz diecezji kieleckiej. Ks. biskup Jan Piotrowski wspomina śp. ks. biskupa Ryczana jako człowieka  odważnego i niezmordowanego w głoszeniu Ewangelii, pełnego duszpasterskiej  roztropności.  

Msza święta żałobna śp. księdza biskupa Kazimierza Ryczana rozpocznie się w poniedziałek, 18 września o godzinie 17. Nabożeństwu  będzie przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz – informuje ks. biskup Jan Piotrowski.

Zmarł ks. biskup Kazimierz Ryczan. - To jest bardzo wielka postać dla Kielc. Nie  ulega to żadnej wątpliwości –mówił o księdzu  biskupie prezydent Kielc Wojciech Lubawski  podczas audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat.

Zmarł ks. biskup Kazimierz Ryczan

Diecezja Kielecka / 13 września 2017 /

Zmarł ks. biskup Kazimierz Ryczan, senior diecezji kieleckiej. Miał 78 lat. Od wielu lat zmagał się z chorobą. Ks. biskup Kazimierz Ryczan w latach 1993 – 2014 był Biskupem Kieleckim.

Znów powędrują na Święty Krzyż

Święty Krzyż / 12 września 2017 /

23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras. Można jeszcze zgłaszać chęć udziału w tym wydarzeniu. Dlaczego warto się na to zdecydować?

W ten poniedziałek 11 września Ksiądz Biskup Senior Kazimierz Ryczan obchodzi 24. rocznicę święceń biskupich i ingresu do bazyliki katedralnej w Kielcach. Z tej okazji w intencji duchownego modlili się wierni świeccy, księża i siostry zakonne. Homilię wygłosił Biskup Kielecki ks. Jan Piotrowski.

Niemal tysiąc ministrantów spotkało się na Placu Jana Pawła II, by wspólnie świętować XVII Diecezjalny Dzień Ministranta. Wydarzenie rozpoczęła uroczysta Msza  św. w Bazylice Katedralnej. Eucharystii  przewodniczył ks. biskup Marian Florczyk.

Rozmowa z biskupem Janem Piotrowskim, ordynariuszem diecezji kieleckiej

Przed nami VI Rodzinny Rajd Pieszy „Kielce znane i nieznane”. Odbędzie się on 16 września 2017 r. pod patronatem i z udziałem Księdza Biskupa Mariana Florczyka.

Przed nami  Odpust Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego. Przez cały tydzień, począwszy od 9 września, do Sanktuarium na Świętym Krzyżu będą przybywać poszczególne pielgrzymki.

W środę, 6 września o godz. 19.00 w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II w Kielcach  wierni z całej diecezji kieleckiej spotkają się na Adoracji Najświętszego Sakramentu. 

Przed nami największa w Polsce impreza turystyczno – religijna.  23 września już po raz 18. odbędzie się Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy na Święty Krzyż. W tym roku organizatorzy przygotowali 15 różnych tras.

Strona 2 z 56

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay