Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ulicami Kielc przejdzie Droga Światła. Wydarzenie odbędzie się 22 maja. Początek o godzinie 19:30. 

Kilka słów o gender

Kielce / 18 maja 2017 /

„Gender. Spojrzenie krytyczne” to publikacja będąca pokłosiem konferencji naukowej, jaka odbyła się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Gościem Katarzyny Bernat w audycji Prawdę Mówiąc był ksiądz profesor Jarosław Jagiełło, dziekan Wydziału Filozoficznego tej uczelni, a zarazem jeden ze współredaktorów książki.

W czwartek, 25 maja o godz. 17. 00 odbędzie się spotkanie, na którym zaprezentowana zostanie książka  „Gender – spojrzenie krytyczne". 

W tym roku odbyła się 22 edycja Konkursu Biblijnego oraz Konkursu Prac Plastycznych na temat: „Razem z Rodziną głoszę Ewangelię”. Oba konkursy nawiązywały do hasła przeżywanego roku duszpasterskiego: „Idźcie i głoście”.  

Kilkaset osób z niepełnosprawnością intelektualną wraz z opiekunami wzięło udział  w kieleckich obchodach Międzynarodowego  Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Spotkanie już po raz 14. zorganizowało Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym.  

Koncert papieski we Włoszczowie

Włoszczowa / 16 maja 2017 /

W 97. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II, we Włoszczowie odbędzie się już po raz drugi koncert poświęcony Papieżowi Polakowi - informuje na swojej stronie internetowej tamtejszy Urząd Gminy.

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, diecezjalnym duszpasterzem akademickim

Rok 1917. W Europie trwa wojna. W Portugalii władzę sprawuje rząd opanowany przez wrogich Kościołowi masonów. W Rosji za kilka miesięcy rozpocznie się rewolucja bolszewicka, która przyniesie bezbożną ideologię i miliony ofiar. W tym świecie przemocy i terroru nadzieja dla ludzkości pojawia się w małej portugalskiej wiosce – Fatima.

Kilkuset wiernych uczestniczyło w diecezjalnych obchodach 100. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uroczystości miały miejsce w parafii  pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dyminach.

Dziesięciu młodych mężczyzn z rąk Biskupa Kieleckiego ks. Jana Piotrowskiego odebrało święcenia diakonatu. To alumni piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. - Kościół kielecki cieszy się, że ziarno wiary zaszczepione przed laty w sercach tych młodych ludzi, dzięki łasce Chrztu świętego jest żywe i niesie nadzieję. Za młodym życiem kandydatów do diakonatu kryje się przede wszystkim wiara i ofiarna miłość ich rodziców, ich dobre obyczaje, trud wychowawczy i tak wiele modlitwy różnych osób – mówił do zebranych podczas święceń ordynariusz naszej diecezji.

Na najbliższą sobotę przypada setna rocznica objawień fatimskich. – Przesłanie z Fatimy jest uniwersalne. Maryja wezwała wtedy ludzi do nawrócenia, pokuty i modlitwy.  Również dziś jest ono aktualne. Maryja zachęca przede wszystkim do modlitwy różańcowej - powiedział ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej.

Ks. biskup Jan Piotrowski zachęca do modlitwy o rychłą beatyfikację ks. Wojciecha Piwowarczyka oraz o cud za jego wstawiennictwem. 

Maj i czerwiec to miesiące, w których 9-latkowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Jakie znaczenie ma ten sakrament dla dorastającego chrześcijanina i jak przygotować go do niego?

Procesją różańcową z kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego do kieleckiej Bazyliki Katedralnej wierni uczcili święto Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki naszego miasta.

Strona 2 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay