Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W dniu 18 kwietnia przypada 20 – rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka. Z tej okazji  ukazała się książka pt. „Dokąd zmierzamy?” Z Księdzem Biskupem Marianem Florczykiem o wierze, wartościach i wspólnocie rozmawia Katarzyna Bernat.

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił święty Jan Paweł II. W Kielcach główne uroczystości odbyły się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Wręczone zostały także medale „Beati Misericordes”.

Rozmowa z księdzem Stanisławem Słowikiem, dyrektorem Caritas diecezji kieleckiej

Dowolną ofiarą będzie można wesprzeć Hospicjum im. św. M. Teresy z Kalkuty w Kielcach podczas koncertu, który odbędzie się 5 kwietnia o godz. 19.00 w kościele garnizonowym w Kielcach przy ul. Chęcińskiej 2.

Ksiądz Dariusz Gącik, wikariusz generalny był gościem Katarzyny Bernat w audycji „Prawdę mówiąc”. Jednym z tematów rozmowy była rozpoczęta Oktawa Wielkiej Nocy, która trwa w sumie osiem dni.

Alleluja! Jezus żyje!

diecezja kielecka / 01 kwietnia 2018 /

– Dla człowieka wierzącego radość płynąca z faktu Zmartwychwstania Pańskiego zdaje się rozlewać na cały świat – powiedział biskup pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta w słowach skierowanych do wiernych w czasie Mszy Świętej Pontyfikalnej, która została odprawiona w kieleckiej bazylice katedralnej. Nabożeństwu przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej ks. biskup Jan Piotrowski.

Około pięciuset osób - biednych, samotnych i bezdomnych spotkało się przy wspólnym- wielkanocnym stole w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. Wydarzenie po raz kolejny zorganizowała kielecka Caritas.  -Wszystko po to, by nikt nie czuł się w Święta zapomniany - powiedział  Ks. Stanisław Słowik, dyrektor organizacji.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, rektorem kościoła akademickiego świętego Jana Pawła II w Kielcach.

O rozważaniach św. Jana Pawła II o krzyżu opowiadał na antenie Radia eM Kielce ks. Łukasz Zygmunt, diecezjalny duszpasterz młodzieży.

Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego rozpoczyna uroczysta poranna procesja rezurekcyjna z Najświętszym Sakramentem. Kapłan ogłasza światu, że Chrystus Zmartwychwstał. On zwyciężył grzech, śmierć, zło i jest Żywym Bogiem.

Święta w polskiej religijności, tradycji i kulturze mają swoją bogatą symbolikę, która sprawia, że silniej odczuwamy atmosferę świąt oraz może przyczynić się do pogłębienia naszej więzi z Bogiem. W Wielką Sobotę trwa adoracja Jezusa Chrystusa złożonego w grobie. Przed południem święcone są pokarmy. W koszyczkach nie może zabraknąć chleba, jajek, kiełbasy, chrzanu i baranka. Niezwykle bogatą symbolikę ma sprawowana po zmroku Wigilia Paschalna. Składa się ona z Liturgii Światła, Słowa, Chrztu i Eucharystii.

Prawdziwe zbawienie i wyzwolenia nie dokonuje się rękami władców tego świata. Wyzwolenie człowieka nie dokonuje się rękami "faraonów", czy choćby najbystrzejszych polityków - mówił bp. pomocniczy diecezji kieleckiej Andrzej Kaleta podczas Mszy Świętej Wieczerzy Pańskiej, którą w czwartkowy wieczór sprawował w kościele św. Maksymiliana w Kielcach.

Potem biskup dodał - prawdziwe wyzwolenie dokonuje się tylko przez działanie Boga, który jako jedyny może wybawić nas z każdego zła.

 

Wielki Piątek to dzień, w którym umarł na krzyżu Jezus Chrystus. To najsmutniszy dzień w roku.

Strona 2 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna