online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty odbyły się obchody Światowego Dnia Chorego. Podczas Mszy świętej, w tamtejszej kaplicy modlono się w intencji cierpiących ale nie tylko. Duchowni podkreślali także znaczenie wolontariuszy pracujących wśród pacjentów tego ośrodka.

Powróćmy do miłującego Boga

diecezja kielecka / 14 lutego 2018 /

- Wielki Post skłania do nawrócenia i powrotu do Boga. Człowiek nawrócony jest szczęśliwy. Odkrywa wartość miłości, dobra, prawdy, wierności. Dzięki Bożej łasce już nie jest samotnym ogrodnikiem na polu własnego życia, ale Pan Bóg użyźnia go darem Bożego Słowa i sakramentami świętymi zwłaszcza Eucharystią - powiedział w wywiadzie dla Diecezjalnego Radia eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Środą Popielcową, rozpoczyna się Wielki Post. Kościół katolicki zachęca w tym czasie do postu, modlitwy i jałmużny, które duchowo przygotowują do Świąt Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa.

Muzeum Diecezjalne w Kielcach prezentuje nową wystawę dotyczącą św. Matki Teresy z Kalkuty. Skromna lecz ciekawa ekspozycja przyjechała do Kielc ze Skopje w Macedonii.

Biskup Kielecki Jan Piotrowski spotkał się ze Stowarzyszeniem „Nadzieja” i chorymi podczas Mszy świętej. Odbyła się ona w dolnym kościele Sanktuarium Świętego Józefa Opiekuna Rodziny. Kapłani udzielili chętnym sakramentu namaszczenia chorych.

W piątek 16 lutego odbędzie Droga Krzyżowa na Święty Krzyż w intencji trzeźwości. Rozpocznie ją nabożeństwo o godz. 18 w kościele pw. św. Wawrzyńca w Nowej Słupi. Następnie zebrani wyruszą Drogą Królewską w kierunku Sanktuarium Drzewa Krzyża Świętego. Po zakończeniu wędrówki, o godz. 20.30 w bazylice mniejszej na Świętym Krzyżu odprawiona zostanie Msza św. pod przewodnictwem księdza biskupa Jana Piotrowskiego.

We wtorek 13 lutego o godzinie 12 w Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach rozpoczną się obchody Światowego Dnia Chorego. Otworzy je Msza św. w kaplicy pod przewodnictwem biskupa Andrzeja Kalety.

Rozmowa z księdzem doktorem Adamem Wilczyńskim, ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Reprezentacja Polski Księży, z sześcioma kapłanami z diecezji kieleckiej w składzie, wywalczyła złoty medal halowych mistrzostw Europy w piłce nożnej, które odbyły się we włoskiej Brescii. "Biało-czerwoni" w finale pokonali 1:0 Portugalię. Gola na wagę zwycięstwa strzelił Grzegorz Pastorczyk, który pełni posługę w parafii w Koniecpolu. Dla Polaków to szósty tytuł w historii.

W tę niedzielę 11 lutego obchodzimy 26. Światowy Dzień Chorego. W tym dniu Biskup Kielecki Jan Piotrowski odwiedzi szpital im. Jana Pawła II we Włoszczowie. Wraz z pacjentami, pracownikami oraz odwiedzającymi pomodli się w intencji chorych podczas Mszy św., która rozpocznie się o godz. 10 w kaplicy szpitalnej. Potem ordynariusz przejdzie do sal szpitalnych, by słowem i modlitwą dodać otuchy cierpiącym.

Kielecka bazylika katedralna była pierwszym kościołem w naszej diecezji, który odwiedziły relikwie błogosławionego Bartolo Longo. Inauguracji peregrynacji towarzyszyła Msza święta pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego.

W kieleckiej katedrze odbyła się uroczysta Msza święta z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Na modlitwie zebrali się duchowni czy zakonnicy z naszej diecezji, którzy jednocześnie odnowili złożone przyrzeczenia. Biskup Kielecki Jan Piotrowski w homilii dziękował za pełnioną posługę.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

W piątek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Strona 2 z 69

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna