Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Wizyta Trzech Mędrców

Skalbmierz / 03 stycznia 2019 /

Święta, święta i po świętach. Za nami Sylwester, huczne witanie nowego czasu. Wchodząc w nowe zadajemy pytanie, co przyniesie, czym zaskoczy, jakie marzenie spełni.

Monarszy orszak w Kielcach

Kielce / 02 stycznia 2019 /

Mszą Świętą w Bazylice Katedralnej zainaugurowany zostanie kolejny Orszak Trzech Króli w Kielcach. Barwny korowód wyruszy również z kieleckiego Rynku.

Dziś ostatni dzień roku. Oprócz zabawy związanej z pożegnaniem mijającego roku noc sylwestrowa niesie też refleksje związane z przemijaniem i upływem czasu. – Koniec roku to dla wierzących okazja do obszernego rachunku sumienia, ale też do poważnego zadośćuczynienia Panu Bogu – powiedział ks. Paweł Samiczak, wikariusz w parafii. św. Jadwigi Królowej w Kielcach w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat. W czasie rozmowy ksiądz przestrzegał również przed skutkami korzystania z horoskopów, przepowiedni i usług wróżek.

Improwizacje organowe, kolędy i kompozycje patriotyczne – m.in. takie utwory usłyszeli wierni podczas koncertu „NIEPODLEGŁA – de profundis et de caelis”. Wydarzenie wpisało się w oficjalne obchody stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Uroczystą Mszą Świętą w Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach wierni podziękowali za dar jubileuszu 60-lecia parafii na kieleckim Szydłówku.

Ponad 150 zgłoszonych podmiotów, blisko tysiąc uczestników, trzy dni przesłuchań i 27 laureatów. Tak przedstawiają się wyniki 12. Świętokrzyskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek im ks. Piotra Klimczyka, którego finał odbył się w sobotę w kościele pod wezwaniem św. Stanisława biskupa i męczennika w Kielcach. Grand Prix tej edycji trafiło do duetu Pauliny Plaskoty i Karola Gołębiowskiego.

Stanisław Soyka wystąpi podczas Charytatywnego Koncertu Kolęd, który odbędzie się 6 stycznia o godzinie 16 w Bazylice mniejszej pod wezwaniem Ducha Świętego na Świętym Krzyżu. Dochód z wydarzenia zostanie przekazany na rzecz Doroty Józoń z Nowej Słupi, która choruje na stwardnienie rozsiane.

Nadchodzą Trzej Królowie

Kielce / 27 grudnia 2018 /

Tradycyjnie 6 stycznia ulicami Kielc przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie rozpocznie msza święta o godzinie 13 w Bazylice Katedralnej, której przewodniczył będzie biskup Marian Florczyk.

Bóg chce być z nami

Kielce / 25 grudnia 2018 /

– Życzę wam, waszym małżeństwom i rodzinom naszej diecezji, naszemu miastu i ziemi świętokrzyskiej, aby przeżywanie tajemnicy Wcielenia pomogło nam zrozumieć, kim tak naprawdę jest człowiek. Wtedy łatwiej zrozumiemy, co to znaczy, że Bóg chce być z nami i z tymi, których On kocha – tymi słowami ks. bp Jan Piotrowski zakończył homilię wygłoszoną w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia.

Rodzina ma przyszłość

Kielce / 24 grudnia 2018 /

Rozmowa z księdzem biskupem Andrzejem Kaletą, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Jadą do Madrytu na spotkanie Taize

Diecezja Kielecka / 23 grudnia 2018 /

81 osób z naszej diecezji wyjedzie na spotkanie do międzynarodowej wspólnoty Taize w Madrycie. Wierni odwiedzą również Paryż.

60 lat parafii św. Józefa

Diecezja Kielecka / 22 grudnia 2018 /

30 grudnia w kościele pw. św. Józefa Robotnika zostanie odprawiona Msza Święta z okazji 60-lecia wspólnoty parafialnej. To niezwykle ważne wydarzenia dla parafii, ale również dla całej naszej diecezji.

Tradycyjnie w okresie przedświątecznym Caritas Diecezji Kieleckiej zorganizowała szeroką pomoc dla osób potrzebujących z terenu diecezji.

W piątek w  Zespole Szkół Katolickich Diecezji Kieleckiej odbyły się jasełka przygotowane przez uczniów klas I-III oraz klasę V a.

 

Wolontariusze podsumowali ważny projekt

Diecezja Kielecka / 20 grudnia 2018 /

„W wolności pomagamy” – to nazwa projektu, który realizowali wolontariusze Caritas z Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty w Kielcach. Podczas specjalnej konferencji prasowej podsumowali oni tę inicjatywę.

Mija 10 lat od śmierci Jerzego Rosińskiego, wieloletniego organisty Bazyliki Katedralnej i kompozytora. W kieleckiej Katedrze odprawiona została Msza Święta w intencji zmarłego dekadę temu artysty. Po niej uczczono jego pamięć specjalnym koncertem.

Światło Pokoju już w naszej diecezji

Diecezja Kielecka / 16 grudnia 2018 /

16 grudnia w parafii pw. św. Kazimierza w Bilczy Betlejemskie Światło Pokoju zostało oficjalnie przekazane diecezji kieleckiej. Dostarczyli je harcerze z Hufca Szczekocińsko-Włoszczowskiego Chorągwi Kieleckiej ZHP.

II Niedziela Adwentu była Dniem Modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Diecezja kielecka pomogła wspólnocie wiernych w Tulczynie.

W 37. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki odprawił Mszę Świętą  w kieleckiej Katedrze. Wierni modlili się w intencji ofiar i prześladowanych w tamtym tragicznym okresie naszych dziejów.

Światło z Betlejem w Kielcach

Diecezja Kielecka / 11 grudnia 2018 /

Już po raz 27. do Polski dotrze Betlejemskie Światło Pokoju. Jest to płomień odebrany z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, który jest przekazywany w formie sztafety do kolejnych państw.

Jadą do Panamy

Diecezja Kielecka / 10 grudnia 2018 /

Prawie 50 młodych ludzi z naszej diecezji wyruszy w styczniu 2019 roku do Panamy na Światowe Dni Młodzieży. Będą naszymi reprezentantami podczas spotkania młodych katolików całego świata z papieżem Franciszkiem.

9 grudnia biskup Andrzej Kaleta, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej obchodzi pierwszą rocznicę sakry biskupiej. Uroczystość święceń odbyła się rok temu w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Jest symbolem pomocy dzieciom, a my nie wyobrażamy sobie bez niej Wigilii – świąteczna świeca Caritas. W tym roku, już po raz 25-ty zasiądziemy przy niej do wigilijnego stołu. W akcję włączyła się również Para Prezydencka.

Grażyna Łobaszewska, Kamil Bednarek, Józef Broda, Mate.O czy Dawid Kwiatkowski to gwiazdy, które wystąpią podczas kolejnej edycji koncertu „Betlejem w Polsce”. Wydarzenie odbędzie się 13 stycznia przyszłego roku o godzinie 18 w Hali Legionów w Kielcach.

Strona 6 z 59

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna