Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Noc Świętych w diecezji kieleckiej

Świętokrzyskie / 27 października 2016 /

Już po raz dziewiąty 31 października, w wigilię Uroczystości Wszystkich Świętych w wielu parafiach naszej diecezji odbędzie się tzw. Noc Świętych. To forma modlitewnego czuwania przy relikwiach świętych i błogosławionych. Według kapłanów jest to nie tylko alternatywa dla Halloween ale także przypomnienie, że każdy jest powołany do świętości.

- Wielkim wydarzeniem podczas Narodowej Pielgrzymki do Rzymu była audiencja z Ojcem Świętym Franciszkiem – powiedział w diecezjalnym Radiu eM Kielce Biskup Kielecki Jan Piotrowski. – Pośród ponad stutysięcznej rzeszy ludzi czuliśmy, że jesteśmy Kościołem powszechnym. Jako Polacy czuliśmy się włączeni w wielką wspólnotę Kościoła katolickiego – podkreślał ks. biskup.

Krzyż papieski w diecezji kieleckiej

Kielce / 26 października 2016 /

Krzyż papieski - ten, który św. Jan Paweł II trzymał w rękach w czasie Drogi Krzyżowej w Wielki Piątek 2005 r.  nawiedzi naszą diecezję. Wszystko w ramach ogólnopolskiej peregrynacji.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Konkurs poetycki w Porzeczu

Porzecze / 22 października 2016 /

Ponad 120 osób  wzięło udział w Konkursie Poetyckim "O laur św. Jana Pawła II" który odbył się w sobotę w Szkole Podstawowej w Porzeczu (gm. Miedziana Góra). Jak poinformował Radio eM koordynator wydarzenia Dariusz Krupiński, konkurs wiąże się z jubileuszem 1050-lecia Chrztu Polski oraz 25-lecia pielgrzymki Papieża Polaka do ojczyzny w trakcie której, odwiedził m.in. diecezję kielecką.

Już od najbliższej niedzieli  słuchacze Radia eM Kielce jako pierwsi w województwie świętokrzyskim będą mieli okazję usłyszeć premierowo słuchowisko pt. „Biblia Audio – superprodukcja”. To wielkie dzieło tworzone przez blisko 300 aktorów.  

Przed nami Tydzień Misyjny

Diecezja kielecka / 21 października 2016 /

W najbliższą  niedzielę ( 23 października)  będziemy obchodzić Światowy Dzień Misyjny.  Od tego dnia przez cały tydzień katolicy we wszystkich krajach będą w sposób szczególny modlić się  za misje i wspierać  je materialnie.  

Światowy Dzień Misyjny

20 października 2016 /

W najbliższą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. -  Ten dzień i cały następny tydzień są wspaniałą okazją do dzielenia się Bożą miłością. Dla nas  Polaków jest to wyjątkowy czas, bo obchodzimy 1050. rocznicę przyjęcia chrztu, dlatego w najbliższych dniach chcemy pogłębić świadomość tego, że misjonarz to osoba ochrzczona, która niesie wiarę innym -  powiedział podczas porannej rozmowy Radia eM Kielce ksiądz Łukasz Zygmunt, dyrektor Papieskich Dzieł Misyjnych Diecezji Kieleckiej.

Zakonnice ze  Zgromadzenia Sióstr Świętego Józefa rozpoczęły posługę w parafii Bożego Miłosierdzia na kieleckim Czarnowie. Ksiądz biskup Jan Piotrowski , ordynariusz diecezji kieleckiej erygował ich dom zakonny.

W niedzielę, 16 października 2016 r. w kościele św. Krzyża w Kielcach (u Księży Salezjanów) odbędzie się spotkanie podwórkowych Kółek Różańcowych dzieci. Weźmie w nim udział także Magdalena Buczek.

Świętowania jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski ciąg dalszy. Kolejnym wydarzeniem wpisującym się w te obchody był koncert z udziałem chórzystów w kieleckiej bazylice katedralnej. W świątyni wystąpiła grupa około 40 artystów.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus. 

Akcja dla odważnych

14 października 2016 /

Startuje trzecia edycja wydarzenia pod tytułem „Różaniec na ulicy”. Odbędą się trzy spotkania w trzech miejscach w centrum Kielc. Pierwsze z nich- w niedzielę 16 października na placu Artystów.  

- Przywiązanie do prawdy i jej umiłowanie to najbardziej słuszna postawa człowieka – zauważył ksiądz biskup Jan Piotrowski na Mszy świętej inaugurującej nowy rok akademicki. Ordynariusz kielecki przewodniczył uroczystościom w Kościele Akademickim św. Jana Pawła II.

Strona 10 z 40

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay