Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

#Jeszcze5minutek – najbardziej popularne rekolekcje internetowe przez cały Adwent 2016 znalazły się w programie Radia eM Kielce oraz na antenie Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. Już w 13 regionach Polski codziennie nadawane są audycje z fragmentami książki ojca Adama Szustaka #Jeszcze5minutek, które czytają: Krystyna Czubówna, Dominika Figurska i Cezary Żak. W Radiu eM Kielce rekolekcje emitowane są od poniedziałku do piątku o godz. 19.45.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

Dziś mija druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach.  Z tej okazji, w  kieleckiej Bazylice odprawiona została Msza Święta. Przewodniczył jej ks. biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił ks. Tomasz Rusiecki, ojciec duchowny księży.

Msza za kieleckich gwarków

Kielce / 29 listopada 2016 /

W niedzielę 4 grudnia o godz. 12 w kościele rektorskim na kieleckiej Karczówce odbędzie się uroczysta msza barbórkowa za kieleckich górników i ich rodziny. Ojcowie Pallotyni i Stowarzyszenie Genius Loci „Karczówka” zapraszają do wspólnej modlitwy.

Dziś mija druga rocznica Ingresu Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego do Bazyliki Katedralnej w Kielcach. Z tej okazji kieleckiej Bazylice, o godz. 18.  odprawiona zostanie Msza Święta.

W niedzielę w Kościele katolickim rozpoczyął się Adwent, czas radosnego oczekiwania na Boże Narodzenie.

Mieszkańcy Kielc już 90 lat dbają o artystyczną oprawę nabożeństw w najważniejszej w diecezji świątyni. Jubileusz obchodzi Chór Bazyliki Katedralnej im. św. Cecylii. Okrągła rocznica uczczona została Mszą świętą i koncertem muzyki poważnej.

24 listopada w kościele Świętej Trójcy w Kielcach odbędzie się Msza święta w intencji żołnierzy Armii Krajowej.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Diecezja Kielecka / 23 listopada 2016 /

Po raz 23 Caritas Diecezji Kieleckiej organizuje Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.  W tym roku przygotowano blisko 80 tys. świec, które od najbliższej niedzieli (27 listopada) będzie można nabyć w parafiach.  

„Nowe niebo i nowa ziemia” to tytuł wykładu jaki w niedzielę, 4 grudnia wygłosi biblista  ks. prof. Henryk Witczyk.  Podczas spotkania szczegółowo zostanie omówiona księga Apokalipsy.

 - Dziś kończy się Rok Miłosierdzia, ale miłosierdzie wciąż trwa. Trwa nieustanie z pokolenia na pokolenie… od wschodu aż do zachodu słońca – mówił  ks. biskup Jan Piotrowski w kieleckiej katedrze podczas Mszy świętej wieńczącej Nadzwyczajny Rok Miłosierdzia. 

Rozmowa z księdzem Stanisławem Słowikiem, dyrektorem Caritas Diecezji Kieleckiej. 

W niedzielę, 20 listopada w bazylice katedralnej w Kielcach odbędzie się uroczyste zakończenie  Roku Miłosierdzia. 

Dobiega końca Rok Miłosierdzia. Z tej okazji  w sobotę, 19 listopada w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach odbędzie się Uroczystość Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa za Króla i Pana.  

Strona 10 z 43

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay