Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W Centrum Duszpasterskim Wesoła54 gości w niedzielę (19 lutego) wspólnota ewangelizacyjna Armia Dzieci wraz z amerykańską misjonarką zaangażowaną w odnowę charyzmatyczną Marią Vadia.

Księża z diecezji kieleckiej potwierdzili, że potrafią bardzo dobrze grać w piłkę nożną. Nasi duchowni po raz trzeci w historii zostali mistrzami Polski w popularnej „halówce”. Podczas turnieju rozgrywanego w Rzeszowie wygrali wszystkie spotkania, w finale ogrywając 3:1 diecezję zamojską.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, Wikariuszem Generalnym Diecezji Kieleckiej.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty pierwszy organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. 

Felieton Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego:

"Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rok 2017 został ogłoszony Rokiem św. Brata Alberta. Jest to niejako przedłużenie Roku Miłosierdzia. Pan Jezus mówił do apostołów: „ubogich zawsze macie u siebie” (J 12. 8). Ubóstwo, spowodowane przez różne zjawiska i sytuacje, dla wierzących jest okazją do czynów miłosierdzia i jałmużny oraz odpowiedzią na błogosławieństwo Pana Jezusa wypowiedziane w Kazaniu na Górze: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5. 7).

Już po raz czwarty odbędzie się Bezalkoholowy Bal Ostatkowy. Zaplanowany został na ostatnią sobotę karnawału, czyli 25 lutego. Organizatorem wydarzenia jest Oaza Rodzin a miejsce imprezy to, jak przed rokiem, hotel "Zielone Zacisze" w Chełmcach k. Oblęgorka.

Rozmowa z księdzem dr. Janem Jagiełką, diecezjalnym duszpasterzem niepełnosprawnych, dyrektorem Domu dla Niepełnosprawnych w Piekoszowie.

W czwartek 2 lutego obchodzimy święto Ofiarowania Pańskiego, zwane popularnie Świętem Matki Bożej Gromnicznej.

Caritas Polska uruchomiła pierwszą w Polsce aplikację mobilną dla osiedlających się w naszym kraju obcokrajowców. Jak Caritas pomaga stawiać pierwsze kroki w Polsce?

Pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego obradowała Rada Duszpasterska Diecezji Kieleckiej. Tematem przewodnim była refleksja nad formami ewangelizowania w roku duszpasterskim 2016/2017 do czego skłania hasło: „Idźcie i głoście”.

Ponad czterysta osób spotkało się w kieleckiej katedrze na pierwszym Diecezjalnym spotkaniu Kolędników Misyjnych. Wydarzenie to było okazją do wspólnej modlitwy a także podsumowania inicjatywy najmłodszych.

Ponad  3,5 tys.  złotych zebrano przy tegorocznej żywej szopce, którą przez dwa dni można było oglądać przy kościele św. Franciszka z Asyżu w Kielcach. Pieniądze zostały wpłacone na konto Misyjnego Dzieła Diecezji Kieleckiej. 

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej. 

Strona 10 z 49

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay