Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Noc Przebojów
Radio eM Kielce
online button
online button

KOŚCIÓŁ

- Chcemy dziękować Bogu za żywy kościół i pokolenia wiernych, którzy się tu modlili – mówił ksiądz biskup Jan Piotrowski w czasie Mszy świętej z okazji rocznicy poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Kielcach i Dnia Kanoników Kapituły Katedralnej.

Ponad 5 tysięcy pątników dotarło na Święty Krzyż w XVII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym i IV Pielgrzymce Rowerowej. Na miejscu wierni modlili się pod przewodnictwem biskupów diecezji kieleckiej i radomskiej.

Ponad sto osób wyruszyło z Placu św. Jana Pawła II w IV Pielgrzymkę Rowerową na Święty Krzyż. Tradycyjnie przewodniczy jej ksiądz biskup Marian Florczyk.

Rozmowa z ks. prof. Stefanem Radziszewskim, prefektem w Zespole Szkół Sióstr Nazaretanek im. św. Jadwigi Królowej w Kielcach

Łączy nas chrzest

23 września 2016 /

- Wszystkie Kościoły chrześcijańskie łączy chrzest przyjęty w imię Trójcy Świętej – przypomniał ks. prof. Przemysław Kantyka, przewodniczący Diecezjalnej Rady Ekumenicznej.

Kilkadziesiąt osób wzięło udział w V Rodzinnym Rajdzie „Kielce znane i nieznane”. Punktualnie o 10.00 piechurzy na czele z księdzem biskupem Marianem Florczykiem z placu Jana Pawła II wyruszyli w dziesięciokilometrową trasę, której meta ulokowana została na Karczówce, gdzie na terenach przyklasztornych zorganizowano wspólne ognisko.

Rozmowa z księdzem biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej Marianem Florczykiem. 

Diecezja na Twitterze

12 września 2016 /

Profil Diecezji Kieleckiej ruszył w weekend na informacyjnym portalu społecznościowym Twitter. Będą na nim zamieszczane najświeższe informacje z życia diecezji.
- Chcemy iść jeszcze bardziej z duchem czasu i postanowiliśmy, że będziemy publikować informacje diecezjalne na Twitterze – mówi ks. Michał Haśnik, jeden z odpowiedzialnych za prowadzenie Twittera, cytowany na oficjalnej stronie diecezji.

Ponad 50 księży pod przewodnictwem Biskupa Kieleckiego Jana Piotrowskiego celebrowało w Bazylice Katedralnej Mszę św. z okazji 23 rocznicy święceń biskupich i ingresu do katedry Biskupa Seniora Kazimierza Ryczana.

O modlitwę w intencji ofiar trzęsienia ziemi we Włoszech oraz zbiórkę pieniędzy dla dotkniętych kataklizmem apeluje do wiernych Ordynariusz Kielecki ks. bp Jan Piotrowski w komunikacie, który zostanie odczytany we wszystkich parafiach w niedzielę, 11 września. - Niech ten gest będzie naszym aktem solidarności i bliskości z narodem włoskim oraz świadectwem naszej wiary – napisał biskup.

- Przez Chrzest Polska została włączona do struktury państw europejskich i kościoła powszechnego – przypomniał wiernym prymas senior ks. abp Józef Kowalczyk w czasie diecezjalnych obchodów 1050. Rocznicy Chrztu Polski i złotego jubileuszu koronacji Madonny Łokietkowej, które odbyły się w Wiślicy.

Do Wiślicy docierają już pierwsi uczestnicy diecezjalnych obchodów 1050. rocznicy Chrztu Polski i złotego jubileuszu koronacji Madonny Łokietkowej.

Zapisy na XVII Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy ruszą już w poniedziałek, 12 września. To wyjątkowa okazja zarówno do wspólnej modlitwy jak i podziwiania piękna świętokrzyskich krajobrazów. Uczestnicy wyruszą w drogę na Święty Krzyż tradycyjnie w ostatnią sobotę września.

Szesnaścioro uczniów z diecezji kieleckiej otrzymało stypendium w ramach Funduszu im. Księdza Biskupa Czesława Kaczmarka. Inicjatywa powstała na mocy dekretu biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego. Pierwsi stypendyści otrzymali  jednorazowe wsparcie finansowe w wysokości 1300 zł.

Strona 10 z 38

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay