online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Rozmowa z księdzem doktorem Rafałem Dudałą, diecezjalnym duszpasterzem akademickim

Rok 1917. W Europie trwa wojna. W Portugalii władzę sprawuje rząd opanowany przez wrogich Kościołowi masonów. W Rosji za kilka miesięcy rozpocznie się rewolucja bolszewicka, która przyniesie bezbożną ideologię i miliony ofiar. W tym świecie przemocy i terroru nadzieja dla ludzkości pojawia się w małej portugalskiej wiosce – Fatima.

Kilkuset wiernych uczestniczyło w diecezjalnych obchodach 100. rocznicy Objawień Matki Bożej w Fatimie. Uroczystości miały miejsce w parafii  pw. Matki Bożej Fatimskiej w Dyminach.

Dziesięciu młodych mężczyzn z rąk Biskupa Kieleckiego ks. Jana Piotrowskiego odebrało święcenia diakonatu. To alumni piątego roku Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. - Kościół kielecki cieszy się, że ziarno wiary zaszczepione przed laty w sercach tych młodych ludzi, dzięki łasce Chrztu świętego jest żywe i niesie nadzieję. Za młodym życiem kandydatów do diakonatu kryje się przede wszystkim wiara i ofiarna miłość ich rodziców, ich dobre obyczaje, trud wychowawczy i tak wiele modlitwy różnych osób – mówił do zebranych podczas święceń ordynariusz naszej diecezji.

Na najbliższą sobotę przypada setna rocznica objawień fatimskich. – Przesłanie z Fatimy jest uniwersalne. Maryja wezwała wtedy ludzi do nawrócenia, pokuty i modlitwy.  Również dziś jest ono aktualne. Maryja zachęca przede wszystkim do modlitwy różańcowej - powiedział ks. dr Mirosław Cisowski, rzecznik prasowy kurii diecezjalnej.

Ks. biskup Jan Piotrowski zachęca do modlitwy o rychłą beatyfikację ks. Wojciecha Piwowarczyka oraz o cud za jego wstawiennictwem. 

Maj i czerwiec to miesiące, w których 9-latkowie przystępują do Pierwszej Komunii Świętej. Jakie znaczenie ma ten sakrament dla dorastającego chrześcijanina i jak przygotować go do niego?

Procesją różańcową z kościoła pod wezwaniem św. Maksymiliana Marii Kolbego do kieleckiej Bazyliki Katedralnej wierni uczcili święto Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki naszego miasta.

- Kto gardzi Matką Jezusa, Jej czystym i niepokalanym sercem, nie może mieć Bożego Syna za Dobrego Pasterza – powiedział ksiądz biskup Jan Piotrowski podczas uroczystości Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki Kielc i parafii katedralnej.

W niedzielę 7 maja obchodzimy uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej, patronki parafii katedralnej. Będzie to także święto całego naszego miasta. Dlaczego? Odpowiedź w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat, której gościem był ksiądz Adam Kędzierski, proboszcz parafii katedralnej.

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus.

Rozmowa z księdzem Grzegorzem Kutą, proboszczem parafii pod wezwaniem błogosławionych Hiacynty i Franciszka w Kielcach.

W niedzielę 7 maja obchodzimy Uroczystość Matki Bożej Łaskawej Kieleckiej Patronki Kielc. W kieleckiej Bazylice Katedralnej Mszy świętej odpustowej o godz. 11 będzie przewodniczył Biskup Kielecki Jan Piotrowski.

Przemoc i ... orędzie pokoju

Diecezja Kielecka / 04 maja 2017 /

Rozmowa z historykiem ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Strona 10 z 56

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay