Dąbrowa 750x200

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości, kielecki Caritas wraz z Instytutem Pamięci Narodowej rozpoczął współpracę, której celem jest zaangażowanie wolontariuszy szkolnych kół Caritas w projekty organizowane na rzecz naszej ojczyzny.

Jubileuszowa Msza Święta  z Sanktuarium św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach była transmitowana w Telewizji Polonia. Eucharystii przewodniczył biskup kielecki Jan Piotrowski. –Dziś dziękujemy Bogu za 60 lat naszej parafii i poprosimy o błogosławieństwo i pomoc dla rodzin całego świata ­– mówił ksiądz Jan Iłczyk proboszcz i kustosz świątyni.

W sobotę odbył się VII Rodzinny Rajd Pieszy pod hasłem „Kielce znane i nieznane”. Pomysłodawcą i głównym uczestnikiem wydarzenia był ks. biskup Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Mszą Świętą w kaplicy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych rozpoczęły się uroczystości 29-lecia jednostki. Eucharystię odprawił ksiądz pułkownik Jacek Karliński, kapelan Domu Księży Emerytów.

Wierni diecezji kieleckiej podczas uroczystej Mszy świętej w kieleckij Bazylice Katedralnej uczcili pierwszą rocznicę śmierci księdza biskupa Kazimierza Ryczana. Biskup senior diecezji kieleckiej zmarł 13 września 2017 r.

Biskup zasłuchany w Boga i człowieka

Diecezja Kielecka / 13 września 2018 /

Mija pierwsza rocznica śmierci śp. ks. biskupa Kazimierza Ryczana. O zmarłym biskupie kieleckim powstaje publikacja oparta między innymi o świadectwa i wspomnienia ludzi. Redaktorem publikacji pod tytułem: „Wierny Bogu, Kościołowi i Ojczyźnie” jest ks. Tomasz Rusiecki, ojciec duchowny księży diecezji kieleckiej.

Rozpoczęły się zapisy na XIX Świętokrzyski Rajd Pielgrzymkowy. Każdego roku to wydarzenie cieszy się dużą popularnością, ponieważ łączy w sobie turystykę z duchowością. Hasło tegorocznego rajdu to: Krzyż stał się nam bramą.

W parafii Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Piekoszowie odbyły się uroczystości jubileuszowe 50-lecia koronacji Obrazu Matki Bożej Miłosierdzia. Uroczystej sumie pontyfikalnej przewodniczył ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski. Homilię wygłosił pochodzący z Kowali na Kielecczyźnie arcybiskup Tadeusz Wojda, metropolita białostocki.

W Piotrkowicach odbyła się uroczystość z okazji 60-lecia koronacji figury Matki Bożej Loretańskiej. Mszę Świętą odpustową odprawił biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

Cały czas trwa akcja „Kielce dla Syrii”, w ramach której mieszkańcy naszego miasta niosą pomoc krajowi zrujnowanemu przez wojnę. W piątek, stolicę województwa świętokrzyskiego odwiedził biskup Antoine Chbeir, biskup Latakii.

Modlitwa za weteranów

Kielce / 07 września 2018 /

W intencji weteranów poległych w walce za ojczyznę, jak również żyjących odprawiona została w piątek w Kościele Garnizonowym msza święta, której przewodniczył proboszcz parafii, ksiądz podpułkownik Grzegorz Kamiński. Eucharystia była częścią obchodów Dnia Weterana Walk o Niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Rozmowa z ks. doktorem Pawłem Ścisłowiczem, wizytatorem nauki religii i doradcą metodycznym.

Strona 11 z 108

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna