Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Księża - Żołnierze Wyklęci

Diecezja Kielecka / 01 marca 2018 /

Rozmowa z ks. doktorem Tomaszem Gocelem, dyrektorem Archiwum Diecezjalnego w Kielcach.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem - Delegatem Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Sportowców.

250 pątników wzięło udział w drodze krzyżowej dekanatu skalbmierskiego. Wierni pokonali trasę 7 km z Działoszyc do Skalbmierza przy 15 stopniowym mrozie słuchając rozważań o Duchu Świętym. Droga krzyżowa odbyła się w niedzielę 25 lutego 2018 roku. Pątnicy modlili się w intencji dekanatu skalbmierskiego.

Reprezentacja Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach obroniła tytuł Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej.

Rozmowa z księdzem doktorem Sebastianem Wieczorkiem, opiekunem duchowym Wspólnoty Trudnych Małżeństw „Sychar”.

Wielki Post przeżywamy owocnie

diecezja kielecka / 23 lutego 2018 /

Trwa Wielki Post. Jak przeżywany jest on w Kościele Akademickim Świętego Jana Pawła II w Kielcach? – Przede wszystkim owocnie. Nie szukamy nowych form. Zadaniem wspólnoty Wesoła54 jest szukanie takich, które wydobędą przepiękną treść kryjącą się w Męce i Zmartwychwstaniu Jezusa. To nabożeństwa takie, jak droga krzyżowa i rekolekcje, których hasłem przewodnim jest 5 Przykazań Kościelnych – powiedział ks. Rafał Dudała z Kościoła Akademickiego w audycji Prawdę Mówiąc Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce.

Caritas Diecezji Kieleckiej prosi o wsparcie jednym procent podatku. Pozyskane z tego tytułu środki organizacja przeznaczy na rzecz hospicjów, innych ośrodków zdrowia czy na pomoc ubogim. W zeszłym roku dzięki zaufaniu podatników kielecka Caritas pozyskała prawie 560 tysięcy złotych.

Do 12 marca będzie można oglądać wystawę dotyczącą Matki Teresy z Kalkuty. Ekspozycja jest dostępna w Muzeum Diecezjalnym w Kielcach.

Wywiad z ks. Tomaszem Siemieńcem, redaktorem naczelnym „Niedzieli” kieleckiej

Przed nami  II niedziela Wielkiego Postu znana także jako Niedziela Ad Gentes. W Kościele to Dzień  Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. We wszystkich parafiach i wspólnotach zakonnych  modlimy się tego dnia w intencji misji, misjonarzy i misjonarek.

Katolickie Stowarzyszenie „Civitas Christiana” już po raz dwudziesty drugi organizuje Ogólnopolski Konkurs Wiedzy Biblijnej, skierowany do młodzieży szkół ponadgimnazjalnych. Głównym celem konkursu jest zachęta młodych do poznawania Pisma Świętego.

Nocna Droga Krzyżowa po raz czwarty

Kielce - Dąbrowa/ Święty Krzyż / 20 lutego 2018 /

Już po raz czwarty Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Kieleckiej organizuje Nocną Drogę Krzyżową na Święty Krzyż. Tym razem  wydarzenie odbywać się będzie pod hasłem „Krzyżu święty, nade wszystko".

W najbliższą niedzielę (25.02.) wierni wyruszą  z modlitwą w pierwszej w tym roku plenerowej drodze krzyżowej. Dekanalna Droga Krzyżowa z Działoszyc do Skalbmierza to propozycja dla wszystkich wiernych dekanatu skalbmierskiego.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

Strona 10 z 78

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna