online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Zbliża się Niedziela Palmowa. A wraz z nią Światowy Dzień Młodzieży.  Z tej okazji, od 7 do 9 kwietnia w diecezji kieleckiej odbywać się będą nabożeństwa w intencji młodych ludzi.

„Pasja oczami Marii Magdaleny” – to tytuł przedstawienia, które 9 kwietnia będzie można obejrzeć w kościele św. Wawrzyńca w Górnie.  Wystawi je grupa teatralna „Górnolotni”.

7 kwietnia odbędzie się Droga Krzyżowa na Karczówkę. Jak informuje Kuria Diecezjalna w Kielcach, nabożeństwo poprzedzi uroczysta Msza św. sprawowana pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Piotrowskiego o godz. 17.00 w kościele parafialnym pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny przy ul. Urzędniczej. 

- Afrykańskie przysłowie wyraża prawdę odnoszącą się do przykrych niespodzianek, które mówi, że nieszczęście nie umawia się ze swoją ofiarą – zwracał się do zebranych w kaplicy Hospicjum im. św. Matki Teresy z Kalkuty Biskup Kielecki ksiądz Jan Piotrowski. Duszpasterz w placówce odprawił mszę świętą dla pacjentów ośrodka i jego obsługi.

Dwanaście lat temu, 2 kwietnia o godzinie 21.37 zmarł Ojciec Święty Jan Paweł II, a nasze serca pogrążyły się w wielkim smutku. Przez kilka dni we wszystkich kościołach modliły się tłumy wiernych. Przed pomnikiem papieża Polaka na Placu Jana Pawła II oraz w wielu innych miejscach w Kielcach zapłonęło tysiące zniczy. Chwile te  uwiecznił na fotografiach Tadeusz Józef Matuszak, były wykładowca Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. Poniżej prezentujemy zdjęcia z tamtych dni.

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej.

11- letnia Gabrysia z Kamerunu otrzymała nowe protezy nóg. Operacja odbyła się w Polsce. – Wszystko dzięki dobroci ludzi, w tym również kielczan – mówi Władysław Burzawa, kielecki radny i koordynator  wielu akcji na rzecz misji.

Trwa akcja „Makulatura na Misje”.  Dochód ze sprzedaży zebranego papieru przeznaczany jest między innymi na budowę studni w Afryce. 

Zbliża kolejna rocznica śmierci świętego Jana Pawła II. Z tej okazji w kościele parafialnym w Masłowie odbędzie się uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. biskupa Mariana Florczyka. Wierni wezmą też udział w Drodze Krzyżowej z kościoła parafialnego na lotnisko.

Uczniowie  kieleckich szkół uczestniczyli  w wyjątkowych rekolekcjach.  Z młodzieżą w kieleckiej katedrze spotkał się Dariusz Malejonek- muzyk sceny reggae. Wokalista opowiadał o swoim życiu i drodze do nawrócenia.  Wszystko to w połączeniu z muzyką.

Rozmowa z księdzem biskupem Marianem Florczykiem, biskupem pomocniczym diecezji kieleckiej.

W Kościele katolickim obchodziliśmy Dzień Świętości Życia. Uroczystej Mszy świętej w Bazylice Katedralnej przewodniczył ks. biskup Jan Piotrowski. Podczas Eucharystii wierni  złożyli przyrzeczenia Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

Trwa przedświąteczna zbiórka żywności organizowana przez Caritas. Wolontariuszy będzie można spotkać jeszcze dziś do godziny 19.

- To była Droga Krzyżowa inna niż wszystkie. Wyjątkowa – mówili wierni, którzy wzięli udział w piątkowym nabożeństwie w Bazylice Katedralnej w Kielcach. 24 marca odbyła się tu Rockowa Droga Krzyżowa.

Strona 10 z 52

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay