Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ

Na antenie: eM na Dzień Dobry!
Robert Majchrzyk
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Uroczystość Objawienia Pańskiego - Święto Trzech Króli, to Dzień Modlitwy i Pomocy Misjom. – W osobach Trzech Króli widzimy tych, którzy szukają Chrystusa. Szukać Chrystusa to szukać prawdy, dobroci, miłości – powiedział na antenie diecezjalnego Radia eM Kielce ks. biskup Jan Piotrowski, Biskup Kielecki.

XI Świętokrzyski  Festiwal Kolęd i Pastorałek rozstrzygnięty. Jury już wybrało najlepszych.

Pod hasłem wspólnego kolędowania przebiegać będzie Święto Trzech Króli w Parafii p.w. św. Wincentego Pallottiego w Kielcach. Organizatorzy zapraszają do udziału w spotkaniu.

 

Za nami kolejny rok, a więc wiele wspaniałych a może także i smutnych chwil. Czas więc na podsumowania. Wierni z diecezji kieleckiej zapamiętają szczególnie kilka momentów.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski spotkał się z przedstawicielami Parafialnych Kół Caritas podczas Mszy świętej w kościele akademickim św. Jana Pawła II. Zebrani w świątyni wspólnie modlili się w intencji wolontariuszy działających w tych najmniejszych społecznościach wiernych.

Ponad pięćdziesiąt młodych ludzi będzie reprezentowało diecezję kielecką na kolejnym Europejskim Spotkaniu Młodych. Tym razem odbędzie się ono w Bazylei.  Spotkanie potrwa do 1 stycznia 2018 r.

Tradycyjnie już 6 stycznia przez Kielce przejdzie Orszak Trzech Króli. Wydarzenie połączone będzie z kolędowaniem na Placu świętego Jana Pawła II w Kielcach.

- Boże Narodzenie jest świętem wiary w Syna Bożego, który stał się człowiekiem, aby przywrócić człowiekowi jego godność dziecka Bożego utraconą z powodu grzechu – mówił ks. biskup Jan Piotrowski podczas Bożonarodzeniowej Eucharystii w Bazylice Katedralnej w Kielcach.

Osoby bezdomne, samotne i ubogie po raz kolejny zasiadły dziś do wigilijnego stołu, który czekał na nich w Wojewódzkim Domu Kultury w Kielcach. W spotkaniu uczestniczyło około 500 osób.

Dwa telewizory i drukarka. To dary dla Hospicjum imienia świętej Matki Teresy z Kalkuty od Świętokrzyskiego Kuratora Oświaty. Nowe sprzęty elektroniczne będą służyły zarówno podopiecznym placówki jak i jej obsłudze.

Chrystus się narodził

Diecezja Kielecka / 24 grudnia 2017 /

Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus,

W święta Bożego Narodzenia chciałbym z życzeniami dotrzeć do wszystkich ludzi, nie pomijając nikogo. Życzę wszystkim diecezjanom i ludziom dobrej woli, aby Pan Jezus, wniósł w Wasze serca pokój, nadzieję, miłość. Niech tworzy i umacnia się w nas postawa, abyśmy umieli z radością przyjąć drugiego człowieka, swojego bliźniego. Nasze przeżywanie wiary jest prawdziwie piękne, jeśli dokonuje się we wspólnocie. Otwórzmy więc serca na narodzenie Pana, aby umacniało się w nas to, co dobre i szlachetne. Życzę błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku. Szczęść Boże.

                                                                                                          + Jan Piotrowski,

                                                                                                           Biskup Kielecki

Rozmowa z księdzem Dariuszem Gącikiem, wikariuszem generalnym diecezji kieleckiej

Święta Bożego Narodzenia mają wyjątkową atmosferę narodzenia Boga w Osobie Jezusa Chrystusa. Jego przyjście na świat skłania nas do refleksji nad tą tajemnicą.

Radość Bożego Narodzenia

Diecezja Kielecka / 22 grudnia 2017 /

- Boże Narodzenie przypomina nam, że Bóg przyszedł na ziemię i stał się jednym z nas. Stał się Bogiem bliskim każdemu człowiekowi – mówi ks. dr Adam Wilczyński, ojciec duchowny w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach.

Strona 10 z 74

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

Jeden procent

banner edukacja ekonomiczna