Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Otwarty Dzień Skupienia Instytutu świeckiego życia konsekrowanego Chrystusa Króla

sobota, 20 lutego 2016 11:38 / Autor: Iwona Gajewska-Wrona
Iwona Gajewska-Wrona

Msza święta, adoracja, wspólna modlitwa i refleksja nad wiarą i życiem – to wszystko znalazło się w programie  Otwartego Dnia Skupienia Instytutu świeckiego życia konsekrowanego Chrystusa Króla. Spotkanie skierowane było do dziewcząt i kobiet. 

- We własnym gronie spotykamy się co miesiąc.  Nasze Dni Skupienia  spędzamy na  modlitwie i refleksji, dzieląc się jednocześnie spostrzeżeniami na temat wiary i naszego życia. Dziś chciałyśmy tym wszystkim podzielić się także z innymi. Na Otwarty Dzień Skupienia zaprosiłyśmy chętne kobiety. Być może któraś z nich także zdecyduje się do nas dołączyć – mówi jedna z organizatorek spotkania.

Wydarzeniu towarzyszyło hasło; „Rożne drogi do świętości”.  – To właśnie nad tym tematem się zatrzymałyśmy. Po wspólnej modlitwie i adoracji rozmawiałyśmy i zastanawiałyśmy się nad tym, jaka jest nasza relacja z Panem Bogiem, a także, czy dorastamy do zadań,  które On  nam wyznaczył – dopowiada organizatorka.

Spotkaniu przewodniczył ks. Rafał Dudała. – Kościół jest niezwykłym bogactwem, czego dowodem jest różnorodność form powołania do świętości. Jedną z propozycji jest forma świętości odkrywanej na drodze małżeńskiej, ktoś inny odkrywa ją na drodze życia kapłańskiego, jeszcze inni na drodze życia samotnego. Wśród bogactwa życia konsekrowanego znajdujemy i taką formę, którą Kościół nazywa i propaguje jako instytuty świeckie. Do takich należy między innymi Instytut Świecki Chrystusa Króla. Zorganizowany w Kościele pw. św. Jana Pawła II w Kielcach,Otwarty Dzień Skupienia miał pokazać, że tak naprawdę wszyscy jesteśmy powołani do świętości – mówił kapłan.

Założycielem Instytutu był ojciec Wojciech Piwowarczyk.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO