Lotto extra pensja

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Ostatni dzień kolędowania na Wesołej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Ostatni dzień kolędowania na Wesołej

Diecezja Kielecka / 31 stycznia 2019 / Tekst

„Kolędowanie Last Minute na Wesołej” - tak brzmi hasło wspólnego śpiewania kolęd i pastorałek, które zaplanowano 2 lutego po Mszy Świętej o godzinie 18.30 w auli Centrum Duszpasterskiego Wesoła54.

W dniu 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego oraz Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. W naszej tradycji to również ostatni dzień, w którym śpiewamy pieśni bożonarodzeniowe. – Chcemy zaśpiewać bardzo różne kolędy. Będzie z nami Jacek Dziubel z chóru cerkiewnego, więc pojawią się śpiewy prawosławne oraz s. Hanna Szmigielska ze scholii gregoriańskiej. Będziemy wskrzeszać kolędy ludowe, które są mniej znane, a opowiadają m.in. o weselu w Kanie Galilejskiej – mówi Piotr Świerczyński, organizator wydarzenia.

Wydarzenie jest wyjątkowe ze względu na jego charakter. – W okresie Bożego Narodzenia organizuje się w Kielcach dużo koncertów kolędowych. My jednak chcielibyśmy, żeby nie był to koncert, tylko wspólne śpiewanie, dlatego chcemy uczestnikom spotkania dać teksty, zrobić herbatę, poczęstować ciastkami, co sprawi, że stworzymy nastrój bożonarodzeniowy, który wspólnie będziemy przeżywać – tłumaczy Piotr Świerczyński.

ZOSTAW KOMENTARZ