Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Odpust zupełny w parafii Ducha Świętego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Odpust zupełny w parafii Ducha Świętego

Diecezja Kielecka / 26 czerwca 2018 / Tekst
Odpust zupełny w parafii Ducha Świętego www.diecezja.kielce.pl

Do 25 listopada wierni będą mogli uzyskać odpust zupełny w kościele pw. Ducha Świętego w Kielcach. Decyzja Penintencjarii Apostolskiej dotyczy kościołów parafialnych pod wezwaniem Trzeciej Osoby Trójcy Świętej oraz Bazylik Mniejszych.

Warunkami uzyskania odpustu zupełnego są spowiedź sakramentalna lub stan łaski uświęcającej, Komunia święta, modlitwa w intencjach Ojca Świętego. Ponadto, wymagany jest udział w określonych nabożeństwach liturgicznych. W poniedziałek, środę i piątek o godzinie 6.50 parafia zaprasza do modlitwy koronką do Ducha Świętego i na Mszę Świętą o Duchu Świętym. Uzyskać odpust możemy również uczestnicząc w litanii do Ducha Świętego o godzinie 17.50 w każdy wtorek, czwartek i sobotę oraz Najświętszej Ofierze o Duchu Świętym. Również we wtorek o godzinie 17.30 odprawiane jest nabożeństwo do Ducha Świętego. W każdy trzeci czwartek miesiąca, poza okresem wakacyjnym, odpust zupełny uzyskamy uczestnicząc o godzinie 19.30 we Mszy o Duchu Świętym oraz adoracji Najświętszego Sakramentu, natomiast w każdy drugi poniedziałek miesiąca Najświętsza Ofiara sprawowana jest ku czci św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego. Wtedy również pomodlimy się nabożeństwem ku jej czci.

– W roku Ducha Świętego jest to wielka łaska dla naszej parafii i dla wszystkich, którzy poruszeni miłością i prawdziwie pokutując zechcą nawiedzić nasz kościół. Każdy grzech odpuszczony nam podczas spowiedzi pozostaje jeszcze do odpokutowania tutaj na ziemi. Odpust zupełny gładzi całkowicie karę za grzech. Pan Bóg pozwala, by człowiek, który spełni określone warunki mógł przed Nim stanąć z „czystą kartą” – tłumaczy ks. Adam Kaczmarczyk, wikariusz z parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ