Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Odmawiali różaniec na Placu Artystów

Na antenie: Letnie Studio eMki
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Odmawiali różaniec na Placu Artystów

Kielce / 08 października 2017 / Tekst

Wspólną modlitwą różańcową na Placu Artystów w Kielcach rozpoczęła się czwarta edycja wydarzenia "Różaniec  na ulicy". W ramach inicjatywy odbędą się trzy spotkania, w trzech różnych  miejscach na terenie Kielc.

Z inicjatywą odprawiania modlitwy różańcowej w miejscach publicznych wyszła grupa młodzieży "Zarażę Cię Bogiem", która działa przy parafii św. Wojciecha w Kielcach. Obecny opiekun grupy -ks. Mariusz Kałka podkreśla,  że wydarzenie jest nie tylko próbą zachęty do wspólnej modlitwy, ale i przekonania do niej tych, którzy w niej nie uczestniczą.- Nie liczy się to, ile osób gromadzi się na modlitwie, lecz to, że być może ktoś o tej modlitwie pomyśli, ktoś zacznie ją odmawiać. Właśnie to ceni się najbardziej – mówi wikariusz parafii św. Wojciecha w Kielcach.

- Myślę, że warto pokazywać ludziom, że możemy jednoczyć się w modlitwie pomimo wolnego dnia i kiepskiej aury. To nasze świadectwo wiary – mówi Dominika, jedna z modlących się na Placu Artystów.

Kolejne dwa spotkania zaplanowano na 22 października na Skwerze im. Stefana Żeromskiego oraz na 29 października na Placu im. Józefa Piłsudskiego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna