Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Oddamy cześć Matce Bożej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Oddamy cześć Matce Bożej

Diecezja Kielecka / 28 sierpnia 2018 / Tekst

Wierni naszej diecezji będą mieli doskonałą okazję, aby złożyć dziękczynienie, a jednocześnie poprosić o pomoc i wsparcie u Matki Najświętszej, a to dzięki licznym uroczystościom, o których napisał w swoim komunikacie biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki.

– W trosce o rodzinę, a szczególnie o dzieci i młodzież rozpoczynających nowy rok szkolny, zapraszam was, Drodzy Diecezjanie, do uczestnictwa we wspólnej modlitwie w sanktuariach maryjnych naszej diecezji – czytamy we wspomnianym komunikacie.

Już 8 września przeżywać będziemy jubileusz 60-lecia koronacji Cudownej Figury Matki Bożej w Piotrkowicach koło Chmielnika. Koronacji dokonał 7 września 1958 roku biskup kielecki Czesław Kaczmarek razem z arcybiskupem Eugeniuszem Baziakiem z Krakowa i ośmioma innymi biskupami. Na uroczystości obecnych było 100 tysięcy pielgrzymów. Tego dnia odbędzie się również Diecezjalna Pielgrzymka do Sanktuarium Uśmiechniętej Madonny Wiślickiej. – Wiślica to nie tylko piękna historia, ale to miejsce nadziei, która rodzi się z odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i macierzyńskiej troski Maryi – tłumaczy biskup Piotrowski.

Z kolei 9 września zakończą się uroczystości 50-lecia koronacji Matki Bożej Miłosierdzia w Piekoszowie. Dokonane zostanie uroczyste wprowadzenie relikwii św. Joanny Beretty Molla, włoskiej lekarki, która oddała życie za swoje nienarodzone dziecko, a 6 października w sanktuarium Matki Bożej Opiekunki Rodzin we Włoszczowie odbędzie się kolejne Diecezjalne Spotkanie Róż Żywego Różańca.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna