Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego

Kielce / 08 kwietnia 2018 / Tekst

W pierwszą niedzielę po Wielkanocy obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego, które ustanowił święty Jan Paweł II. W Kielcach główne uroczystości odbyły się w Diecezjalnym Sanktuarium Miłosierdzia Bożego na Czarnowie. Mszy świętej przewodniczył ksiądz biskup Jan Piotrowski. Wręczone zostały także medale „Beati Misericordes”.

Ksiądz biskup Jan Piotrowski w wygłoszonej homilii powoływał się na słowa św. Jana Pawła II, który nauczał, że Kościół żyje swoim prawdziwym życiem, gdy wyznaje i głosi miłosierdzie jako jeden z fundamentów codzienności wierzących. - Duch Święty szanując naszą wolność podpowiada nam czyny miłosierdzia i dzięki Jego mocy możemy przynosić owoce miłości. Owocem Ducha jest miłość, pokój, cierpliwość, uprzejmość, wierność, opanowanie. Jak pisał święty Paweł w Liście do Galatów te owoce służą dobru wspólnemu i osobistemu. Dostrzeżemy je w życiu wierzących, którzy posłuszni natchnieniom Ducha Świętego kierują się zasadą chrześcijańskiej miłości – caritas – mówił do zebranych ks. bp Jan Piotrowski.

Ordynariusz przypominał, że Niedziela Miłosierdzia Bożego to także święto patronalne Caritas. - To okazja, by skierować słowa uznania i wdzięczności pod adresem pracowników i wolontariuszy parafialnych zespołów Caritas, Szkolnych Kół Caritas a także tym wszystkim, którzy z potrzeby serca podejmują dzieła miłosierdzia. W tych dziełach dokonuje się niejako wyścig miłości – mówił w homilii ksiądz biskup.

Wysłuchaj homilii:

Wyrazem wdzięczności dla osób, które angażują się w działalność dobroczynną jest medal „Beati Misericordes” przyznawany przez Biskupa Kieleckiego. W tym roku wyróżnienie otrzymali:

- Andrzej Kobiałka, katecheta i opiekun Szkolnego Koła Caritas w kieleckim Mechaniku,

- siostry Nazaretanki, pomagające ubogim oraz ciężko chorym,

- siostry Służebniczki, prowadzące w Jędrzejowie Ognisko Wychowawcze Caritas.

- Myślę, że ta nagroda należy się moim wolontariuszom, uczniom „Mechanika”. Przez wiele lat pracy podejmowaliśmy różne działania. Gdyby nie ci młodzi ludzie, dzisiaj tej nagrody bym nie odbierał – mówił Andrzej Kobiałka w rozmowie z mediami. Wolontariusze z kieleckiej szkoły średniej angażują się nie tylko we współpracę ze środowiskiem swojej placówki. Uczniowie pomagali także w kieleckim hospicjum na Czarnowie. Wyjeżdżali także do hospicjów w Pucku i Gdańsku.

Z Niedzielą Miłosierdzia Bożego wiąże się też obraz Jezusa Miłosiernego z podpisem„Jezu, ufam Tobie” oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna