Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»W niedzielę obchodzimy Dzień Papieski

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

W niedzielę obchodzimy Dzień Papieski

diecezja kielecka / 12 października 2018 / Tekst

Promieniowanie ojcostwa – to hasło tegorocznego, XVIII Dnia Papieskiego, który obchodzony jest w niedzielę w Kościele katolickim w Polsce. Tradycyjnie już temu wydarzeniu towarzyszy zbiórka pieniędzy dla stypendystów Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. W tym roku Dzień Papieski zyskał szczególny wymiar z uwagi na 40-lecie powołania kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.

Idea powołania do życia Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia pomagającej zdolnej, ale niezamożnej młodzieży zrodziła się po pielgrzymce Jana Pawła II do Polski w 1999 roku. –  Episkopat Polski zdecydował wtedy, że zrobimy coś, co będzie logo papieża w Polsce. Że nie będziemy stawiać mu takiego normalnego pomnika, tylko postawimy pomnik inny, żywy. Właśnie od tego momentu rozpoczyna się nasze funkcjonowanie, a w roku 2000 powstaje Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" – powiedział ks. Marcin Boryń, Diecezjalny Duszpasterz Młodzieży w poniedziałkowej audycji "Prawdę Mówiąc" Katarzyny Bernat na antenie Radia eM Kielce. Fundacja z jednej strony pomaga swoim podopiecznym w sposób materialny ułatwiając im na przykład naukę czy studiowanie w innym mieście, a z drugiej – dba o ich duchową formację w zgodzie z nauczaniem św. Jana Pawła II.

W Diecezji Kieleckiej ze stypendiów korzysta blisko 50 osób. Są wśród nich studenci, uczniowie szkół średnich i ostatnich klas szkół podstawowych. W Dzień Papieski będą zbierane datki na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Od ilości zebranych pieniędzy zależy ilość ufundowanych kolejnych stypendiów.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

Na żywo

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna