Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»O Papieżu nie wystarczy tylko mówić

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

O Papieżu nie wystarczy tylko mówić

09 października 2016 / Tekst

„Bądźcie świadkami miłosierdzia” – takie hasło towarzyszyło tegorocznym obchodom XVI Dnia Papieskiego, który przeżywaliśmy w niedzielę w Kościele katolickim. W diecezji kieleckiej główne obchody skupiły się wokół Kościoła Akademickiego św. Jana Pawła II.

Istotą przeżywania Dnia Papieskiego jest promowanie nauczania Jana Pawła II. W słowach skierowanych do wiernych w czasie uroczystej Mszy Świętej ks. Rafał Dudała, diecezjalny duszpasterz akademicki, zwracał uwagę na potrzebę praktycznego stosowania wskazówek, jakie pozostawił po sobie Karol Wojtyła. – O miłosierdziu nie wystarczy mówić. O papieżu Wojtyle nie wystarczy mówić. Nastał czas, aby zacząć mówić już nie o Janie Pawle II, ale Janem Pawłem II uniwersalizując w ten sposób jego przesłanie. Wierzyć to znaczy dawać serce. Dawać to, co najlepsze – to, co otrzymałeś od Boga. Jeżeli jest jakieś przeciwieństwo słowa chrześcijaństwo, to jest to egoizm – powiedział.

To, jak wiele może zdziałać miłosierdzie wyrażone nie tylko w słowach, lecz przede wszystkim w czynach wiedzą najlepiej stypendyści Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Dzięki ofiarności ludzi dobrej woli mogą oni spełniać swoje marzenia. Ania Michalska już w podstawówce wiedziała, że w przyszłości chce zostać lekarzem. Pomoc fundacji  sprawiła, że pochodząca z niewielkiej miejscowości na granicy Podlasia i Lubelszczyzny dziewczyna ukończyła jedno z warszawskich liceów, a dziś uczy się na II roku kierunku lekarskiego na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach. – Mogę kupować podręczniki, książki, a także podróżować między domem rodzinnym, Warszawą i Kielcami. Obecność w fundacji to dla mnie ogromna pomoc zarówno w wymiarze duchowym, jak i socjalnym. Bycie jej stypendystką to dla mnie ogromna duma – powiedziała dziewczyna w rozmowie z naszym reporterem.

Obchodom XVI Dnia Papieskiego towarzyszyła zbiórka pieniędzy na stypendia dla członków Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Jedną z osób kwestujących w Kielcach była Agata Wojtyszek, wojewoda świętokrzyski. – Trzeba wspierać zdolną i ambitną młodzież, która ma swoje plany, ale nie zawsze stać ją na ich realizację. Ta młodzież jest siłą naszego narodu – powiedziała nam w trakcie zbiórki.

Dzień Papieski obchodzimy w Kościele katolickim od 2001 roku. W organizacji tegorocznych obchodów diecezjalnych wspólnotę Wesoła54 i Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” wsparło Przedszkole Świętego Wincentego a’Paulo, a także schola działająca przy parafii w Dyminach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna