Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Nowy biskup pomocniczy wzywa do wierności

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nowy biskup pomocniczy wzywa do wierności

diecezja kielecka / 08 listopada 2017 / Tekst

Fidelitas, czyli wierność – takie zawołanie przyjął dla swojej posługi ks. dr Andrzej Kaleta, nowy biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Jak powiedział świeżo nominowany biskup pomocniczy, zawołanie, choć zawiera się w jednym słowie, niesie w sobie wiele znaczeń oraz wielkie wyzwanie. – Wydaje mi się, że to słowo w ostatnich latach zostało zaliczone do słownika pojęć mało używanych i niechcianych. Współczesne społeczności niewiele mówią o wierności i dlatego z Europą dzieje się coś niedobrego – mówił w słowach wygłoszonych po nominacji. – Wierność jest czymś niekiedy bardzo trudnym trudnym. Odnosi się to do wierności sobie nawzajem w małżeństwie, wierności Chrystusowi czy wierności ojczyźnie, zasadom lub historii, z której wyrastamy. Dziś ucieka się od rzeczy podstawowych, a trzeba się nimi cieszyć – zaznaczał w rozmowie z dziennikarzami.

 Nominacja na biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej była dla ks. dra Andrzeja Kalety dużym zaskoczeniem. – Aż sobie usiadłem, kiedy odebrałem telefon od sekretarza Nuncjatury Apostolskiej. Na początku było to mocne uderzenie, a potem się uspokoiłem. Towarzyszyła mi wdzięczność Panu Bogu, zaskoczenie i myśl, bym temu wyzwaniu podołał – wspominał.

Ks. dr Andrzej Kaleta urodził się w 1957 roku, a święcenia kapłańskie przyjął w 1985 roku. Pochodzi z parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku Zdroju. Jest doktorem nauk humanistycznych. Przez wiele lat był ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Kielcach oraz Dyrektorem Biblioteki WSD. Był także wykładowcą w Instytucie Bibliotekoznawstwa i Dziennikarstwa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Obecnie ks. Andrzej Kaleta był Wikariuszem Biskupim ds. stałej formacji prezbiterów oraz wykładowcą w WSD.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna