STARCOM MULTI (7)

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Noworoczne spotkanie z biskupem

Na antenie: Weekend z blondynką
Radio eM Kielce
online button
online button

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Noworoczne spotkanie z biskupem

11 stycznia 2017 / Tekst

Marszałek województwa, burmistrzowie i wójtowie spotkali się z biskupem kieleckim księdzem Janem Piotrowskim. W Wyższym Seminarium Duchownym odbyła się tradycyjna noworoczna uroczystość lokalnych władz i ordynariusza diecezji kieleckiej. - Spotkanie ma charakter bożonarodzeniowy, noworoczny, z pewnym dystansem do polityki. Zwracamy jednak uwagę na to jest bliskie sercu tych wszystkich, którzy są zaangażowani w działalność samorządową – mówił biskup ksiądz Jan Piotrowski.

- Wypada tylko życzyć, by ta tradycja się utrzymała i wnosiła też pewien pokój w ludzkie serca, optymizm, a może bardziej nadzieję chrześcijańską, że idziemy właściwą drogą służąc innym. Zaufanie społeczne jest jeszcze na wysokim poziomie ale trzeba dawać dowody, że na nie pod każdym względem zasługujemy – mówił biskup kielecki ksiądz Jan Piotrowski.

W tych noworocznych spotkaniach z duchownymi od lat uczestniczy Zdzisław Wrzałka, wójt gminy Miedziana Góra. - To na pewno ważne spotkanie, ponieważ jest okazją do wymiany poglądów i daje wzmocnienie duchowe, które również jest potrzebne w ciężkiej pracy samorządowej. Czasami spotykamy się z takimi sytuacjami, kiedy wsparcie duchowe jest niezwykle istotne – mówi wójt z Miedzianej Góry.

W słowie skierowanym do samorządowców ksiądz biskup Jan Piotrowski wspominał nie tylko narodziny Jezusa. Mówił, że miniony rok przyniósł nam wiele dobrych wydarzeń jak na przykład Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Powoływał się także na naukę świętego Jana Pawła II. 

O artystyczną stronę wydarzenia zadbali alumni z Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna

STARCOM MULTI (7)