Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Nowi kapłani w diecezji kieleckiej

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nowi kapłani w diecezji kieleckiej

Diecezja Kielecka / 26 maja 2018 / Tekst

10 diakonów diecezji kieleckiej przyjęło w sobotę święcenia kapłańskie. Sakramentu udzielił biskup Jan Piotrowski, ordynariusz diecezji kieleckiej.

Uroczysta Msza Święta rozpoczęła się w Bazylice katedralnej o godzinie 10 procesją, w której wzięli udział klerycy, diakoni, kapłani i biskupi kieleccy.

– Do tej chwili jaką przeżywamy, Bóg przygotował Was drodzy bracia diakoni darem swojej łaski. Dom rodzinny uczył was wiary i dobrych obyczajów. Lata szkolne pogłębiały waszą wiedzę i odkrywały talenty. Kilkuletni czas spędzony w Wyższym Seminarium Duchownym budował w was wewnętrznego człowieka i udoskonalał harmonię między wiarą a wiedzą. Po ludzku, jesteście przygotowani na święcenia kapłańskie. Bóg jednak od zawsze ma swoje spojrzenie na człowieka i widzi więcej. Nawet to co jest ukryte dla oczu. Człowiek patrzy na to co widoczne, Pan na serce. Widzi serce, zna wasze myśli i pragnienia. Zna wasze oddanie i wewnętrzną gotowość na przyjęcie daru kapłaństwa – mówił w homilii, zwracając się do tegorocznych neoprezbiterów biskup Jan Piotrowski. Zwrócił również uwagę, jak ważne dla kapłanów jest Pismo Święte. – Kapłan powinien karmić się Słowem Bożym. Jego decyzje i postawy powinny być wyraźnym głoszeniem świadectwa Ewangelii. Jedynie trwając w Słowie stają się oni uczniem Chrystusa, poznają Prawdę i będą wolni – powiedział Biskup Kielecki.

Zanim diakoni otrzymali święcenia, uroczyście odśpiewali Hymn „Veni Creator Spiritus” i Litanię do Wszystkich Świętych, podczas których upadli na twarz. Następnie biskup Jan Piotrowski udzielił im Sakramentu Kapłaństwa.

– Powołanie to ogromny dar, ale i tajemnica. Nie jesteśmy w stanie wyrazić tego słowami. Nigdy nie jest tak, że wraz ze święceniami kończy się moment odkrywania powołanie. To dopiero początek tej drogi – opisuje swoje powołanie ks. Dominik Majewski, neoprezbiter z parafii w Polichnie.

Nowi kapłani diecezji kieleckiej to ks. Marcin Bąk z Chełmc, ks. Konrad Fatyga z Jędrzejowa, ks. Jarosław Góralski z Kielc, ks. Michał Kacprzyk z Małogoszczy, ks. Dominik Majewski z Polichna, ks. Piotr Misztal z Buska-Zdroju, ks. Daniel Olejarczyk z Leszczyn, ks. Mateusz Parobiec z Huty Nowej, ks. Andrzej Pragnący z Małoszowa i ks. Krzysztof Zapała z Kielc.

Cała homilia biskupa Jana Piotrowskiego:

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

NA ŻYWO ul. Sienkiewicza

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna