Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl
online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Nocą na Święty Krzyż. Trwają zapisy

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nocą na Święty Krzyż. Trwają zapisy

Diecezja Kielecka / 14 marca 2019 / Tekst
Nocą na Święty Krzyż. Trwają zapisy kielce.ksm.org.pl

V Nocna Droga Krzyżowa na Święty Krzyż pod hasłem „Zwycięzca śmierci, piekła i szatana” odbędzie się w piątek 22 marca. Zapisy trwają do 20 marca.

To wyjątkowe nabożeństwo połączone z długim marszem do najważniejszego Sanktuarium w naszym regionie poprzedzi Msza Święta w Kościele Najświętszej Marii Panny Matki Kościoła w Kielcach, którą o godzinie 20 odprawi biskup Jan Piotrowski, biskup kielecki. – Nie zmieniamy trasy przemarszu z lat ubiegłych. Dochodzimy do szlaku czerwonego i idziemy nim aż na Święty Krzyż, gdzie pomodlimy się i ucałujemy Relikwie Drzewa Krzyża Świętego – mówi ks. Marek Blady, asystent diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Kieleckiej. Długość trasy to ok. 37 kilometrów. – Wielu ludzi ciągle pytało kiedy wreszcie odbędzie się Nocna Droga Krzyżowa. Zainteresowanie jest więc bardzo duże – dodaje ks. Marek Blady.

Zapisy dostępne są na stronie www.kielce.ksm.org.pl do 20 marca. W Drodze Krzyżowej uczestniczyć mogą osoby dorosłe, ale również osoby od 16 roku życia za zgodą rodziców.

ZOSTAW KOMENTARZ