Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Nasi strażacy w Kenii

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nasi strażacy w Kenii

12 kwietnia 2018 / Tekst

Już w najbliższą niedzielę- 15 kwietnia, mł. ogn. mgr Piotr Rak, na co dzień pełniący służbę w Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej Nr 3 oraz będący członkiem  Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wysokościowego i Specjalistycznej Grupy Poszukiwawczo – Ratowniczej, wyjedzie do Kenii, by tam kontynuować  rozpoczętą w zeszłym roku misję szkoleniową.

Cała inicjatywa rozpoczęła się w ubiegłym roku. Jak informuje  ks. Łukasz Zygmunt, kapelan kieleckich strażaków, w czerwcu i wrześniu 2017 roku,  dwóch strażaków-  asp. sztab. mgr Krzysztof Błachut i mł. ogn. mgr Piotr Rak przebywali jako wolontariusze na trzytygodniowych misjach szkoleniowych w Kenii, w hrabstwie Meru. - Krzysztof prowadził tam szkolenia specjalistyczne z zakresu zaawansowanych technik pożarniczych, natomiast Piotr z zakresu ratownictwa wysokościowego. Wyjazdy wolontariatu naszych strażaków odbyły się w ramach projektu ,,Szkolenie i doposażenie jednostek straży pożarnej w Kenii” realizowanego przez fundację Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej. Projekt ten jest współfinansowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP - powiedział kapłan.

Jak uzupełnia, strażacy podczas swojego pobytu  odwiedzili  naszą rodaczkę-  siostrę Albertę Pietroczuk ze zgromadzenia Orionistek, Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, która od kilku lat posługuje na placówce misyjnej w Meru.  - Opowiadając o jej posłudze misyjnej zauważyli wielki wkład w służbę na rzecz potrzebujących ludzi. Nasi strażacy udzielają się w wielu dziedzinach życia społeczno-religijnego, jako ich kapelan jestem dumny z posługi i zaangażowania w życie Kościoła - mówi ks. Łukasz Zygmunt.

15 kwietnia 2018 roku mł. ogn. mgr Piotr Rak wyjeżdża po raz kolejny na tę samą misje, aby kontynuować rozpoczęte szkolenia. Odwiedzi także s. Albertę, której Biskup Kielecki ofiarował dar serca oraz medaliki, różańce, obrazki i zapewnienie o modlitwie naszych diecezjan. - Wesprzyjmy także duchowo naszych dzielnych strażaków, którzy swój czas, zdolności i wiedzę dzielą z innymi mieszkańcami krajów misyjnych. Ich bezinteresowna posługa jest dla nas wszystkich godna podziwu i naśladowania. Każdy z nas jak pisze papież Franciszek, winien być uczniem – misjonarzem. Funkcjonariusze PSP w Kielcach stają się także nauczycielami i świadkami wiary dla tamtych ludzi. Niech św. Florian ma ich w swojej opiece i zadaniach, które będą realizować w tych najbliższych dniach - podsumował ks. Zygmunt.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

Oglądaj nas na żywo!

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna