Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl

online button
Jesteś tutaj:Radio eM»KOŚCIÓŁ»Nasi klerycy znów mistrzami

Na antenie: Radio eM
www.em.kielce.pl


DIECEZJA KIELECKA WIADOMOŚCI

Nasi klerycy znów mistrzami

Kielce / 24 lutego 2018 / Tekst
fot. skład ubiegorocznej mistrzowskiej drużyny WSD Kielce fot. skład ubiegorocznej mistrzowskiej drużyny WSD Kielce

Reprezentacja Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach obroniła tytuł Mistrza Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w Piłce Nożnej Halowej.

Kieleccy klerycy nie wykazali się gościnnością i na własnym terenie pokonali konkurencję broniąc ubiegłorocznego tytułu mistrzowskiego. Za nimi na podium uplasowało się Wyższe Metropolitarne Seminarium Duchowne w Warszawie, a na najniższym stopniu „pudła” stanęli klerycy z Łodzi. Reprezentacja seminarium z sąsiedzkiej diecezji sandomierskiej musiała zadowolić się czwartym miejscem.

Jak podkreślają nasi klerycy, to nie wynik sportowy był najważniejszy w tych zmaganiach. - Dla nas najważniejszy podczas turnieju będzie cel społeczny, który chcemy propagować. Chcemy wspierać „Pola Nadziei”. Chcemy pokazać, że warto zaangażować się w pomoc dla idei hospicyjnej i zostać np. wolontariuszem –mówi alumn Damian Liwocha.

Finały turnieju były rozgrywane w Centrum Rehabilitacji i Sportu Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski arcybiskup Stanisław Gądecki, ordynariusz diecezji kieleckiej biskup Jan Piotrowski, a także Delegat KEP ds. sportu biskup Marian Florczyk. Patronami mistrzostw byli także paramentarzyści i przedstawiciele władz samorządowych. O wkład sponsorski zadbała między innymi Renata Janik, doradca ministra nauki i szkolnictwa wyższego Jarosława Gowina.

ZOSTAW KOMENTARZ

ZNAJDZIESZ NAS

WYSZUKIWARKA

TYGODNIK EM

FACEBOOKSŁUCHAJ ONLINE

online button

TVS

Pobierz aplikacje radia eM

appstore

googleplay

banner edukacja ekonomiczna