Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

KOŚCIÓŁ

Nakarmią potrzebujących

środa, 31 sierpnia 2016 14:38 / Autor: Dariusz Skrzyniarz
Dariusz Skrzyniarz

420 ton jedzenia kielecka Caritas rozda potrzebującym. W realizacji jest program pomocy żywnościowej, który przewiduje wsparcie dla osób i rodzin w trudnej sytuacji materialnej. Do czerwca przyszłego roku dystrybuowane będą takie artykuły spożywcze jak makaron, mleko czy pakowane mięso. 

O pomoc mogą się starać osoby, których dochód nie przekracza 150 procent kryterium uprawniającego do korzystania z pomocy społecznej. 951 złotych to próg dotyczący osoby gospodarującej samotnie, 771 zł w przypadku osoby w rodzinie. Ksiądz Stanisław Słowik, dyrektor Caritas Diecezji Kieleckiej informuje, że prócz rozdawania żywności realizowany będzie także pakiet szkoleniowy. - W naszym przypadku działania edukacyjne idą w trzech kierunkach – mówi. - Po pierwsze, zrobimy praktyczny instruktaż z udziałem dietetyków, pokazujący jak można przygotować pełnowartościowy posiłek z niedrogich produktów. Kolejny element szkoleniowy dotyczyć będzie przeciwdziałaniu marnotrawieniu żywności. Będzie też mowa o gospodarowaniu domowym budżetem – zapowiada ksiądz Słowik.

Osoby potrzebujące pomocy w zorganizowaniu codziennego wyżywienia powinny zgłosić się do właściwego dla miejsca zamieszkania ośrodka pomocy społecznej. Do czerwca przyszłego roku wsparciem objętych zostanie ponad 8600 osób. 

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO